انتخاب سخت دروازه‌بان؛ چالش قفس توری
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۷۷۷۴۰
۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۳
۸۵۵
تیم ملی فوتبال ایران در مسیر رسیدن به جام جهانی باید فروردین ۱۴۰۰ دو دیدار دیگر برابر هنگ‌کنگ و کامبوج برگزار کند تا رفته‌رفته مهیای رقابت با دو حریف سخت‌ترش در گروه شود.

روزنامه شرق: تیم ملی فوتبال ایران در مسیر رسیدن به جام جهانی باید فروردین 1400 دو دیدار دیگر برابر هنگ‌کنگ و کامبوج برگزار کند تا رفته‌رفته مهیای رقابت با دو حریف سخت‌ترش در گروه شود؛ اگرچه شیوع ویروس کرونا همه‌چیز را به‌صورت یک علامت بزرگ درآورده، ولی به نظر می‌رسد با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی دیگر قرار نیست دیداری در عرصه بین‌المللی لغو شد و همه‌چیز طبق برنامه ثانویه، تا شروع جام جهانی 2022 پیش خواهد رفت.

در این بین شرایط برای تیم ملی ایران چندان مطلوب نیست ولی آن‌قدر هم بد نیست که نتوان به صعود از گروه به‌عنوان تیم نخست امیدوار ماند؛ در واقع ابتکار عمل دست بازیکنان تیم ملی است و اگر همه بازی‌های مانده را با پیروزی پشت‌سر بگذارند، به‌عنوان سرگروه راهی مرحله بعدی انتخابی جام جهانی می‌شوند. اگرچه تا زمان برگزاری اولین دیدار رسمی بعدی ایران در این رقابت‌ها نزدیک به دو ماه باقی مانده ولی دغدغه شیرینی برای کادر فنی تیم ملی به وجود آمده که کدام بازیکنان را به اردو فرابخوانند. اگر پیش از این دراگان اسکوچیچ، سرمربی جدید تیم ملی، فقط دغدغه دعوت از بازیکنان فوق‌العاده مستعد در پست‌های هجومی تیم ملی را داشت، حالا این امر به خط دروازه هم سرایت کرده است!

همان‌قدر که تیم ایران در فاز هجومی در این چند مدت هافبک و مهاجم مدعی داشته، در خط دروازه هم رفته‌رفته رقابت سختی شکل گرفته و کار برای سرمربی کروات ایران برای انتخاب دروازه‌بان اصلی از یک سو و برای انتخاب سه دروازه‌بان نهایی تیم ملی از سوی دیگر، دشوارتر شده است. واقعیت این است که بدون درنظرگرفتن استعدادهای نوظهور دروازه‌بانی که ممکن است در ادامه رقابت‌های لیگ شاهد درخشش آنها باشیم، درحال‌حاضر پنج دروازه‌بان شش‌دانگ، توانایی حضور در تیم ملی را دارند؛ دروازه‌بانانی که همگی مدعی پوشیدن شماره یک تیم ملی ایران هستند.

علیرضا بیرانوند

او یکی از لژیونرهای ایرانی محسوب می‌شود؛ اگرچه با انتخاب باشگاهی مثل آنتورپ بلژیک تا حدودی مسیر درخشش در اروپا را اشتباه رفت و به جای مستطیل سبز، بیشتر روی نیمکت نشست، بااین‌حال او هنوز هم علیرضا بیرانوند است و نمی‌شود به‌راحتی از کنارش عبور کرد. مرد شماره یک تیم ملی در سال‌های اخیر با وجود بازی‌نکردن در ترکیب آنتورپ اما از یکی، دو موقعیتی که نصیبش شد استفاده کرد؛ به‌ویژه از جدال برابر تاتنهام در لیگ اروپا. البته با تغییراتی که در کادر فنی آنتورپ رخ داده و ایوان لکو، سرمربی‌ای که به بیرانوند اعتقاد نداشت، از این تیم جدا شده، شاید در ادامه مسیر، شرایط برای علیرضا تغییر کند و او از این به بعد به‌عنوان دروازه‌بان اصلی این تیم بلژیکی درون قفس توری قرار بگیرد. اگر این اتفاق رخ دهد طبیعتا باید شانس بیرانوند برای شماره یک شدن تیم ملی را بیشتر از بقیه دانست.

امیر عابدزاده

دیگر دروازه‌بان لژیونر فوتبال ایران امیر عابدزاده است؛ او پسر احمدرضا، یکی از بهترین دروازه‌بانان تاریخ ایران است؛ اما امیر تلاش زیادی کرده اسمش را از زیر نام پدر خارج کند و روی پای خودش بایستد. او در این زمینه موفق ظاهر شده و حالا یکی، دو فصلی می‌شود که ستاره اصلی دروازه ماریتیمو در لیگ پرتغال است. درست است که در این فصل تعداد گل‌های‌ خورده‌اش از تعداد بازی‌هایی که انجام داده بیشتر است، ولی چه کسی می‌تواند توانایی‌های فنی‌اش را زیر سؤال ببرد؟

شاید اگر به غیر از امیر دروازه‌بان دیگری درون دروازه ماریتیمو قرار می‌گرفت، شرایط برای این تیم بد و بدتر می‌شد؛ او رفته‌رفته به دروازه‌بان کاملی تبدیل شده و منتظر فرصت است تا تعداد بازی‌های ملی‌اش را افزایش دهد. امیر در چند سال اخیر، یکی از نفراتی بوده که معمولا به اردوی تیم ملی دعوت شده است. حالا با توجه به تداوم حضورش در ترکیب اصلی ماریتیمو، انتظار می‌رود همچنان یکی از شانس‌های دروازه‌بانی برای تیم ملی ایران باشد.

رشید مظاهری

اگر قرار باشد همین فردا تیم ملی بازی کند، رشید مظاهری بهترین گزینه برای شماره یک شدن است! او این روزها درون دروازه استقلال حسابی می‌درخشد و بدون هیچ حرف‌و‌حدیثی بهترین بازیکن آبی‌های تهران در لیگ است. واکنش‌های فوق‌العاده مظاهری یکی از دلایل اصلی صدرنشینی استقلال در لیگ برتر ایران است. آمار خوبی که او در این فصل ثبت کرده نشان از آمادگی زیادش دارد. از این آمادگی گذشته، رشید همواره جدی‌ترین رقیب علیرضا بیرانوند در ترکیب اصلی تیم ملی، در سال‌های اخیر بوده است. او حالا تجربه حضور در اردوهای مختلف تیم ملی را هم دارد و شاید اگر بیرانوند قرار باشد روند نیمکت‌نشینی‌اش را ادامه دهد، رشید به شماره یک تیم اسکوچیچ تبدیل می‌شود.

پیام نیازمند

درست است که در این فصل نتوانسته رکورد خارق‌العاده فصل پیش را ثبت کند ولی هنوز هم یکی از آماده‌ترین دروازه‌بان‌های لیگ است؛ پیشرفت پیام در فوتبال ایران تحسین‌برانگیز است؛ او آن‌قدر درخشید که چند پیشنهاد اروپایی به‌ویژه از پرتغال به دستش رسید و در آستانه لژیونر‌شدن هم بود. هرچند در نهایت به دلیل شیوع ویروس کرونا و مشکلات مربوط به صدور ویزا لژیونرشدنش منتفی شد ولی همچنان مشتری‌های پروپاقرصی دارد. پیام هم در سال‌های اخیر تجربه حضور در اردوی تیم ملی را به دست آورده و حالا در پی رسیدن به دروازه‌های جدیدی در این عرصه است. شاید کمترین انتظارش این باشد که در فهرست نهایی تیم ملی قرار بگیرد.

حامد لک

نمی‌شود از دروازه‌بان‌های آماده ایران صحبت کرد و اسمی از حامد لک نیاورد؛ سوپرخرید پرسپولیسی‌ها در لیگ جدید بدون تردید همین حامد لک است؛ کسی که می‌گفتند نمی‌تواند جای خالی علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان سابق پرسپولیس را پر کند، آن‌قدر درخشیده تا دل هواداران این باشگاه برای بیرانوند تنگ نشود. حامد در لیگ قهرمانان آسیا کلاس بالای دروازه‌بانی‌اش را نشان داد و در لیگ هم برتر هم که فقط با دو گل خورده، یک‌تنه سهم بسزایی در بهترین‌بودن خط دفاعی پرسپولیس ایفا کرده است.

همین الان کارشناسان زیادی هستند که می‌گویند معدود امتیازاتی که پرسپولیس در لیگ تا همین‌جا گرفته، مدیون حامد لک است. شاید بهترین پاداش برای دروازه‌بانی که حالا حرفه‌ای‌تر شده و از حواشی فاصله زیادی گرفته، دعوت به تیم ملی و دادن شانس مبارزه به او با سایر رقبای قدرتمند باشد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
دکتر صالحی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تنورستان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
اورانوس_فوتر2
کلینیک النا_فوتر