کشف مجسمه قرون‌وسطایی پس از قرن‌ها
۱۰۷۴۱۶۱
۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
۱۴۸۴
مجسمه‌ای قرون‌وسطایی که پس از تخریب برای قرن‌ها پنهان شده بود کشف و مرمت شد.
خبرگزاری ایسنا: مجسمه‌ای قرون‌وسطایی که پس از تخریب برای قرن‌ها پنهان شده بود کشف و مرمت شد.
 
کشف مجسمه قرون‌وسطایی پس از قرن‌ها
 
 به نقل از گاردین، مجسمه تاریخی که در دوران حکومت «هنری هشتم» تخریب و برای قرن‌ها پشت اُرگ کلیسا با غبار پوشانده و فراموش شده بود، اکنون در جریان اکتشافی که کارشناسان آن را فراتر از انتظار توصیف می‌کنند مرمت شد.
 
این مجسمه تاریخی که گمان می‌رود مجسمه‌ای از پیکر «جان دبلتون» یک کشیش باشد در کلیسای قرون‌وسطایی واقع در «دربی‌شایر» (انگلستان) کشف شده است.
 
به گفته کارشناسان قدمت این مجسمه به ۱۳۵۰ بازمی‌گردد و به همین دلیل به عنوان قدیمی‌ترین مجسمه مرمرسفید یک کشیش در بریتانیا محسوب می‌شود.
 
 کارشناسان معتقدند این مجسمه توسط یک مجسمه‌ساز ماهر ساخته شده چراکه ردای این کشیش بسیار ماهرانه و دقیق تراشیده شده است.
 
درحقیت این اکتشاف به دست «آن هیتکات» متولی این کلیسا صورت گرفته است. «هیتکات» از معدود کسانی بوده که از وجود این مجسمه تاریخی اطلاع داشته است.
 
«هیتکات» می‌گوید: «من از همان ابتدا یعنی از زمانی که یک کودک سه یا چهارساله بودم از وجود این مجسمه مطلع بودم. پدر و پدربزرگم هر دو از متولیان کلیسا بودند و زمانی که کودک بودم پشت ارگ کلیسا را دیده بودم. می‌توانستم ببینم مجسمه‌ای پشت ارگ وجود دارد اما به آن اهمیت نمی‌دادم و نمی‌دانستم این مجسمه چیست.»
 
چهار سال پیش بود که از انجمن آثار تاریخی کلیساها با «هیتکات» تماس گرفتند و گفتند با توجه به اسناد قدیمی یک مجسمه مرمر سفید کشیش باید در این کلیسا وجود داشته باشد و این‌گونه بود که با پیگیری‌های «هیتکات» این مجسمه کشف شد.
 
حالا این مجسمه پس اتمام پروژه مرمت برای رونمایی آماده شده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج