توانیر: فعلا قطعی برق نداریم
۱۰۸۳۶۸۴
۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
۷۰۳
خنگوی صنعت برق کشور گفت: سال گذشته در برخی از نقاط کشور به دلیل کاهش تحویل سوخت نیروگاهی (گاز) قطع برق داشتیم که امیدواریم امسال این اتفاق رخ ندهد.

جماران: سخنگوی صنعت برق کشور گفت: سال گذشته در برخی از نقاط کشور به دلیل کاهش تحویل سوخت نیروگاهی (گاز) قطع برق داشتیم که امیدواریم امسال این اتفاق رخ ندهد.

رجبی مشهدی گفت: در حال حاضر وضعیت شبکه برق کشور عادی است و هیچگونه قطع برقی نداریم و تا به امروز سوخت رسانی به نیروگاه‌ها طبق روال ادامه دارد.

معاون راهبری وزارت نیرو تصریح کرد: احتمال بروز مشکل برای تامین برق کشور در صورت ادامه روند رو به رشد مصرف گاز در بخش خانگی وجود دارد، ولی این قطعی گذرا است و سریع برطرف خواهد شد.

رجبی مشهدی گفت: باتوجه به مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری، توصیه می‌شود مصرف برق و بخصوص گاز کاهش یابد.

او ادامه داد:هرچه قدر مصرف گاز خانگی در فصل سرما بیشتر شود، سهم گاز نیروگاه‌ها کاهش پیدا می‌کند که این موضوع قطعا بی تبعات نیست.

رجبی مشهدی اضافه کرد: در حال حاضر به دلیل گسترش سرمای هوا در کشور و افزایش مصرف گاز توسط بخش خانگی، اولویت با تامین گاز این بخش است تا مشکلی در گرمایش منازل ایجاد نشود.

گفتنی است، در ۲۴ ساعت گذشته باز هم شاهد افزایش پیک مصرف برق در کشور بودیم به طوری که بر اساس آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، روز گذشته در این ساعت مصرف لحظه‌ای برق کشور به ۳۷ هزار و ۵۲۱ مگاوات رسید.

این در حالی است که سخنگوی صنعت برق کشور خاموشی در کشور را رد می‌کند مشاهدات مردمی از قطع شدن چند ساعته برق در تهران خبر می‌دهند.

براساس این گزارش، یکی از هموطنان در شهر ری با توجه به نزدیکی به نیروگاه ری از قطع شدن دوساعته برق می‌گوید:حوالی ساعت ۲۰ هرشب حتی با روشن بودن ۳ لامپ کم مصرف در منزل برقمان قطع می‌شود و ساعت‌ها در خاموشی به سر می‌بریم.

او گفت: این قطع شدن برق ساعت دقیقی ندارد و با قطع شدن خساراتی به وسایل منازل وارد می‌کند.

با توجه به اینکه شب‌ها روشنایی معابر و بزرگراه‌ها قطع می‌شود شاهد خاموشی برق منازل هستیم به طوری که با خاموشی معابر باید از پیک مصرف کمتر شود، ولی هنوز که هنوز هرشب هموطنان پایتخت در خاموشی به سر می‌برند.

متاسفانه در این بین بیماران جانباز و شیمیایی نیز هستند که راه تنفس دستگاهشان از طریق برق است و با خاموشی‌های شبانه می‌توانند برای این بیماران گران تمام شود.

با وجود اینکه ایران برق و گاز به عراق و برخی از کشور‌های همسایه صادر می‌کند، برخی از نقاط کشور بخصوص تهران در خاموشی است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:12
Iran (Islamic Republic of)
10:40 - 1399/11/05
جان مادرتان اگر از مادر متولد شدین چرا اینقدر دروغ میگین بابا شهرک صنعتی ها و معابر چند ساعت چند ساعت قطع میشه کمر تولید رو شکستید بیچاره شدیم خدا از شما نگذره ..
Iran (Islamic Republic of)
11:04 - 1399/11/05
منت سر مردم میگذارید
Iran (Islamic Republic of)
11:45 - 1399/11/05
ما دیروز ۵ ساعت برق نداشتیم کارخانه ها هم خوابیده چون برق نیست.استان قم
Iran (Islamic Republic of)
13:17 - 1399/11/05
.... ما تو روستا هستیم امروز ۹روزه هر روز از ساعت ۱۰تا ۱۲ظهر قطع میشه …روستا استان قم هستیم به هرکسی هم گفتیم میگن از تهران قطع میکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج