آقای حداد! بعضی‌ها در خارج می‌خواهند یا برخی‌ها در داخل نمی‌خواهند؟!
۱۰۸۰۷۲۹
۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
۲۸۳۵
ثابت نگاه داشتن قیمت بنزین به بهای مشکلات بعدی در سال 84 انتخاباتی نبود ولی کاهش قیمت دلار با آزاد سازی میلیاردها دلار در کره و عراق، انتخاباتی است؟

عصر ایران: «می‌خواهند قبل از انتخابات، قیمت سکه و دلار پایین بیاید. بعید نیست مقداری ارز را آزاد کنند تا مردم به یک سمت و سو بروند.»

این جملات را آقای غلامعلی حداد عادل گفته و آرزو کرده «در انتخابات 1400 دولتی از جنس مجلس داشته باشیم. در حالی که نظام سلطه این را نمی‌خواهد»

هر چند در نگاه اول به نظر می رسد انگشت اتهام رییس مجلس هفتم به جانب دولت و شخص حسن روحانی رییس جمهوری است اما جملات بعدی روشن می‌کند منظور او دولت آمریکا و کشورهای اروپایی است. یعنی اگر آمریکای جو بایدن به برجام بازگشت و منابع ارزی ایران در کره جنوبی و عراق و جاهای دیگر آزاد شد و با تزریق دلار به بازار و کاهش تقاضا قیمت دلار به صورت طبیعی پایین آمد نقشۀ آمریکایی‌ها بوده تا دولتی مثل مجلس در 1400 روی کار نیاید.

به این بهانه می‌توان این نکات یا سؤالات یا ابهامات را مطرح کرد:

1. آیا حاصل نظارت استصوابی و حذف رقبا و باقی ماندن دو روحانی و دو نامزد فرعی در مرحلۀ نهایی و انتخاب یکی از آن دو روحانی باب میل «نظام سلطه» بوده و اگر دولتی با 20 درصد پشتوانۀ اجتماعی بر سر کار بیاید باب میل «نظام سلطه» نیست؟ با این حساب، «نظام سلطه» مردم ایران را با خود هم سو دارد!

2. همان گونه که ایشان می‌گویند می‌خواهند قبل از انتخابات قیمت دلار و سکه را پایین بیاورند برخی هم می‌گویند که بعضی «نمی‌خواهند قبل از انتخابات قیمت دلار و سکه پایین بیاید» تا روحانی نتواند دولت را با دلار 15 هزار تومانی تحویل دهد. هر چند که اقدام سپاه در توقیف نفتکش کره‌ای و واداشتن سئول به بازپس دادن 7 میلیارد دلار پول بلوکه شدۀ ایران، این اتهام را از این نهاد دور و با دولت همکاری و برای آزادسازی پول ما تلاش می‌کند ولی دیگران و امثال آقای حداد در معرض این پرسش هستند که آیا مسکوت گذاشتن اف.ای.تی.اف و مخالفت با مذاکره ولو با بایدن، اهداف انتخاباتی ندارد؟

یعنی فقط آن 800 هزار نفری که در تهران به ایشان رأی دادند و در مجلس ششم آخر و در مجلس هفتم در غیاب رقبا اول شدند فریب نظام سلطه را نخوردند و بقیه بازیچۀ نظام سلطه‌اند؟ به قول عادل فردوسی پور که پسر باجناق شان او را رانده، چه می کنه این نظام سلطه؟!

3. یادآوری این خاطره هم خالی از لطف نیست که در نوروز 1384 همین آقای حداد عادل در جایگاه رییس مجلس هفتم از طرح تثبیت قیمت‌ها و ثابت نگاه داشتن قیمت بنزین به عنوان «عیدی مجلس به مردم» یاد کرد. مصوبه‌ای که هدف آن جلوگیری از افزایش پلکانی و تدریجی قیمت بنزین در سال چهارم دولت دوم خاتمی (با بهترین عملکرد اقتصادی در تمام دولت های پس از انقلاب) بود. آن سخنان دوماه قبل از انتخابات 84 انتخاباتی نبود اما اگر قیمت دلار به سبب خروج ترامپ از کاخ سفید و آزاد شدن منابع ارزی پایین بیاید، انتخاباتی است؟

4. شگفت‌آور است که چهرۀ محوری اصول‌گرایان به جای این که دغدغۀ نرخ مشارکت و بهبود اوضاع اقتصادی و معیشتی و تقویت پول ملی را داشته باشد نگران است که یک وقت خدای ناکرده دلار پایین نیاید تا امید احیا شود و اصلاح طلب یا اعتدال گرایی که از سد شورای نگهبان گذشته در صورت مشارکت مردم انتخاب شود. حال آن که قاعدتا باید این دغدغه را داشته باشد که با ادامۀ روند کنونی و احساس بی اختیاری رییس جمهوری و نگاه به او به مثابه رییس اداره تدارکات، مشارکت پایین باشد.

ظاهرا دغدغۀ اصلی این است که دولتی از جنس مجلس روی کار بیاید. حالا اگر اکثر مردم هم شرکت نکردند اشکالی ندارد.

5. این که قیمت دلار پایین بیاید و مردم نفسی بکشند و یک طبقۀ نوظهور نوکیسه بیش از این فربه نشود، مگر بد است که شما به حساب اهداف انتخاباتی در داخل و خارج می گذارید؟

قرار بود به سیاست نگاه اخلاقی داشته باشیم نه این قدر معطوف به قدرت. بگذارید دلار پایین بیاید تا بتوان اتومبیل تازه‌ای خرید، سفری رفت، دارو فراوان شود و «کار» کمی معنی پیدا کند. با دلار گران فقط «سرمایه»، کار می کند. مهم این است که قدرت خرید بالا رود. باقی فرع است. مگر قول «ژاپن اسلامی» نداده بودید؟ حالا نگران تأثیر کاهش قیمت دلار بر تشکیل نشدن دولت باب میل‌تان هستید؟

از نگاهی دیگر و فراتر، اصلا چرا باید خارجی ها دنبال تغییر سیاست ایران باشند وقتی سیاست را نه دولت و مجلس که شورای نگهبان و مجمع تشخیص تعیین می کنند؟ کما این که لوایح پالرمو و اف ای تی اف را دولت تصویب کرد و مجلس دهم مُهر تأیید زد و شورای نگهبان رد کرد و شما و دوستان شما در مجمع در کشو و مسکوت گذاشتند؟

مهرداد خدیر

برچسب ها:
انتشار یافته: 45
در انتظار بررسی:8
Iran (Islamic Republic of)
19:03 - 1399/10/26
اصولگراها باعث نابودی
پاسخ ها
یگانه
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
همیشه اصولگراها با کاهش مشارکت رای می‌آورند. برای همین دوست دارند تا ملت ناراضی باشند تا تو انتخابات از رای‌ ندادن مردم، رای بیارند.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
فعلا كه اين حزب گند شماست كه داار رو كرد ٣٠ تومن پرايد رو كرد ١٢٠ تومن سكه رو كرد١٥ تومن
شرم كنيد
Iran (Islamic Republic of)
19:03 - 1399/10/26
گرونی عمدی بود ثابت شد
پاسخ ها
جاشو عبدو
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
دولتی وجود داره در خفا به نام دولت در سایه که بسیار با نفوذ و میدان برای تاختن بسیار دارند ، بیشترین انرژی دولت حقیقی مبارزه با تخریب این دولت در سیاه صرف میشه، هدف ان دولت در سایه از بین بردن امید از جامعه هست با تورم و گرانی و ایجاد موانع در ارتباطات مالی با دنیا در اختلال در معاملات اقتصادی و ...
Iran (Islamic Republic of)
19:09 - 1399/10/26
تومملکتی که هرروزیک جناحی سازی میزنه اوضاع بدتر میشه وبهترنمیشه شما اکر وجدان داریدازنظر نخبگان اقتصادی استفاده کنین مدرک حدادعادل چکارش به اقتصاد
Iran (Islamic Republic of)
19:27 - 1399/10/26
اقای حداد عادل ناراحتن نکنه دلواپسان در ریاست جمهوری موفق نشن نتونن مال بیشتری جمع کنن خدا از سر تقصیراتتون نگذره من بعنوان خانواده شهید ورزمنده وبسیجی هیجوقت ازتون نمیگذرم که مارو فدای خودتون کردین مثل کیسه های شن تو سنگر واگذارتون به دادگاه عدل الهی
Iran (Islamic Republic of)
19:45 - 1399/10/26
هرچی که بخواین امثال حداد اصلان نمیخوایم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
آقای حداد امثال شما امتحان دلداده اید لطفا بروید کنار
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
امثال حداد عادل سالهاست نزد مردم هیچ وجهی ندارند باعث گرانی و بدبختی مردم ایران همین حداد عادل و همفکران ایشان هستند تا دولت را ناتوان جلوه دهند و به اهداف خود برسند
Iran (Islamic Republic of)
19:46 - 1399/10/26
سوالی همیشه ذهنم رو مشغول میکنه که اصلاح طلبها در پایان هر دوره میگن ما اختیاری نداشتیم اما دوباره بافریب جدید مردم و استفاده از پول پاشی با سلبریتها میان
Iran (Islamic Republic of)
19:48 - 1399/10/26
اگر با مردم صادق باشید و به حقوق آنها احترام گذاشته شود؟!
نیاز به صغری،کبری نیست؟!
کار را باید به کاردان سپرد!
Iran (Islamic Republic of)
19:54 - 1399/10/26
شما میشه حرف نزنید واظهارنظردرهیچ مورد نکنی برو به مدرسه تون برس یه چند تا لغت هم تو کت ما بکن همین دیگه حرف نزن
Iran (Islamic Republic of)
20:04 - 1399/10/26
اصول گراها می خواهند مردم از گرسنگی بمیرند ولی آنها رای بیاورند
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
20:11 - 1399/10/26
ایشون سلطان مدرسه غیرانتفاعی نیستن؟
پاسخ ها
حسام
Germany
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
ایشون همونی هستند که دامادشون در یک خانواده شهید پرور آمریکایی که اصالتا ایرانی هستند بزرگ شده
Iran (Islamic Republic of)
20:12 - 1399/10/26
عادل بی عدالت حرف مفت زده این پدر خوانده ها د ست از سر ما بر نمی دارند وتازه ز پسر باجناق وفامیل سر کار می گذارند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
مردم مثل شما نیستند برای فرزندنشان مدرسه غیر انتفاعی درست کنند و در آن در س بخوانند چرا هر موقع از پایین آمدن دلار وسکه دولت صحبت می کند بعضی ها عکس العمل نشان می دهند خیلی ناراحت میشوند طبقه پائین جامعه مستعضعفان جامعه کارگران بازنشستها کارمندانی که حقوق پائین می گیرند خیلی خیلی از پائین آمدن دلار خوشحال هستند نفس راحتی می کشند چون دیگر تا حدودی برای بیماران خود می توانند دارو تهیه کنند ولی کاسبان تحریم به تکاپو افتادند ناراحت هستند تعجب آور است
Germany
20:54 - 1399/10/26
حدادعادل و محسن رضایی هردومشکل دارند اگربرای درمان به پزشک مراجعه بکنند برای خودشان بهتراست
Iran (Islamic Republic of)
21:00 - 1399/10/26
احسنت به این طرز فکر .امثال این آقا با این طور نظرات شون میخوان پاستور نشین بشن .
Iran (Islamic Republic of)
21:02 - 1399/10/26
خدا نابودت کنه حدادناعادل
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
اینو خوب امدی نا عادل
Iran (Islamic Republic of)
21:14 - 1399/10/26
این سخنان جناب حداد مثل همون حرفا وواژه های فرهنگستانشه!!! سروته نداره!!!!
Iran (Islamic Republic of)
21:33 - 1399/10/26
امثال حداد خود را صاحب کشور میدونند.وامید به زندگی را از مردم را با تفکرات و حرف هایشان گرفتند وجامعه را فقط ۱۰درصد میدانند،به خدا پناه میبریم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
چون دلشون قرص که حمایت میشه
Germany
21:38 - 1399/10/26
بفرمایید در این چند ماه نماینده های مجلس جز دریافت خوردو و تعیین وام برای خودشون و تصویب قوانین به نفع خودشون چکاری انجام دادند که حالا رئیس جمهور هم از جنس این جماعت باشه
Iran (Islamic Republic of)
22:13 - 1399/10/26
اقای حداد عادل شما همان حداد عادلی هستی که نام شما در تالبف تعلیمات دینی ان زمان ذکر شده بود اکنون چند شغل دارید یادم است که اون حداد عادل مارا به دین داری راهنمایی میکرد اگر ان هستی چرا اکنون به فگر ما که اکنون بازنشسته هستیم نیستی چه دوران کودکی خوبی داشتیم
Iran (Islamic Republic of)
22:30 - 1399/10/26
کسی که برا پسرش مدرسه خصوصی بسازه نبایدم درکی از تورم و گرونی داشته باشه
Iran (Islamic Republic of)
22:40 - 1399/10/26
شما اگر پاسخ منطقی به اقای فتاح میدادید..مردم کمی توجه به شما داشتتن ولی شما طوری برخورد کردید صحت ادعاهای اقای فتاح ببشتر متصور است..اقای حداد شما با تک تک این مردم به یک اندازه از بیت المال حق دارید ولی ظاهرا اهمیت ندادید به ملت بگویید چقدر ثروت دارید.
Iran (Islamic Republic of)
22:43 - 1399/10/26
این اصولگراها تا اینده جوانهای مارا تبا وسیاه نکنند ول کن نیستند...هرکس با ملت ایران عناد ودشمنی دارد ونمیگذارد به اسایش برسد در همین دنبا سیه رو شود .به حق امام هشتم(ع)
Iran (Islamic Republic of)
22:47 - 1399/10/26
جناب عادل منظورتان کدام مجلس مجلسی که خودتان انتخاب کردید و میگید
Iran (Islamic Republic of)
00:37 - 1399/10/27
من ازاین به بعد دوزدی میکنم چون کاری بعدی نیست من تا به حال فکر می کردم گناه
Iran (Islamic Republic of)
00:49 - 1399/10/27
واقعا جای شرمساری و تاسف داره که امثال این آقا فقط وفقط به فکر حفظ قدرت سیاسی جناحی هستند واصلا به مشکلات اقتصادی فکر نمی کنند حالا جناب حداد عادل که برعکس نامت اصلا انصاف نداری فقط یک مورد از کارهای مثبت این مجلس به اصطلاح انقلابی در این چند ماه را بفرمائید واقعا فردا در دادگاه عدل الهی چطور میتوانید جواب حق الناس را بدهید با این افکار شماها چطور از انسانیت ودینداری حرف میزنید در حالیکه بعنوان مسول اصلا نسبت به مردم وجامعه احساس درد نمی کنید شرمتان باد
Iran (Islamic Republic of)
01:49 - 1399/10/27
همه سران کشور به دنبال قدرت و ثروت هستند و مردم هم سر سوزنی برای آنها ارزش نداره و اتفاقا هدف اونها بیشتر کردن فقر و فلاکت مردم و بی تفاوتی به وضع کشور است تا خودشون به غارت کشور بپردازند
Iran (Islamic Republic of)
09:24 - 1399/10/27
از کی بپرسیم؟؟؟؟دستهای دانش اموزان با این همه کتا ب و نوشتن به لرزه افتاده اسایش خانواده ها قطع کردید این چه روشی یک مادر از صبح باید انلاین و بنویسه بعد بچه بدبخت به دام افتاده بعدی خانه و بقیه اعضائ خانواده دیگه تو هوا ۰ارامشیوجود نداره بچه برنامه کودکی نمیبینه فرصت او را هم گرفتید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج