موضع ایران در آغاز دولت بایدن چه باید باشد؟
۱۰۸۲۶۲۶
۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۱
۹۹۲
قابل تصور است که درمان و پیشگیری کووید19 که فوج فوج مردم آمریکا را در کام مرگ می‌برد، اولویت اصلی رئیس‌جمهور است. آنگاه ترمیم بی‌کاری و معضلات اقتصادی کشور و سپس ترمیم خروج ابلهانه ترامپ از کنوانسیون پاریس مربوط به محیط زیست متصور است.

روزنامه شرق نوشت: قابل تصور است که درمان و پیشگیری کووید19 که فوج فوج مردم آمریکا را در کام مرگ می‌برد، اولویت اصلی رئیس‌جمهور است. آنگاه ترمیم بی‌کاری و معضلات اقتصادی کشور و سپس ترمیم خروج ابلهانه ترامپ از کنوانسیون پاریس مربوط به محیط زیست متصور است.

در صحنه خارجی، ترامپ مسائل زیادی روی دست رئیس‌جمهور جدید گذاشته است، از پرداختن به موضوعات چین و روسیه تا بازگشت به برجام و رسیدگی به انبوه مسائل در خاورمیانه.
مهم این‌ است که ایران به این قضایا چگونه می‌نگرد.

نباید نگاه دولت بایدن به تفاهم با ایران از اولویت بیفتد و این پرونده در دست رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی قرار بگیرد که اوج آرزوی آنان است، زیرا تحریم‌ها سرجایشان می‌مانند و مردم رنج‌دیده ما متحمل رنج بیشتری می‌شوند. توصیه می‌شود کشورمان به‌عنوان یک بازیگر متعهد جامعه جهانی از آنچه در آمریکا در حال تغییر است به‌ نفع منافع و امنیت ملی خود کمال بهره‌برداری را داشته باشد. باید اروپا و دولتمردان جدید آمریکا خود را متعهد به استمالت از ایران و مردمش بدانند و ایران مانند مذاکرات متعدد این سال‌ها، خود را اهل گفت‌وگو اعلام کند.

می‌توان با نشان‌دادن روحیه تعامل، قبل از هرچیز به دولت بایدن مساعدت کرد که اغلب تحریم‌ها را با وجود مخالفت‌هایی که درمیان جمهوری‌خواهان هست،در اسرع وقت از میان بردارد وآنگاه با اهرم‌هایی که در پیشرفت‌هایی که در زمینه هسته‌ای و برجام دارد با شنیدن برنامه‌های آمریکا و اروپا برای برجام و منطقه، حداکثر منافع قابل کسب را برای تقویت امنیت کشور رقم زد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:17
Iran (Islamic Republic of)
07:47 - 1399/11/02
اگر آقا یان ذره ای درک وشعور داشته باشند.این قدر دنبال مشکل آفرینی برای ملت نمی روند.وهر روز گرانی بار نمی اورند.
Iran (Islamic Republic of)
07:55 - 1399/11/02
اصولگرایان در ایران برادر ترامپ ند.
پاسخ ها
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
خودت‌خواهر‌که‌هستی
Iran (Islamic Republic of)
09:24 - 1399/11/02
البته اگر تندروهای اصولی وپایداری وهمفکرانشان بگذارند واگر فردا از همین طیف افراطی دستوری مبنی بر ممنوعیت مذاکره با امریکا صادر نشود مانند انچه درمورد واکسن شد!
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1399/11/02
تنها راه موفقیت ایستادگی در مقابل دشمنان است ..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج