درخواست تجدیدنظر بر افزایش قیمت خودرو
۱۰۷۵۴۷۲
۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
۲۴۵۰
بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی گفت: طرحی که شورای رقابت برای تعیین قیمت خودرو در نظر گرفته است از طرف سازمان بازرسی کشور مورد ایراد است و باید تجدیدنظر شود.

خبرگزاری مهر: بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی گفت: طرحی که شورای رقابت برای تعیین قیمت خودرو در نظر گرفته است از طرف سازمان بازرسی کشور مورد ایراد است و باید تجدیدنظر شود.

 اشکان میرمحمدی درباره مصوبه اخیر شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو با فرمول جدید افزود: با بررسی‌های به عمل آمده، شرایط بازار برای به کنترل گرفتن قیمت خودرو متوقف نخواهد ماند و همزمان با این مصوبه قیمت‌ها هم افزایش پیدا می‌کند.

میرمحمدی تصریح کرد: مقرر شده تا در بازه زمانی یک ماهه و طی سه ماه به صورت ۳۰ درصد، ۳۰ درصد این قیمت برای تعدادی از خودروها افزایش پیدا کند، ولی این رقم در مابقی خودروها هم مؤثر خواهد بود و بازار را دچار التهاب می‌کند.

وی گفت: با این مصوبه شورای رقابت؛ مرجع تعیین قیمت بازار به نوعی تحت هدایت خودروسازان قرار می‌گیرد و با عرضه قطره چکانی خودرو توسط خودروسازان، نبض بازار را کنترل می‌کنند که این شرایط یک فشار را به مردم تحمیل خواهد کرد.

بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی افزود: با توجه به این شرایط که ایده آل هم نیست تصمیم گرفته شده مستلزم تجدید نظر خواهد بود.

میرمحمدی ادامه داد: هفته گذشته نامه‌ای به شورای رقابت ارسال کردیم و درخواست تجدید نظر را ارائه دادیم، ولی روز گذشته مصوبه شورای رقابت ابلاغ شده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه افزایش تولید منجر به کاهش قیمت یا افزایش قیمت می‌شود هم گفت: افزایش تولید در صورت عرضه مناسب در بازار می‌تواند قیمت را به نوعی کاهش دهد، ولی مدیریت این موضوع در اختیار خودروساز قرار می‌گیرد.

میرمحمدی افزود: اقدام شورای رقابت شتابزده است و بایستی با شاخص‌های دیگر در ارتباط با کاهش قیمت خودرو و تدبیر برای زیان انباشته خودروسازان تصمیمی اتخاذ کند تا هم از تولید حمایت شود و هم به مصرف کننده فشار وارد نشود.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد که مدیریت بازار در اختیار تولیدکنندگان باشد قطعاً برای حفظ منافع خود اتفاقاتی رخ می‌دهد که زیان آن به مردم می‌رسد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:60
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1399/10/11
هیچی به نفع مردم نمیشه اینو مطمبن باشید
تایه ذره قیمت روبه کاهش بود بااین شگرد جلوشو گرفتن
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
دقیقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
مطمن باشید خوب سواری میگیرن از مردم بیچاره
دیه انسان که انقدر مهمه سالی ی بار اضافه میشه که از همه چیز مهمتر تو دنیا جان آدمی است ،ولی شماها ذره ذره جان ما رو هم دارید مفت می گیرید.این بدن که بخاطر بی لیاقتی شما مسولین داره آسیب میبینه کی میخواد ضرر ش و بده ،که به فکر ضرر ماشینهاتون هستید خیلی دقت که گوشت نگرفتیم و میوه نخوردیم
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1399/10/11
شیوا را خریدن. شیوا پوست اندازی کرده و شده نوچه خودروسازها
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1399/10/11
خدا لعنتتون کنه،این آشغال ها رو با روش مافیایی با چه قیمتی به مردم تحمیل میکنید
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1399/10/11
واقعا این حق مردم شریف ایران اسلامی نیست بازار خودرو ارام ارام میامد پایین شورای رقابت یه حرفی که زد دلالها هم منتظر دستور آقای شیوا بودند دوباره همه خودروها گرون کردند هیچ کارگری دیگر ماشین بخر نیست
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1399/10/11
مردم را شناختند تنها راهش فقط نخریدن است
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1399/10/11
فقط کاری میکنندکه قیمتها بالابرود.وجیب مردم راخالی کنند.همه دست اندرکاران بیگانه وخائن هستند.درکشورهای دیگرقیمت ماشین مفت است.اونوقت ایتجا ماشین ضاقارت میلیادی است.بایدخجالت بکشندبااین مدیریت.
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1399/10/12
آقای شیوا با این قیمت، خودروها را صادر کنید اگر راست می گویید و قیمت واقعی محصولاتتان همین است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج