وعده سازمان حمایت برای کاهش قیمت مرغ
۱۰۸۳۸۷۴
۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۳
۱۵۳۲
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ضمن برشمردن دلایل افزایش قیمت مرغ از روز شنبه (۴ بهمن) وعده داد که تا ۲۴ ساعت آینده قیمت مرغ دوباره به نرخ مصوب، یعنی ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان بازگردد.

ایسنا: رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ضمن برشمردن دلایل افزایش قیمت مرغ از روز شنبه (۴ بهمن) وعده داد که تا ۲۴ ساعت آینده قیمت مرغ دوباره به نرخ مصوب، یعنی ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان بازگردد.

عباس تابش در یک برنامه تلویزیونی از افزایش ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی قیمت مرغ زنده در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: علت عمده آن عدم عرضه بود که این موضوع روز گذشته به صورت حضوری در میدان بهمن تهران بررسی شد. علت دیگر بارندگی‌های اخیر و همچنین جمع آوری مرغ از سوی شرکت پشتیبانی امور دام بود که بر اساس توافقهای اخیر شرکت پشتیبانی امور دام، دیگر مرغی برای ذخایر جمع‌آوری نمی‌کند تا قیمت متعادل شود و به نرخ مصوب برسد.

این مقام مسئول همچنین تاکید کرد که اگر طی ۲۴ ساعت آینده قیمت مرغ به نرخ مصوب برنگردد، شرکت پشتیبانی امور دام نسبت به توزیع مرغ در بین مصرف کنندگان اقدام می‌کند تا عرضه به اندازه تقاضا برسد.

وی افزود: برنامه ریزی ما ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی برای ایام پایان سال است و از طرف دیگر معاونان وزارت جهاد کشاورزی صراحتاً اعلام کردند ۱۰۰ درصد نهاده را به تولید کنندگان تحویل می‌دهند؛ پس به لحاظ تامین مشکلی وجود ندارد.

به گفته رئیس سازمان حمایت، علت افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر از سوی سوی تولیدکنندگان، مشکلات حمل و نقل و بارندگی عنوان شده است.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد که این دلایل درست باشد و در ۲۴ ساعت آینده قیمت مرغ به نرخ مصوب برگردد.

تابش در پاسخ به انتقادات درباره وضعیت نظارت بر بازار نیز گفت: حلقه اول نظارت، تامین است و اگر به اندازه کافی بازار تامین نباشد، در حلقه آخر با مشکل مواجه خواهیم بود.

شرکت‌های بسته بندی حتی یک کیلو تخم مرغ هم تحویل نگرفتند!

‏ وی در ادامه درباره برنامه ستاد تنظیم بازار برای تامین بازار شب عید مرغ و تخم مرغ نیز اظهار کرد: برای دو ماهه آخر سال مصوب شده ماهی ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شود. درباره تخم مرغ هم مشکل تامین وجود داشت و بر اساس بازدیدهای میدانی در ۱۰ روز گذشته حتی یک کیلو تخم‌مرغ از واحدهای تولیدی به واحدهای بسته‌بندی تحویل داده نشده است. از طرف دیگر شبکه‌های غیر رسمی، مرغ و تخم‌مرغ را از واحدهای تولیدکننده می‌خرند و به صورت غیر رسمی با قیمت‌های بالاتری در بازار رسمی عرضه می‌کنند.

این مقام مسئول نیاز واحدهای بسته بندی به تخم مرغ را روزانه ۴۰۰ تن عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تخم مرغ برای شرکت‌های بسته بندی تامین نمی‌شود و این موضوع به شرکت پشتیبانی امور دام اطلاع داده شده است.

جدیدترین وضعیت تامین بازار شکر

تابش با اشاره به تامین شکر با ارز نیمایی نیز گفت: برای تامین شکر حانوار مشکلی وجود ندارد و همچنان قیمت آن در کف بازار کیلویی ۸۷۰۰ تومان خواهد بود، اما شکر مورد نیاز صنعت از طریق شرکت بازرگانی دولتی ایران تامین خواهد شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:4
Iran (Islamic Republic of)
18:35 - 1399/11/05
وعده توخالی.از مسئولین بی عرضه.باد هواست.
Iran (Islamic Republic of)
19:24 - 1399/11/05
اینا دولتمردان می خواهند ب استکبار امریکا فرانسه انگلیس بجنگند!؟
با مافیای پتروشیمی،فولاد،خودرو،سیب زمینی،تخم مرغ،مرغ،گوشت هم نمی توانند یا نمی خواهند ودستشون تو یک کاسه است بجنگند!
Iran (Islamic Republic of)
19:36 - 1399/11/05
یه ادم زبان باز ناکارامد و سیاه کار که فقط چرت میگه و هیچ بخاری ازش بلند نمیشه برای ملات ساختمان هم بدرد نمیخوره
Iran (Islamic Republic of)
20:09 - 1399/11/05
تاکی باید ما مضحکه شماها مسعولین باشیم یه روز گرون میکنید یه روز قول ارزون شدن میدید ..
همش به خاطر اینه که مردم مطالبات حقیقی خودشون رو نکنن..وزمان بگذره
Iran (Islamic Republic of)
20:31 - 1399/11/05
من اگه بجای دولت بودم لااقل بخاطر رو کم کنی هم که بود از جیب هم که مایه میزاشتم قیمت تخم مرغ را کاهش میدادم....وعده ای که چن ساله دادن ولی عملی نشد..... نمیدونم بخندم یا گریه کنم بحال مردم
Iran (Islamic Republic of)
20:32 - 1399/11/05
چهل و دو سال وعده کاشتید در نیومد
Iran (Islamic Republic of)
21:29 - 1399/11/05
انموقع پول نفت بهشون میدادید حالا مایحتاج زروی مردم
Iran (Islamic Republic of)
22:36 - 1399/11/05
اطاق فکراقتصادی دولت راهرکسی اداره می‌کند درک صحیحی از اوضاع ایران ندارد اینکه بگویی قیمت اجناس رابازارخودش بدست می آورد اگردرست باشدوالا جایی است که اوضاع عادی باشد نه ایران هیچ امیدی نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج