جنجال‌های ادامه‌دار پخش زنده تلویزیون ایران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۷۰۴۵۴
۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۵
۱۵۵۳
پرسپولیس، نماینده ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا، در شرایطی باید روز شنبه به مصاف اولسان از کره جنوبی برود.

روزنامه شرق: پرسپولیس، نماینده ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا، در شرایطی باید روز شنبه به مصاف اولسان از کره جنوبی برود که در صورت برتری در این بازی تاریخ‌سازی می‌کند و برای اولین بار تیمی از ایران را فاتح لیگ قهرمانان آسیا می‌کند؛ اما با‌ وجود حساسیت‌های زیاد این بازی یکی، دو روز گذشته دوباره هواداران این باشگاه دلهره گرفته‌اند که آیا تلویزیون بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا را پخش می‌کند یا خیر؟ موضوعی بحث‌برانگیز که دست‌کم در چند ماه گذشته همواره جنجالی شده است.

چرا این شایعه مطرح شده است؟

اینکه آیا تلویزیون می‌تواند دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا را پخش کند یا نه مربوط به صحبت‌های تازه یکی از مسئولان AFC است که گفته تلویزیون ایران نمی‌تواند از حواشی‌ یا تمرین تیم پرسپولیس در قطر گزارش تهیه کند، چون آنها حق پخش را در اختیار ندارند. این صحبت حالا شایعه‌ای جدی مطرح کرده که با توجه به نداشتن حق پخش آیا تلویزیون ایران قادر به پخش بازی فینال خواهد بود یا نه؟ قبل از پاسخ‌دادن به این پرسش باید کشمکش‌هایی که تلویزیون ایران این اواخر در راه حق پخش بازی‌های آسیایی داشته، به‌صورت مختصر مرور شود. شهریور‌ماه همین امسال و هم‌زمان با برگزاری متمرکز بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در قطر بود که خبر رسید تلویزیون ایران هم به دلیل تحریم‌ها نمی‌تواند سیگنال زنده را دریافت کند!

در واقع کمپانی تجاری‌ای که حق پخش بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را در اختیار داشت، با ارسال نامه‌ای به صداوسیما و فدراسیون فوتبال ایران گفته بود نمی‌تواند لینک پخش زنده بازی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا را به تلویزیون بدهد و دلیل آن هم تحریم‌های اعمال‌شده از سوی آمریکا‌ست. این موضوع با واکنش تند صداوسیما و البته فدراسیون فوتبال همراه شد؛ به‌طوری‌که مسئولان فدراسیون با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا از آنها خواستند به قرارداد منعقد‌شده پایبند باشند.

به عقیده مسئولان فدراسیون فوتبال ایران، کمپانی تجاری‌ای که حق پخش انحصاری این بازی‌ها را در اختیار داشته، پیش‌تر تا پایان بازی نمایندگان ایران در این رقابت‌ها با تلویزیون ایران قرارداد بسته و الان نمی‌تواند به بهانه تحریم‌های یک کشور علیه ایران، لینک پخش زنده را ندهد. کمپانی‌ای که حق پخش را به‌صورت انحصاری در آسیا در اختیار دارد، «لاگاردر» است که با زیر‌مجموعه WSG و SPORT5 با تلویزیون‌های مختلف آسیایی همکاری کرده است.

با وجود خط‌و‌نشانی که تلویزیون و مسئولان فدراسیون برای این کمپانی و AFC کشیدند اما مرغ آنها یک پا داشت و می‌گفتند نمی‌توانند از این به بعد لینک زنده را در اختیار ایران قرار دهند. این کمپانی قراردادی 25‌ساله با کنفدراسیون فوتبال آسیا بسته و سال آینده یعنی 2021 قراردادش به اتمام می‌رسد و یک کمپانی چینی جایش را می‌گیرد. اینکه چرا در سال آخر قراردادش با AFC، لاگاردر ‌یک‌باره علیه تلویزیون ایران اقدام کرده، چند دلیل داشت؛ اول همان‌طور‌که خودشان ادعا کرده بودند، بحث تحریم‌ها بود؛ آنها نه‌تنها در آسیا بلکه در اروپا و آمریکا هم فعالیت می‌کنند و دوست ندارند از سوی دولت آمریکا برایشان دردسری ایجاد شود.

از طرفی، با متمرکز‌شدن بازی‌ها در قطر، خیال این کمپانی راحت بود که دیگر قرار نیست بازی‌ای در لیگ قهرمانان آسیا در ایران برگزار شود تا نگران عدم همکاری تلویزیون ایران باشند.به غیر از این دو مورد، به ظاهر مشکلات و اختلافات مالی تلویزیون ایران با لاگاردر هم سر جای خودش باقی است؛ مشکلاتی که از 9 سال پیش و در حاشیه رقابت‌های انتخابی جام جهانی شروع شد و تلویزیون ایران از رقم بسیار بالای این کمپانی برای دادن حق پخش شاکی بود. از آن به بعد، مسئولان لاگاردر در چند نوبت از عدم خوش‌حسابی تلویزیون ایران هم گلایه کرده بودند و به نظر می‌رسید بدهی‌های مانده از قبل هم در اتخاذ چنین تصمیمی بی‌تأثیر نبوده است.

اتفاق جدیدتری رخ داده است؟

حالا با کنار هم گذاشتن اتفاقاتی که رخ داده، بعید است اتفاق تازه‌ای رخ داده باشد؛ یعنی با استناد به هریک از دلایل بالا، این کمپانی همچنان حاضر به دادن لینک پخش زنده بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به تلویزیون ایران نیست. علاوه‌بر‌این شنیده می‌شود برای کشورهایی که خواهان برگزاری پخش زنده فینال هستند، لاگاردر دوباره رقم را بالاتر برده و این موضوع دردسرساز شده است. حالا مسئولان AFC هم با استناد به همین موضوع که صداوسیمای ایران حق پخش بازی فینال را نخریده، مانع از تهیه گزارش و در رده بالاتر مانع از حق پخش بازی فینال از سوی صداوسیمای ایران شده‌اند.

البته اطرافیان باشگاه پرسپولیس موضوع تحریم‌ها در اقدام تازه AFC را رد می‌کنند و می‌گویند چون صداوسیما حق پخش بازی فینال را نخریده این دردسرها به وجود آمده است. حالا سؤالی که در‌این‌بین مطرح می‌شود این است که با توجه به نامه چندماه پیش لاگاردر به فدراسیون فوتبال ایران و صداوسیما مبنی بر فسخ قرارداد موجود، آیا اگر تلویزیون اقدامی هم برای خریدن حق پخش می‌کرد، راه به جایی می‌برد؟

فینال پخش می‌شود؟

حالا با در‌نظر‌گرفتن موارد بالا می‌توان به این سؤال پاسخ داد؛ اگر قرار باشد تلویزیون ایران مفاد قانونی را رعایت کند، باید گفت نه؛ صداوسیما حق پخش بازی فینال را ندارد. با‌این‌حال، مسئولان صداوسیما هم برای خودشان استدلال دیگری دارند؛ آنها می‌گویند نمی‌شود به بهانه تحریم از سوی یک کشور، قراردادی که از قبل منعقد ‌شده، نادیده گرفته شود، پس همچنان طبق همان قرارداد قبلی بازی‌ها را پخش می‌کند. تلویزیون ایران با همین استدلال بازی‌های نمایندگان ایران در آسیا را تا نیمه‌نهایی پخش کرد؛ البته نه از طریق دریافت قانونی لینک پخش زنده‌ بلکه به طرق دیگر!

حالا آنها همچنان بر این استدلال پافشاری می‌کنند و به نظر می‌رسد با توجه به همین موضوع و راهکارهای منحصر‌به‌فردی که در اختیار دارند، بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا هم پخش زنده شود؛ چه AFC خوشش بیاید و چه نه، تلویزیون ایران مصرانه می‌گوید قرارداد یک‌طرفه و بی‌دلیل فسخ شده و دلیلی ندارد آنها به این موضوع پایبند باشند.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:54
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1399/09/27
چرا هی میگید برای اولین بار؟ مگه مثلا برزیل یا اروگوئه جام قدیمی، جام جهانی بردند یا رئال مادرید چند بار قهرمان اروپا شده دیگه الان جام هاش حساب نمیشه به شیوه جدید برگزاری مسابقات؟ بابا عقده ای نباشید ، استقلال و پاس قبلا قهرمان باشگاه های آسیا شدند، و پرسپولیس برای اولین بار میخواهد جام ببرد، اینطوری بنویسید نه اینکه برای اولین تیم ایرانی قهرمان شد، خب اگه جام بی ارزشی بود ، پرسپولیس که اینهمه اسطوره داشت بقول خودتون یکی از این قدیمی ها چرا نیاورد هرگز، شما یه بار قهرمان بشو و یه جام بین المللی بیار تا ما حداقل با تیمی کری بخونیم که جام برده !!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
ایول دمت گرم.برترینها معلومه با پیروزیه همش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
دو تا جام استقلال رو نادیده میگیرن انتظار دارن استقلالیا ازشون حمایت هم بکنن. از ماست که بر ماست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
دمت گرم گل گفتی داداش این لنگی ها فقط با کمک بابا مسعودشون جام می گیرن تو ایران دیگه اونجا نمی تونن جام بگیرن چون بابا مسعودی وجود نداره از بچه هاش حمایت همه جانبه کنه و جام اسنپی بهشون بده لنگی های لجن و بی همه چیز
س
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
کیسه کش تو که افتخار نداری به زور نمیتونی واسه خودت افتخار درست کنی :))))
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1399/09/27
دوتا ستاره استقلال خار داره هی میگید برای اولین بار
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1399/09/27
استقلال جام چهارجانبه روگرفته قهرمان اسیانشده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
روزنامه دولتی بی خاصیت وصداسیمای میلی ورشکستههه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر