دعوا‌های سیاسی دلار را گران و بورس را منفی کرد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۶۸۳۷۷
۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
۲۱۹۷
ترکش‌های بهارستان به حافظ رسید؛
در حالی که داده‌های اقتصادی تعدیل نرخ دلار و رشد بورس را گواهی می داد، برخی اتفاقات خاص در کشور مانع از تحقق این پیش‌بینی شده است.

خبرآنلاین: شاخص بورس در معاملات هفته جاری ۳۶ هزار واحد افزایش داشت؛ شاخص کل در پایان روز چهارشنبه ( ۱۲ آذر ماه) با عدد یک میلیون و ۴۷۰ هزار واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (۱۹ آذر ماه) به عدد یک میلیون و ۵۰۶ هزار واحد رسید. به این ترتیب شاخص در این هفته رشد کم رمق 2 درصد را تجربه کرد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) در پایان هفته گذشته ۴۲۳ هزار و ۱۶۰ واحد بود که در هفته جاری این عدد به ۴۵۱ هزار و سه واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) از ۲۷۷ هزار و ۹۲ واحد به عدد ۲۹۵ هزار و ۲۸۸ واحد رسید.

محمد خبری زاده، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین، با تاکید بر اینکه تمام پیش‌بینی‌ها بر تداوم رشد بورس استوار است، گفت: در این میان نمی‌توان از تاثیر دعواهای اخیرملس با دولت به سادگی گذشت. به هر حال این منفی شدن شاخص، در کنار رشد قیمت دلار در بازار محصول ترکش‌هایی است که به واسطه دعوای قوه مقننه با قوه مجریه به بازار سرمایه وارد می شود ؛ خصوصا که برخی از رد شدن بودجه و اقداماتی از این دست سخن می‌گویند.

داده‌های اقتصادی چه می‌گویند؟

خبری زاده با اشاره به معاملات روز چهارشنبه تاکید کرد: هر چند معاملات در این روز منفی بود اما حجم معاملات خوب ارزیابی می‌شود. به عبارت دیگر هم ارزش معاملات خوب بود و هم ورود پول حقیقی به بازار اتفاق افتاد.اما گذشته از جناح‌های سیاسی ، غالبا در روزهای پیش از تعطیلی بازار منفی کار خود را پایان می‌برد.

وی در پاسخ به این سئوال که هفته آینده را چگونه پیش بینی می‌کنید؟ به موضوع عملکرد مجلس اشاره کرد و گفت:فکر می‌کنم هفته آینده بازار مثبت باشد اما باز هم ترس معامله‌گران از دعواهای قوه مقننه با قوه مجریه است.

وی گفت: به هر حال نتیجه اختلافات سیاسی هماره رشد دلار و ریزش بورس و بالا رفتن ریسک سیاسی است، در کنار این اختلافات موضوع برخورد مجلس با بودجه نیز باار سرمایه را دچار ترس کرد و این ترس واقعی است و امیدوارم سیاسی‌ها در برخوردهایشان به این مساله به شدت دقت کنند که اقتصاد ایران همکاری قوا و فضایی به درو از تنش را طب می کنند.

نقش بازارگردانان چیست؟

وی در جواب این پرسش که نقش بازارگردانان به درستی ایفا شده است یا خیر توضیح داد: بازارگردان وظیفه دارد نگذارد بازار با شدت بالا برود. همانطور که از بازارگردان‌ها انتظار می‌رود در منفی ها بازار را حمایت کند از آن طرف هم انتظار است در مثبت ها بفروشد. اما در چند روز اخیر با تقدیم لایحه بودجه ،تاثیر بازارگردان ها کاهش یافته است.

وی در جواب این پرسش که با توجه به شرایط کنونی احتمال ریزش دوباره شاخص چقدر وجود دارد؟ گفت: اوضع کنونی با مرداد ماه فرق دارد، رد آن دوره ما شاهد خروج پول حقیقی از بازار بودیم اما در شرایط کنونی شاهد این وضعیت نیستیم .

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی با توجه به آغاز واکسیناسیون کرونا گفت:اگر مشکل کرونا حل شود، اوضاع اقتصادی جهان بهتر میشود و در نتیجه تقاضا برای کالا و خدمات بالا می رود . ما هم کشور صادرکننده ای هستیم و به نفع ما خواهد بود. اما جدا از این اوضاع اقتصادی دولت هم بهتر می‌شود و فشار عرضه‌های دولتی کاهش می‌یابد.

وی تاکید کرد در شرایط کنونی بورس تحت تاثیر دعوای مجلس با دولت بر سر بودجه، قیمت دلار، و همچنین تغییر دولت آمریکاست اما امیدواریم دامنه دعوای سیاسی مجلس با دولت جمع شود تا مشکلی زا این بابت ایجاد نگردد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2