التهاب در طرابلس لبنان برای سومین شب متوالی
۱۰۸۵۰۶۶
۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
۱۳۴۵
نیروهای امنیتی لبنان برای سومین شب متوالی با معترضان خشمگین از تصمیم اعمال محدودیت‌ها و منع آمد و شد برای مهار کرونا در طرابلس واقع در شمال این کشور درگیر شدند.

خبرگزاری ایسنا: نیروهای امنیتی لبنان برای سومین شب متوالی با معترضان خشمگین از تصمیم اعمال محدودیت‌ها و منع آمد و شد برای مهار کرونا در طرابلس واقع در شمال این کشور درگیر شدند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، شاهدان و رسانه‌های محلی گفتند، نیروهای امنیتی از گلوله‌های واقعی علیه معترضانی استفاده کردند که قصد داشتند به شهرداری طرابلس وارد شوند.

اما پلیس گفته است: نیروهای امنیتی متوسل به شلیک گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی به معترضانی شدند که کوکتل مولوتف و سنگ پرتاب می‌کردند و خودرویی را آتش زدند. در این میان ده‌ها تن مصدوم و زخمی شدند.

نیروهای پلیس درباره استفاده از گلوله واقعی علیه معترضان اظهار نظری نکرده‌اند.

اما در تصاویری که رویترز از اعتراضات لبنان منتشر کرده اثرات گلوله‌های شلیک شده و صداهای شلیک گلوله مشاهده می‌شود.

در این راستا مدیریت کل امنیت داخلی شب گذشته در بیانیه‌ای از تظاهرکنندگان خواست اطراف مقر دولتی در طرابلس را خالی کنند.

در این بیانیه آمده است: بعد از مبادرت معترضان به اغتشاش و حمله به درب اصلی مقر دولتی در طرابلس و تلاش برای حمله به آنجا از چند جهت، پرتاب کوکتل مولوتف و خسارت زدن به خودروها از شهروندان می‌خواهیم برای حفظ جان خود فورا عقب نشینی کنند و وارد مقر دولتی نشوند زیرا ما ناگزیر به دفاع از مراکزمان به هر وسلیه قانونی هستیم.

این سومین شب متوالی است که یکی از فقیرترین شهرهای لبنان شاهد درگیری و التهاب است. معترضان از تصمیم محدودیت‌های سفت و سخت برای مهار کرونا ناراحت هستند و می‌گویند این مساله راه را برای کسب درآمد در زمانی که کشور با فروپاشی اقتصادی روبه‌رو است، بسته است.

دولت در ماه گذشته نیز در تلاش برای مهار کرونا که منجر به مرگ بیش از ۲۵۰۰ تن در لبنان شده محدودیت‌های کاملی را در کل روز اجرا کرد.

اعتراضات در لبنان به رغم اعمال محدودیت‌ها و منع تجمعات به دلیل وضعیت نابسامان اقتصادی و معیشتی برگزار می‌شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج