ناباروری ۲۵درصد از زوج‌های جوان در کشور
۱۰۸۲۱۷۹
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۸
۲۵۰۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: اگر دولت و مجلس به افزایش جمعیت علاقه‌مندند، باید بسته اعتباری جداگانه‌ای برای این مهم اختصاص یابد.

ایسنا: دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نشستی که با حضور رئیس و مسئولان جهاد دانشگاهی برگزار شد، تامین اعتبار برای درمان زوج‌های نابارور را ضروری دانست و گفت: حدود ۲۵ درصد از زوج‌های جوان نابارور هستند، اگر دولت و مجلس علاقه‌مند به افزایش جمعیت هستند، باید بسته اعتباری جداگانه‌ای برای این مهم اختصاص یابد.

زالی افزود: تعداد زیادی از این افراد با وجود علاقه به بچه‌دار شدن، توان پرداخت هزینه‌های درمان را ندارند.

وی در ادامه به اهمیت برنامه ریزی برای سلامت سالمندان تاکید کرد و یادآور شد: با توجه به شکل گیری نهادهای سیاست گذار و تدوین اسناد بالادستی تاکنون در عمل اقدام موثری برای تامین سلامت روحی و جسمی سالمندان انجام نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که توجه به نیازهای اجتماعی، اقتصادی و به طور کلی کیفیت زندگی سالمندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، دوره سالمندی را دوره پیچیده ای از زندگی دانست.

ناباروری ۲۵درصد از زوج‌های جوان در کشور

زالی گفت: این درحالی است که کیفیت زندگی سالمندان در ایران از کشورهایی که از نظر مولفه های اقتصادی به ایران نزدیک هستند هم پایین تر است.

وی با یادآوری این که سالمندان با بیماری های فرسایشی و مزمن دست و پنجه نرم می کنند، خاطرنشان کرد: تخصص طب سالمندی باید پویاتر، با برنامه ای روشن و در قالب فعالیت‌های مشترک در دستور کار باشد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، جهاد دانشگاهی را نهادی انقلابی توصیف کرد و که در فراز و فرودهای مختلف انقلاب اسلامی خدمات شایسته ای در عرصه دانشگاهی و اجتماعی ارایه داده است.

زالی مهم ترین وجه تمایز جهاد دانشگاهی خوداتکایی، خودباوری و خود کفایی ملی دانست و افزود: اگر نقش تمامی دستگاه های ذی‌ربط را در نظر داشته باشیم، نقش جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی اجرایی بسیار پررنگ است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار فعالیت های مشترک این دانشگاه با جهاد دانشگاهی در حوزه های سلامت عمومی و تشکیل مرکز رشد مشترک و برگزاری دوره های مهارتی برای آحاد شهروندان شد.

کاهش مشکل زوج‌های نابارور با روحیه جهادی

حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی هم در این نشست با یادآوری این که جمعیت سالمندی کشور با شتاب رو به افزایش است، تقویت فعالیت های فناورانه با برنامه ریزی مدون در این حوزه را خواستار شد.

وی در ادامه از فعالیت های جهاد دانشگاهی در راستای ارایه خدمات به زوج های نابارور خبرداد و گفت: بیش از ۵۰ درصد درمان زوج های نابارور در پژوهشکده رویان و ابن سینا جهاد دانشگاهی انجام می شود.

رییس جهاد دانشگاهی ایجاد مراکز ناباروری در مراکز استان ها را خواستار شد و تاکید کرد: باید با روحیه جهادی مشکل زوج های نابارور سراسر کشور کاهش یابد.

راه‌اندازی مرکز جامع پایش سلامت و طب سالمندی

حمید حمزه زاده سرپرست جهاددانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در ادامه این نشست به فعالیت‌های این واحد در حوزه سالمندی اشاره کرد و اظهار داشت: جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی سال ها در حوزه سالمندی فعالیت‌های ارزشمندی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.

وی سازمان‌دهی فعالیت های حوزه سالمندی در دانشگاه را خواستار شد.

سرپرست جهاددانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با یادآوری تشکیل کمیته مشترک شورای سیاست‌گذاری سالمندی اظهار امیدواری که در آینده ای نه چندان دور مرکز جامع پایش سلامت و طب سالمندی در این واحد راه انداری شود.

حمزه زاده درمورد به فعالیت‌های این واحد در حوزه کرونا نیز گفت: از ابتدای شیوع کرونا در اسفندماه سال ۹۸ در کشور این واحد فعالیت های خود را آغاز کرد که ازجمله می توان به تولید محلول ضدعفونی و راه ‌اندازی سایت ۱۲۳ کرونا اشاره کرد.

در ادامه این نشست که با حضور زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، طیبی رییس جهاد دانشگاه، حمزه زاده رئیس جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و صادقی رئیس پژوهشگاه ابن سینا برگزار شد، موضوعاتی همچون مطالعات در حوزه پیش بالینی واکسن کووید ۱۹ با هدف تسریع زمان ساخت، تقویت مراکز امداد در منزل، ایجاد کمیته مشترک شورای سیاست گذاری سالمندان، توسعه و تعمیق همکارهای جهاد دانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، تدوین و راه اندازی دوره های الکترونیک و ارائه خدمت تحت پوشش بیمه ها به زوج های نابارور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:1
Iran (Islamic Republic of)
22:44 - 1399/10/30
احتمالا یک عده ای بگویند کار واکسن فایزر آمریکاست!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
اتفاقا یکی از دلایل مهمش پارازیت هاست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
سرتو از زیر برف درار ، خودشون میگن با واکسن این بلارو سرمون آوردن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
کار فایزر که نه ولی کار امریکاست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
چرا قصه میگید امریکا چی کارست.این همه پارازیت و الودگی هوا و استرس کار امریکاست!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
22:45 - 1399/10/30
چرا علتش را نمی‌گویید علل زیادی هست
Iran (Islamic Republic of)
22:49 - 1399/10/30
خود مردم می دونن که بچه بیارن یا نیاورند اونم با این شرایط اقتصادی
Iran (Islamic Republic of)
22:54 - 1399/10/30
مهم اسرای فلسطینی اند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
بدون بچه سنم رفت بالا،کمک نمی کنین به جهنم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
نه مهم مذاکره با امریکاست
Iran (Islamic Republic of)
23:01 - 1399/10/30
شایدسیاست افزایش جمعیت منجر به تولید نوزادان دختر بشه که برای سربازگیری مناسب نیست
Iran (Islamic Republic of)
00:19 - 1399/11/01
دولت و مجلس جايي كه براشون هزينه داشته باشه دخالت نميكنن بيان پول بدن زوج نابارور بچه بياره ؟
Russian Federation
00:27 - 1399/11/01
چون حاصل آدمی در این شورستان،
جز خوردن غصه نیست تا کندن جان،
خرم دل آنکه زین جهان زود برفت
آسوده کسی که خود نیامد به جهان

خیام
Russian Federation
00:29 - 1399/11/01
افلاک که جز غم نفزایند دگر،
ننهند به جا تا نربایند دگر
ناآمدگان اگر بدانند که ما
از دهر چه میکشیم، نایند دگر

خیام
Iran (Islamic Republic of)
00:30 - 1399/11/01
دلایلش مواد خوراکی غیراستانداری هست ک ب خورد مردم میدید.بارها و بارها گفته شده روغن لادن طلایی باعث عقیم شدن میشه ولی کو گوش شنوا
پاسخ ها
نارویی
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
ای بابا کو همون لادن طلای
الان که هیچی نیست بخوریم روغنم که کم یاب شده مثل دارو از ده تا مغازه
یکی داره
Iran (Islamic Republic of)
00:54 - 1399/11/01
من و همسرم ۱۵ ساله ازداج کردیم و از همون اول تصمیم گرفتیم بچه دار نشیم. آوردن کسی که از خودش اختیاری نداره به این دنیای وحشتناک و بیرحم و پر از ظلم و خشونت و فساد، جنایت و خیانت در حق اون بچه است چون باید با انواع بیماریها و آلودگی هوا و خشکسالی و اقتصاد ورشکسته و بیکاری و ... دست و پتجه نرم کنه. مطمئنم که اون هم از تصمیم منو پدرش راضیه و ازمون ممنونه. در حال حاضر بزرگترین جنایت و خیانت و ظلم، بچه دار شدن و آوردن یک انسان بیگناه به این برهوته.
Iran (Islamic Republic of)
01:14 - 1399/11/01
خودروحانی گفت قیمت دلار تصمیم هست نه تحریم همه اینا توی دست خود دولت هست بس الکی میگن تحریم شدیم حتی درباره غنی سازی هم دروغ میگن.
Iran (Islamic Republic of)
07:53 - 1399/11/01
بهتره بچه ميخوايد چيكار عمرش در اين كشور تباه ميشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج