علی‌اف: چشم‌داشتی به خاک کشور‌های دیگر نداریم
۱۰۷۳۱۹۶
۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۳
۲۰۶۹
الهام علی اف گفت که باکو همیشه به قوانین بین المللی احترام می‌گذارد و هیچ چشمداشتی به خاک کشور‌های دیگر ندارد.

ایرنا: علی اف در جریان دیدار از منطقه قبادلی که در دور اخیر درگیری ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان آزاد شد، به نیاز کشورش در حفظ یک ارتش قوی اشاره کرد و توضیح داد که باکو به پیروزی دست یافته و دشمن را از سرزمین هایش اخراج کرده است اما هیچ کس نمی تواند تضمین کند که ارمنستان دوباره به پا نخواهد خواست.

وی ادامه داد: توانایی های خود را می دانیم و جهان نیز آن را می داند. اگر بخواهیم می توانیم هر عملیات نظامی را نه تنها در سرزمین خودمان بلکه در سرزمین ارمنستان انجام دهیم و طرف ارمنی نیز این را می داند.

علی‌اف: چشم‌داشتی به خاک کشور‌های دیگر نداریم

رییس جمهوری آذربایجان تصریح کرد که باکو قصد ندارد چنین اقدام هایی را انجام دهد زیرا همیشه به قوانین بین المللی احترام می گذارد و هیچ چشمداشتی به خاک کشورهای دیگر ندارد.

علی اف توضیح داد که ارمنی ها از نتایج دور اخیر جنگ در قره باغ نتیجه گیری درست داشته باشند و اینکه اگر ارمنی ها روحیه انتقامی را حفظ کنند با پایان بدی روبه رو خواهند شد.

جمهوری آذربایجان در درگیری های نظامی ۴۴ روزه که از ششم مهر ماه آغاز شد بخشی از سرزمین های تحت اشغال خود را از دست نیروهای ارمنستان در قره باغ آزاد کرد.

این درگیری های نظامی ۲۰ آبان ماه گذشته با امضای بیانیه سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان پایان یافت و نیروهای حافظ صلح روسیه برای نظارت بر چگونگی رعایت آتش بس در منطقه مستقر شدند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج