جنجالِ توهین به روحانی روی آنتن زنده تلویزیون
۱۰۸۲۹۵۰
۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
۱۳۱۷۶
اظهارات جنجالی مهمان برنامه زاویه شبکه چهار در مورد رئیس‌جمهور، واکنش شماری از اعضای دولت را در پی داشته است و معاونت حقوقی دولت اعلام کرده است که از صدا و سیما شکایت خواهد کرد.

برترین‌ها: اظهارات جنجالی مهمان برنامه زاویه شبکه چهار در مورد رئیس‌جمهور، واکنش شماری از اعضای دولت را در پی داشته است و معاونت حقوقی دولت اعلام کرده است که از صدا و سیما شکایت خواهد کرد.

جنجال توهین به روحانی روی آنتن زنده تلویزیون

احمد جهان بزرگی، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در برنامه زاویه در شبکه چهار، بدون نام بردن از مسئول یا وزیری گفت: «مسئولی در خانه خود می‌نشیند که ممکن است پای منقل باشد و حتی وزرایش نمی‌توانند با او تماس بگیرند. آیا این فرد مسئول است؟»

ویدئویی از اظهارات جنجالی مهمان برنامه زاویه را ببینید:

جنجال توهین به روحانی روی آنتن زنده تلویزیون

تعدادی از وزرا و اعضای کابینه دولت دوازدهم اظهارات پخش شده احمد جهان بزرگی از تلویزیون ایران را «اهانت» به رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت تلقی کرده‌اند.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در توییتی نوشته است، «هرچه به انتخابات ۱۴۰۰ نزدیک می‌شویم توهین به رئیس‌جمهوری و تخریب دولت افزایش می‌یابد.»

عباس صالحی٬ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در توئیتی نوشته است: «ادبیات سخیف، توهین و افترا از همه بد است و در کسوت روحانیت، آن هم از رسانه ملی، بدتر!»

علی ربیعی، دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری و سخنگوی دولت نیز اظهارات احمد جهان بزرگی در یک برنامه تلویزیونی را « توهین به رئیس جمهوری» دانسته است.

در همین حال، دفتر حسن روحانی خواستار توضیح سریع و صریح صدا و سیما شد.

علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور،‌ در حساب توییتری خود آنچه در برنامه‌ای در شبکه چهار رخ داده را «افتضاحی شرم‌آور» خواند و نوشت: نهاد ریاست جمهوری، مصمم است که این مورد عجیب و شرم‌آور را به صورتی مؤثر و در بالاترین سطوح پیگیری کند.

حسام الدین آشنا ، مشاور رئیس جمهوری ایران نیز در توئیتی نوشته است: «مردم اهل ملاقه و منقل را به خوبی می‌شناسند.» حسام الدین آشنا اضافه کرده است: «ای کاش در کنار ریش و عمامه، جهان‌تان را هم بزرگ‌تر می‌کردید.»

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی به اهانت به رییس جمهوری در رسانه ملی واکنش نشان داد. ابتکار در این توئیت بخشی از آیه ۱۱ سوره حجرات را منتشر کرد که در آن آمده است: "و از یکدیگر عیب نگیرید و به همدیگر لقب‌های زشت مدهید چه ناپسندیده است نام زشت پس از ایمان و هر که توبه نکرد آنان خود ستمکارند".

در همین حال روابط عمومی شبکه چهار تلویزیون در بیانیه‌ای رسمی، با«غیرمنصفانه» و «غیرحرفه ای» خواندن سخنان احمد جهان‌بزرگی، آن را مخالف اهداف رسانه ملی و شبکه چهار در توسعه «گفت‌وگوی مومنانه، منصفانه و مودبانه» خوانده است. در این بیانیه تاکید شده مسئولیت اظهارنظر مهمانان و کارشناسان برنامه زنده بر عهده خود آنهاست.

هادی غفاری، چهره سیاسی اصلاح طلب: نان برخی در فحاشی به روحانی است.

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصواگرا از احتمال امتناع برخی وزرای دولت روحانی از حضور در جلسات هیات وزیران خبر داد و در توئیتر خود نوشت: شنیدم چند تن از وزیران به ‎دفتر رئیس‌جمهور اعلام کرده‌اند اگر ‎رئیس صداوسیما بدون عذرخواهی از رئیس جمهور به خاطر پخش اظهارات موهن علیه ‎حسن روحانی بخواهد در جلسه هیات دولت شرکت کند، آنها از حضور در جلسه امتناع خواهند کرد.

جنجال توهین به روحانی روی آنتن زنده تلویزیون

معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرده است که «به دنبال پخش صحبت‌های توهین آمیز نسبت به رییس جمهور و وزرای دولت در یکی از برنامه های تلویزیونی صدا و سیما از این سازمان و کلیه عوامل پخش این برنامه شکایت» خواهد کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج