ماجرای قتل هولناک مادر توسط فرزندان
۱۰۸۰۸۳۶
۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۲
۴۲۹۸
دو برادر که پس از قتل بی رحمانه مادرشان، جسد او را در کوه های خلج مشهد به آتش کشیده بودند، در حالی راز این جنایت هولناک را فاش کردند که در تنگنای بازجویی های تخصصی قرار گرفته بودند.

خراسان: دو برادر که پس از قتل بی رحمانه مادرشان، جسد او را در کوه های خلج مشهد به آتش کشیده بودند، در حالی راز این جنایت هولناک را فاش کردند که در تنگنای بازجویی های تخصصی قرار گرفته بودند.

بیست و یکم آبان گذشته، زنی با تسلیم شکوائیه ای به پلیس آگاهی خراسان رضوی از گم شدن ناگهانی مادر 51 ساله اش خبر داد و از پلیس کمک خواست. او به کارآگاهان اداره جنایی گفت: مادرم از روز گذشته (99.8.20) که به منزل برادرم رفته بود گم شده است و دیگر خبری از او نداریم! با اعلام این گزارش، تحقیقات مقدماتی در این باره آغاز شد اما در بررسی های اولیه، سوسوی ضعیفی از وقوع جنایت نیز نمایان شد و به عنوان یکی از فرضیه های پلیسی مورد توجه قرار گرفت.

با مطرح شدن فرضیه جنایی، این موضوع به طور غیرمحسوس زیر ذره بین تحقیقات رفت و به این ترتیب پسر 25 ساله طاهره (زن گم شده) با صدور دستور قضایی، به پلیس آگاهی احضار شد اما او ادعا کرد: مادرم ساعت 14 بیستم آبان به منزل من آمد ولی حدود ساعت 16 به قصد رفتن به منزل خواهرم از خانه ما خارج شد که دیگر من هم خبری از او ندارم!

در اثنای تحقیقات کارآگاهان، سخن از قولنامه منزل مسکونی زن 51 ساله به میان آمد که اکنون گم شده بود و کسی از آن قولنامه اطلاعی نداشت! همین موضوع احتمال وقوع جنایت با انگیزه مالی را قوت بخشید و این گونه بود که با دستور سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) گروه ورزیده ای از کارآگاهان دایره فقدانی های پلیس آگاهی ماموریت یافتند تا به طور ویژه، این پرونده را با استفاده از راهنمایی های قضایی پیگیری کنند.

ماجرای تحقیقات غیرمحسوس با رصدهای اطلاعاتی به طور شبانه روزی ادامه داشت تا این که قاضی دکتر زرقانی در سمت قاضی ویژه قتل عمد مشهد، سکان رسیدگی به پرونده های جنایی را به عهده گرفت و به مطالعه سطور اوراق پرونده گم شدن زن 51 ساله پرداخت.

این در حالی بود که کارآگاهان به زمینه روشنی از احتمال وقوع قتل دست یافته و منتظر صدور دستوری از سوی مقام قضایی بودند. اسناد و مدارک ارائه شده توسط کارآگاهان کافی بود تا قاضی جدید ویژه قتل عمد، پازل به هم ریخته این پرونده را در کنار یکدیگر قرار دهد و به موشکافی ماجرای گم شدن زن میان سال بپردازد طولی نکشید که قاضی دکتر زرقانی دستور بازداشت دو پسر جوان و عروس زن گم شده را صادر کرد و به این ترتیب آن ها روز پنج شنبه گذشته بازداشت شدند و در حالی زیر رگبار سوالات فنی و تخصصی قرار گرفتند که قاضی ویژه قتل عمد به طور مستقیم بر روند تحقیقات نظارت می کرد.

ماجرای قتل هولناک مادر توسط فرزندان

هنوز چند ساعت از دستگیری مظنونان این پرونده جنایی، نگذشته بود که سرنخ هایی از تناقض گویی و داستان سرایی آنان به دست آمد. به همین دلیل تحقیقات با حضور قاضی ویژه قتل عمد در پلیس آگاهی ادامه یافت تا این که در یک لحظه و زمانی که سوالات پیچیده قضایی، روند گیج کننده ای به خود گرفته بود، ناگهان عروس جوان لب به اعتراف گشود و راز قتل «طاهره» را فاش کرد.

او گفت: شوهرم با همدستی برادرش او را در منزل ما به قتل رساندند و ....

فرمانده انتظامی خراسان رضوی که با تدابیر ابلاغی برای پیگیری ویژه پرونده های جنایی، بر روند فعالیت های پلیسی در این خصوص نظارت مستقیمی دارد، روز گذشته پس از کشف بقایای جسد زن میان سال، در گفت وگوی اختصاصی به خراسان گفت: ماجرای گم شدن قولنامه، کارآگاهان را به این نتیجه رساند که احتمالا جنایتی خانوادگی رخ داده است.

ماجرای قتل هولناک مادر توسط فرزندان

به همین دلیل و با دستورات قضایی، اعضای خانواده زن گم شده، زیر ذره بین رصدهای اطلاعاتی و تحقیقات غیرمحسوس قرار گرفتند. سردار سرتیپ دوم محمد کاظم تقوی افزود: پس از بازداشت فرزندان و عروس این زن، بررسی ها با شگرد پلیسی و در حضور مقام قضایی ادامه یافت تا این که در نهایت راز این جنایت هولناک گشوده شد.

سکاندار امنیت سرزمین خورشید با قدردانی از دستورات ویژه و به موقع قاضی زرقانی تصریح کرد: متهمان پس از چند ساعت داستان سرایی و تناقض گویی، قتل مادرشان را فاش کردند که در این میان دو پسر 25 و 19 ساله مقتول اظهار کردند: مادرمان را از روی پله ها به پایین پرت کردیم و سپس با کشیدن پلاستیک به سر نیمه جان او، راه تنفس اش را بستیم و بعد هم جسد او را در کوه های خلج به آتش کشیدیم!

سردار تقوی با اشاره به اعترافات یکی از متهمان ادامه داد: یکی از متهمان مدعی است«وقتی مادرم به منزل ما آمد، نپرداختن اقساط وام ازدواجم را به رخم کشید که دایی ام ضمانت مرا کرده بود! به همین دلیل من عصبانی شدم و زمانی که او به قصد رفتن از منزل، روی پله ها ایستاده بود او را هل دادیم!

او هنوز نبض داشت که پلاستیک را به سرش کشیدیم تا خفه شد. بعد خودرویی را به مبلغ 100 هزار تومان اجاره کردیم و جسد او را درون یک چمدان به کوه های خلج بردیم و با تینر آتش زدیم. روز بعد هم دوباره به محل رفتیم و جسد سوخته را چند کیلومتری بالاتر بردیم و دوباره آتش زدیم تا اثری باقی نماند.

ماجرای قتل هولناک مادر توسط فرزندان

در حالی که جست وجوهای شبانه در پنج شنبه گذشته برای یافتن بقایای جسد مقتول بی نتیجه ماند ، صبح روز گذشته دوباره کارآگاهان اداره جنایی به فرماندهی سرهنگ علی بهرامزاده (رئیس اداره جنایی) به جست وجو در ارتفاعات خلج ادامه دادند تا این که بالاخره حدود ساعت 15 ، بقایای جسد سوخته و لنگه کفش مقتول پیدا شد و به این ترتیب سه متهم این پرونده جنایی دوباره زیر رگبار سوالات تخصصی و قضایی قرار گرفتند تا زوایای پنهان دیگر این جنایت وحشتناک نمایان شود.

یکی از متهمان به برداشتن قولنامه منزل مادرش، به منظور فروش آن درحالی اعتراف کرد که بقایای جسد، روز گذشته با دستور قاضی ویژه قتل عمد به پزشکی قانونی انتقال یافت. بررسی های ویژه در این پرونده جنایی همچنان با دستورات محرمانه قضایی ادامه دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:61
Iran (Islamic Republic of)
07:26 - 1399/10/27
چرا دنیا اینجوری شده؟
پاسخ ها
نوریان
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
دنیا همان دنیاست که خداوند زیبا آفریده این آدمها هستن که عوض شدن پول چشم هارا کور کرده دیگه نه پدر مادر حرمت داره نه بزرگتر .خداوند همه ما را به راه راست هدایت نماید.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
واقعا خدا آخر وعاقبتمون ختم به خیر کند
رعد
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
مشهد ابروی ایران و برده از بس توش جنایت و جرمه
Iran (Islamic Republic of)
07:40 - 1399/10/27
اخه چرا .؟ مادر کم کلمه ای نیست .... چرا اخه. با چه دلی اینکار رو کردین.خدا از شما نگذره
پاسخ ها
محمدی
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
واقعا زبانم بند آمده یعنی اینقدر بیرحمی ریشه یزید هم بود اینطوری نبود
Iran (Islamic Republic of)
07:42 - 1399/10/27
حالم بدشدازانسانیت
Iran (Islamic Republic of)
07:47 - 1399/10/27
بی پولی وبی آبرویی آدم روواداربه هرجنایتی میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
نه والا این درست نیست دیگه جنایت از این بزرگتر سراغ داری ؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
این همه بی پول اند ولی صورت شونو با سیلی سرخ نگه داشتن و کسی هم نمیدونه که این افراد بی پول و وضع بدی دارند.این حرف و نزن .مخصوصا الان توو این برحه و زمانه که همه وضع مالی خوبی ندارن.
سیاست از دین جداست
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
اون کسی که میره دزدی یا قتل میکنه شرف نداره... حتی اگه بی پول باشه... آدم گرسنگی بکشه ولی دسته به مال حرام نخوره.
Iran (Islamic Republic of)
07:50 - 1399/10/27
مشهد مهد فساد ایران دلیلش چیه چرا مسئولین فکری برا این همه فساد در مشهد نمی کنن نود وپنج درصد حوادث مربوط به مشهد
مسئولین باید بشینن و بررسی کنند که دلیل این همه جنایت جانی مالی و ناموسی چیه چرا شهر مشهد این همه خلاف کار داره
United States of America
07:51 - 1399/10/27
خدا شما رو لعنت کنه
Iran (Islamic Republic of)
07:52 - 1399/10/27
باور و درکش واقعا سخته
Iran (Islamic Republic of)
07:53 - 1399/10/27
یه جای دیگه نوشته بودید مادرش میخواست ازدواج مجدد کنه پس این چیه؟ چرا کامل ننوشته روزنامه خراسان؟!
Iran (Islamic Republic of)
07:54 - 1399/10/27
ازاین بدتر هم مگه میشه واقعا حالم خراب شد واقعا داریم به سوی کدام پرتگاه می رویم !!!؟
Iran (Islamic Republic of)
07:57 - 1399/10/27
حیف اسم انسان چطور دلتون اومدمادر از همه چیز و همه کس عزیزتره
Iran (Islamic Republic of)
10:56 - 1399/10/27
خیلی ... قسی القلوب
Iran (Islamic Republic of)
10:57 - 1399/10/27
این همه زحمت کشید بزرگشون کرد که این بلارو سرش بیارن عجب دنیایی شده
Iran (Islamic Republic of)
11:06 - 1399/10/27
خوبه تو همین فضا هم دکتر قاضی زرقانی تبلیغ شد برای انتخابات!
Iran (Islamic Republic of)
16:33 - 1399/10/27
همه رونندازید گردن بی پولی اخه ادم بی پول مادرشو میکشه اینا ذاتشون خرابه
Iran (Islamic Republic of)
14:03 - 1399/10/30
حیوان درنده هم با مادرش اینکارو نمیکنه. حیف قصاص برای شما دوتا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج