درخواست اروپا از روسیه برای آزادی ناوالنی
۱۰۸۲۹۷۴
۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
۴۸۷
اتحادیه اروپا با استفاده از فرصت یک اجلاس ویدیو کنفرانسی 27 رهبر اعضای این اتحادیه از روسیه خواست فورال آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان دولت روسیه را آزاد کرده و احترام کامل به حقوق او را تضمین کند.

خبرگزاری ایسنا: اتحادیه اروپا با استفاده از فرصت یک اجلاس ویدیو کنفرانسی 27 رهبر اعضای این اتحادیه از روسیه خواست فورال آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان دولت روسیه را آزاد کرده و احترام کامل به حقوق او را تضمین کند.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان دولت روسیه روز یکشنبه گذشته در فرودگاهی در مسکو در ضمن تلاش برای ورود به کشورش بعد از بازگشت از آلمان که مدت پنج ماه در آنجا تحت درمان از بابت مسموم شدن به یک ماده اعصاب قرار گرفت، دستگیر شد. او کرملین را مقصر این مسمومیت خود اعلام کرده بود. کرملین اما این اتهام را رد کرد.

شارل میشل، میزبان این نشست اتحادیه اروپا گفت، رهبران این اتحادیه انتظار دارند روسیه فورا تحقیقات مستقل و شفاف درباره حمله به جان وی را انجام دهد.

میشل همچنین بر این که مسکو کاملا با سازمان منع تسلیحات شیمیایی به منظور تضمین تحقیقات بی طرف بین المللی درباره این حمله اجرا شود تاکید کرد.

روسیه بعد از دستگیر کردن ناوالنی تحت فشارهای جدیدی به منظور توضیح حمله با ماده اعصاب به این چهره مخالف قرار گرفت. پلیس روسیه همچنین روز پنجشنبه دو شریک ارشد ناوالنی را در آستانه برگزاری یک اعتراضات برنامه ریزی شده علیه دستگیر کردن وی، بازداشت کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج