بیانیه باشگاه پرسپولیس درباره اشتباهات داوری
۱۰۸۱۸۱۷
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶
۱۶۵۵
باشگاه پرسپولیس با صدور بیانیه‌ای نسبت به اشتباهات داوری واکنش نشان داد.

خبرگزاری ایسنا: باشگاه پرسپولیس با صدور بیانیه‌ای نسبت به اشتباهات داوری واکنش نشان داد.

به نقل از باشگاه پرسپولیس، این باشگاه با صدور بیانیه‌ای ضمن تقدیر از تلاش و غیرت اعضای تیم و حمایت هواداران برای غلبه بر مشکلات، اعتراض خود را به "ادامه روند اشتباهات داوری که بیم تغییر نتیجه نهایی لیگ برتر را ایجاد کرده است" اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است:

قبل از هر چیز باید از هواداران متعصب پرسپولیس قدردانی کنیم که در روزهای سخت، با آگاهی و شناخت از راه موفقیت، بار دیگر حامی و پشتیبان پرسپولیس، تیم محبوب خود بودند و در شرایط حساس و سخت، انرژی و حمایت خود را دریغ نکردند. همچنین باید از اعضای تیم تقدیر و تشکر کنیم که چون بازی‌های گذشته با غیرت و تعصب مثال‌زدنی در میدان حاضر شدند و پاسخ اعتماد و پشتیبانی هواداران را به شایستگی دادند. آن‌ها با عملکرد مثال‌زدنی خود، این بار اشتباهات داوری را هم پشت سر گذاشتند تا به نتیجه دلخواه برسند. این مهم بدون همت و از خودگذشتگی مثال‌زدنی بازیکنان و تدابیر و درایت کادرفنی امکان‌پذیر نبود. 

پرسپولیس نه فقط در نتیجه که چون بازی‌های گذشته در زمین هم برتری فنی خود را مقابل فولاد خوزستان به رخ کشید. باشگاه پرسپولیس، همچنین ضمن تاکید بر موضع قبلی در احترام به عوامل برگزاری مسابقات و داوران، اعتراض خود به اشتباهات داوری به ویژه در بازی‌ اخیر را اعلام می‌دارد. ادامه روند گذشته و وقوع پی‌در پی اشتباهات، نگران کننده شده است. قاعده این است که اشتباهات سهوی باید گاهی به سود و گاهی به زیان تیم‌ها باشد، اما مدتی ‌است تصمیمات اشتباه داوری فقط به ضرر ماست. 

تمام آنچه پرسپولیس و هوادارانش می‌خواهند، عدالت بی‌قید و شرط برای همه تیم‌ها و مجموعه لیگ است. انتظار می‌رود، اشتباهات داوری هر چند منتج به تغییر نتیجه بعضی مسابقات می‌شود ولی نتیجه کلی رقابت‌های لیگ و موقعیت تیم‌ها در جدول را تغییر ندهد. این خواسته اصلی ماست و البته همچنان اعتقاد داریم در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ غیر از این، تفکری حاکم نیست.

در مسابقه با فولاد خوزستان، تصمیم اشتباه داور به اذعان کارشناسان امر، مانند دربی به ضرر پرسپولیس بود که علاوه بر تاثیر مستقیم بر نتیجه بازی، باعث محرومیت بازیکن تاثیرگذار و ملی‌پوش تیم از بازی بعدی و همچنین تاثیرات منفی روحی و روانی منجر به مصدومیت بازیکنان گردید. با این وجود شاهد بعضی اقدامات سوال برانگیز هم در حاشیه زمین بودیم. سازمان لیگ و ارکان فدراسیون فوتبال به عنوان متولیان برگزاری بازی‌ها باید نظارت بر اتفاقات حاشیه زمین چمن را افزایش دهند زیرا در صورت ادامه این مسیر، تیم‌هایی مثل پرسپولیس باید در حسرت رقابت داخل زمین باشند. 

اینکه برخی تلاش دارند تا با استفاده از تاکتیک‌های نخ‌نما از جمله حمله به تیم داوری و توهین به مربیان تیم مقابل، در صدد کسب نتیجه باشند، زیبنده فوتبال ایران نیست؛ هرچند با این تلاش‌ها نیز، شکست‌شان قطعی است.

باشگاه پرسپولیس بار دیگر اعتراض خود را از شیوه داوری، اعلام پنالتی سوال‌برانگیز، رفتار و گفتار برخی رقبا و مسائلی که در حاشیه رقابت‌ها پیش می‌آید، ابراز می‌دارد و خواستار ورود فوری و قاطعانه تصمیم‌سازان فوتبال برای افزایش نظارت بر این اتفاقات است.

 

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:67
Iran (Islamic Republic of)
23:42 - 1399/10/29
دردربی چه اشتباه داوری رخ داد
حتما سهمیه پنالتی لنگی هارانگرفته اند
Iran (Islamic Republic of)
23:44 - 1399/10/29
همه بسیج بشین تا تیم خاص از بحران خارج شه هوچیگری از صفات بارز تیم خاص بوده و هست
Iran (Islamic Republic of)
23:48 - 1399/10/29
این لنگیا خیلی پررو هستن...خاص حکومتی منفور
Iran (Islamic Republic of)
23:55 - 1399/10/29
بازیکن کیسه رو باید اخراج میکرد بازی آلمینیوم دو تا پنالتی نگرفت
Iran (Islamic Republic of)
06:54 - 1399/10/30
4تاقهرمانی باالطاف داوران وبابامسعو د چقدرحق دیگرتیمهاراگرفتن بشمادادن
Iran (Islamic Republic of)
08:31 - 1399/10/30
به این رفتارها میگن مردم فریبی واین اطلاعیه ها فقط فرافکنی هستش چهارساله با حمایتهای همین داوران ووزیر ورزش وعواملش درصدا وسیما وحتی درآموزش وپرورش قهرمان شدین واین را زمین وزمان میدانند وجالب اینجاست دربازی که برنده شدین هم فراربه جلو رو پیشه کردینه دست بردارید ازاین رفتارهای غیرورزشی محیط ورزش جای دغلبازی نبستش که.
Iran (Islamic Republic of)
08:38 - 1399/10/30
چرااین کیسه کشهای دوچرخه سوار
کوروذلیل شده اندیعنی ندیدید؟!
عجب چرامثل مردمهای نخستین غار
نشین فکرمیکنید!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج