گروه مرگ در انتظار استقلال و تراکتور؟
۱۰۸۳۶۱۹
۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۰
۱۰۲۹
تیم پرسپولیس با نایب‌قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰، در سیدبندی جدید این مسابقات در سید یک قرار گرفت.

روزنامه شرق: تیم پرسپولیس با نایب‌قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا 2020، در سیدبندی جدید این مسابقات در سید یک قرار گرفت. قرعه‌کشی مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا 2021 روز چهارشنبه هفته جاری برگزار می‌شود تا تیم‌های حاضر در این مسابقات، رقبای خود را بشناسند که با مشخص‌شدن سیدبندی تیم‌های غرب آسیا، ایران با سه تیم پرسپولیس، تراکتور و استقلال در این مسابقات حاضر خواهد بود. فولاد خوزستان هم در صورت پیروزی مقابل العین در روز 19 فروردین در مرحله پلی‌آف تعداد نماینده‌های ایران را به عدد چهار افزایش خواهد داد.

در سیدبندی که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص شد، پرسپولیس به‌واسطه نایب‌قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا 2020 در سید یک قرار گرفت، تراکتور در سید دو و استقلال در سید سوم. فولاد خوزستان هم در صورت پیروزی در پلی‌آف در سید چهارم قرار خواهد گرفت. در ادامه سخت‌ترین قرعه‌ای که می‌تواند در قرعه‌کشی روز چهارشنبه نصیب نمایندگان ایران شود، بررسی شده است. نکته مهم اینکه با وجود اعلام این سیدبندی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، بعضا دیده شده که تیم‌های حاضر در یک سید در یک گروه نیز قرار گرفته‌اند که این موضوع سیدبندی این مسابقات را بی‌معنی جلوه می‌دهد.

پرسپولیس از سید یک می‌آید

پرسپولیس امسال در سید یک مرحله گروهی لیگ قهرمانان جای دارد و به همین دلیل دست‌کم دیدار با سه قدرت بزرگ یعنی الدحیل و السد از قطر و الهلال از عربستان را در برنامه‌اش نخواهد داشت. النصر عربستان و الریان قطر قدرترین تیم‌هایی هستند که می‌توانند از سید دو در گروه پرسپولیس جای بگیرند. در سید سه هم پاختاکور ازبکستان یکی از زهردارترین تیم‌ها برای قرار‌گرفتن در گروه پرسپولیس محسوب می‌شود و سید چهارم هم به تیمی از پلی‌آف اختصاص خواهد داشت که تکلیف آن هنوز مشخص نیست.

کار سخت تراکتور

تراکتور دومین تیمی است که از ایران به‌صورت مستقیم در این مسابقات حاضر خواهد بود و براساس سیدبندی، در سید دوم قرار گرفته است. الهلال عربستان سخت‌ترین قرعه‌ای است که می‌تواند از سید یک در گروه تراکتور قرار بگیرد. در سید سوم هم پاختاکور باتجربه‌ترین تیمی است که می‌تواند در قرعه تراکتور قرار بگیرد و سید چهارم هم که اتفاقا چندین تیم قدرتمند از جمله العین و الغرافه در آن حاضر هستند، هنوز تکلیفش مشخص نیست.

سخت‌ترین گروه برای استقلال؟

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم استقلال به‌صورت مستقیم و در سید سوم مسابقات، در لیگ قهرمانان 2021 حضور خواهد داشت. با سیدبندی اعلامی از سوی AFC، به نظر می‌رسد الهلال عربستان سخت‌ترین رقیبی خواهد بود که می‌تواند از سید اول در گروه استقلال قرار بگیرد. در این سید، الدحیل و السد از قطر هم حضور دارند اما تیم‌های ایرانی همواره در مصاف با نمایندگان عربستان کار سخت‌تری داشته‌اند تا تیم‌های قطری. در سید دو، دو نماینده از عربستان و الریان قطر تیم‌های قدری خواهند بود که می‌توانند با قرا‌رگرفتن در گروه استقلال کار را برای این تیم سخت کنند و سید سوم هم که مختص تیمی از پلی‌آف خواهد بود. به‌این‌ترتیب استقلال در میان تیم‌های ایرانی که مستقیما وارد مرحله گروهی این مسابقات شدند، می‌تواند سخت‌‎ترین قرعه را پیش‌رو داشته باشد.

فولاد در انتظار معجزه

فولاد خوزستان هم به‌عنوان آخرین نماینده ایران در صورت پیروزی مقابل العین در سید چهارم قرار می‌گیرد. باوجود‌این فولاد در صورت صعود، می‌تواند سخت‌ترین قرعه را داشته باشد و قدرترین تیم‌های هر سه سید در گروهش قرار بگیرند. الهلال عربستان از سید یک، الریان از سید دوم و پاختاکور از سید سوم، می‌توانند برای فولاد قرعه مرگ را رقم بزنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج