احمد توکلی: آنچه ما گفتیم نوکِ کوه یخ بود
۱۰۸۴۶۵۰
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹
۴۴۰۳
احمد توکلی نوشت: برادران کجای متن ما تعریضی به مرحوم آیت‌الله مصباح داشت!؟ دشمن کارش تخریب است و هر روز با صدها خبر راست و دروغ مشغول کار خویش است. به این بهانه واهی که هرچه بگوییم بالاخره درونش مستمسکی پیدا خواهند کرد، باید سکوت کنیم و چشم بر این دمل چرکین فساد که هر روز بزرگتر می‌شود ببندیم؟

انتخاب: احمد توکلی به انتقادات اخیر اصولگرایان در یادداشتی واکنش نشان داد

توکلی در یادداشتی نوشت: از برادران انقلابی دلسوز همیشه در صحنه، انتظار داریم که به این موضع‌گیری ما که زمامداران و علما نباید بر سفره ضیافت کسانی بنشینند، که در مهمانی‌شان ثروتمندان استقبال می‌شوند و بینوایان رانده ، توجه کنند . انتظار این است که برادران انقلابی از حاشیه پردازی‌ها بپرهیزند و اصل را دریابند.

وقتی هشدار دادیم که علما و امراء از ثروتمندان ظاهرالصلاح بپرهیزند، کدهایی به اصحاب ثروت و قدرت دادیم. ممکن است برای عموم مردم، گرفتن پیام آن‌ها مشکل باشد، اما آن‌ها که بسان موریانه از درون در حال جویدن پایه‌های اقتدار حکومت هستند، خوب متوجه هستند و باید حواسشان را جمع کنند.

احمد توکلی: آنچه ما گفتیم نوکِ کوه یخ بود

انتظار نداشتیم رسانه‌های غیرانقلابی، به دنبال ماهی خود در میان این ماجرا نباشند؛ بلکه می‌دانستیم که آن‌ها هیاهو راه می‌اندازند. سوءاستفاده از ضعف‌های ما صفت آنان است. ولی مسئولیت این پلیدی هم با کسانی است که منکر از آنان صادر شده است، نه ناهیان از منکر.

استدلال برخی از کسانی که ما را ملامت می‌کنند، بلانسبت شبیه استدلال معاویه است که وقتی عمار یاسر به دست سپاه وی به شهادت رسید، فریاد زد مسبب کشته شدن عمار علی است که وی را به جبهه آورده است! تا قول پیامبر اکرم که فرموده بود عمار یاسر به دست سپاه باطل کشته می‌شود، رسوایش نسازد.

از برادران انقلابی دلسوز همیشه در صحنه، انتظار داریم که به این موضع‌گیری ما که زمامداران و علما نباید بر سفره ضیافت کسانی بنشینند، که در مهمانی‌شان ثروتمندان استقبال می‌شوند و بینوایان رانده ، توجه کنند . انتظار این است که برادران انقلابی از حاشیه پردازی‌ها بپرهیزند و اصل را دریابند تا بتوان برخی از این دو قشر مهم (الفقها و الامراء) را از حلقه فریب زراندوزان دو چهره برهانیم. تا چنان شوند که علی می‌خواست:

«تیماردار یتیمان باش و غمخوار پیران از کار افتاده که بیچاره‌اند و دست سؤال پیش کس دراز نکنند و این کار بر والیان دشوار و گران است و هرگونه حقی دشوار و گران آید. و گاه باشد که خداوند این دشواری‌ها را برای کسانی که خواستار عاقبت نیک هستند، آسان می‌سازد. آنان خود را به شکیبایی وا می‌دارند و به وعده راست خداوند، درباره خود اطمینان دارند.»(نامه به مالک اشتر)

لکن این روزها که عنان سیاست مملکت به دست حلقه فریب دوقطبی ساز افتاده و جدال و تندروی، منطق و میانه‌روی را از صحنه میراند، دو قطبی سازان می‌خواهند هیچ حرفی جز در یک تفسیر قطبی شده معنا نیابد و هیچ مصلحی هیچ حرفی جز در یک تفسیری قطبی شده معنا نیاسد و هیچ مصلحی جز وصله به یکی از دو سوی قطب چاره‌ای نبیند. هر مسئله ملی این روزها عرصه‌ای برای مجادله است. فرق نمی‌کند واکسن باشد یا برجام، FATF یا غربالگری، طب مدرن یا سنتی و ...، مهم آن است که سفره ستیزه جویان برپا باشد.

در این فضای دوقطبی یا باید برجام و FATF را هیولای دو سر بدانی یا آفتاب تابان. یا باید واکسن خارجی را مایه حیات بدانی یا زهر جوشان! در این فضا، اصحاب ستیز، متفکران چاره‌جو را به حاشیه خواهند راند و درنتیجه منطق و گفتگوی سازنده‌ای وجود نخواهد داشت که به راه‌حلی جمعی ختم شود. آن‌طرفی‌ها، این‌ها را مشتی جاهل و خرافه‌پرست خطاب می‌کنند و این‌طرفی‌ها، آن‌ها را مشتی غرب‌زده وطن‌فروش! حکماً اگر هرکدامشان را رها کنی، آن یکی را در داخل دریا غرق خواهند نمود! گویا نمی‌دانند ما ملتی هستیم که باید در کنار یکدیگر زندگی کنیم.

اگر از فساد رقبا بنویسی آن‌ها حمله می‌کنند و اگر از خودی‌ها گله کنی، اینها! آنچه باید ملاک دسته‌بندی باشد نه این دوگانه سازی‌هاست. بلکه به تعبیر رهبری، انقلابی و غیرانقلابی بودن باید ملاک دسته‌بندی باشد.

برخی از ما حراست از کیان انقلاب را تنها از مسیر پرده‌پوشی و مقدس سازی دیده‌ایم و نه نقد دلسوزانه و سازنده به زمامداران امور! گسترش بی‌منطق این مقدس سازی‌هاست که اکنون ما را بدین جا رسانده است. در همین فقره اخیر و ماجرای مبهم غسال، چند نفر از دوستان انقلابی به جای دیده‌بان، منشأ این به ظاهر خلاف‌گویی را مورد پرسش قرار دادند؟ اگر صدای برادر شریعتمداری کیهان در نمی‌آمد برخی تا کی می‌خواستند از سخنان آقای صدیقی در سیما دفاع کنند؟ آیا همین‌ها وقتی آقای جنتی با حمایت از یک‌طرف انتخابات، خوراک فتنه گران برای دروغ تقلب را فراهم می‌کرد زبان به انتقاد گشودند؟ وقتی آقای علم‌الهدی «کنسرت» را به اسباب پیروزی این دولت فشل بدل می‌ساخت، نصیحتی کردند؟ آیا هر از چندی که برخی به نام مذهب و انقلاب در تربیون‌ها و تلویزیون با حرف‌های شاذشان جوانان را فراری می‌دهند، واکنشی دارند؟

برادران کجای متن ما تعریضی به مرحوم آیت‌الله مصباح داشت!؟ دشمن کارش تخریب است و هر روز با صدها خبر راست و دروغ مشغول کار خویش است. به این بهانه واهی که هرچه بگوییم بالاخره درونش مستمسکی پیدا خواهند کرد، باید سکوت کنیم و چشم بر این دمل چرکین فساد که هر روز بزرگتر می‌شود ببندیم؟ برخی این‌گونه خویش را فریب می‌دهند که دیده‌بان شفافیت و عدالت ساده‌لوحانه فریب اطلاعاتی خورده و در منجلاب افتاده است. برادران آنچه ما گفتیم نوک کوه یخ بود و حاصل پیگیری و تلاش. خداوند همه ما را در دفاع از اسلام بری از پیرایه‌ها و ایرانی پاک از فساد و مردمی حق‌طلب موفق گرداند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran (Islamic Republic of)
22:16 - 1399/11/07
احسنت
پاسخ ها
مانا
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
خودت با زمین 2000 متری در شهرک غرب کجای این کوهی ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
22:19 - 1399/11/07
خدا خیرت بده
پاسخ ها
پویا رهگذر
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
خود تو جزیی از این سیستم نبودی ؟؟؟؟حالا شدی جاده صاف کن لاریجانی با این افشاگری ها ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
22:23 - 1399/11/07
آقای توکلی شما اگر هزار بار بگویت متاسفانه گوش شنوا نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
بهترین قاضی خود مردم هستند
Iran (Islamic Republic of)
22:53 - 1399/11/07
احمداقا گل گفتی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
خوب بود اما دیر شده
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
احسنت انقلابی و شجاع
Iran (Islamic Republic of)
23:24 - 1399/11/07
گر حکم شود که مست گیرند ،در شهر هر آنچه هست گیرند .
پاسخ ها
تنها
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
صد البت که ایشون رو بهمراه پسرخاله بزرگوارشون علی لاریجانی در صدر جدول قرار بدین
Iran (Islamic Republic of)
00:06 - 1399/11/08
احمد اقا درست فرمودید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
ارادت داریم خدمتتان جناب دکتر احسن هميشه حرف حق میزنی
Iran (Islamic Republic of)
00:51 - 1399/11/08
زنده باشی جوانمرد حق گو
پاسخ ها
مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
واقعا حق مطلب را ادا کردید دست مریزاد
ااکبرخان
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
اجرکم عندالله نامت برخاسته از احمدی نژاد است
Iran (Islamic Republic of)
01:21 - 1399/11/08
بسیار عالی احسنت احسنت ان شاالله سالم باشید
Iran (Islamic Republic of)
02:36 - 1399/11/08
درود بر شما آقای توکلی
United States of America
06:40 - 1399/11/08
نکنه اینم میخواد کاندید شه
پاسخ ها
پویا رهگذر
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
کاندید نمیشه اما داره آبروش رو واسه پسرخالش خرج میکنه ...علی لاریجانی
Iran (Islamic Republic of)
06:43 - 1399/11/08
احسنت، اقای توکلی‌ سخن حق گفتی. ...
Iran (Islamic Republic of)
08:21 - 1399/11/08
واقعا درست گفته متاسفانه در طیف به اصطلاح اصولگرا هم حق جایی ندارد یا با منی یا برمن... این هم شده منطق اونها
Iran (Islamic Republic of)
08:51 - 1399/11/08
22 بهمن و انتخابات نزديكه
Iran (Islamic Republic of)
09:21 - 1399/11/08
آقای توکلی خدا پدرتون رو بیامرزد ..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج