اجرای یک حکم اعدام در خوزستان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۸۵۳۰۲
۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۱
۳۰۹۹
دادگستری خوزستان اعلام کرد: سحرگاه امروز(پنجشنبه) نهم بهمن حکم اعدام یکی از عناصر گروهک تروریستی داعش‌ که در به شهادت رساندن دو بسیجی مباشرت داشت، به اجرا درآمد.

ایرنا: دادگستری خوزستان اعلام کرد: سحرگاه امروز(پنجشنبه) نهم بهمن حکم اعدام یکی از عناصر گروهک تروریستی داعش‌ که در به شهادت رساندن دو بسیجی مباشرت داشت، به اجرا درآمد.

«علی مطیری» تروریست عضو گروهک داعش، ۱۷ اردیبهشت سال ۹۷ در یک اقدام تروریستی به پایگاه بسیج منطقه شیبان استان خوزستان حمله کرد و در نتیجه آن، دو بسیجی فعال در پایگاه مزبور با نام‌های «بشیر حمیدی» و «حسن کارون بهمنشیر» را به شهادت رساند.

در ۱۷ اردیبهشت سال ۹۷ از کلانتری ۳۲ بخش شیبان گزارشی مبنی بر درگیری مسلحانه منجر به قتل ۲ نفر از اعضای بسیج توسط شخص ناشناس به رییس پلیس شهرستان باوی اعلام می‌گردد.

به محض ارسال این گزارش رئیس کلانتری محل و مقام قضایی در محل وقوع جرم حاضر شده و ملاحظه می‌کنند دو نفر از پرسنل بسیج به نام‌های «بشیر حمیدی» فرزند نعیم و «حسن کارون بهمنشیر» فرزند محمد توسط شخص ناشناس به شدت با ضربات چاقو مورد ضرب و جرح قرار گرفته و فوت کرده‌اند.

بازداشت عامل جنایت پایگاه بسیج شیبان

ساعت ۶ صبح روز بعد پس از تحقیقات معموله و گزارش صورت گرفته، هویت فردی به نام «علی مطیری» شناسایی و مشارالیه توسط مرجع انتظامی در منزل پدری بازداشت می‌شود.

در جریان رسیدگی به پرونده وی ضمن اعتراف به قتل دو بسیجی در پایگاه بسیج شیبان، انگیزه جنایت ارتکابی خود را مسائل اعتقادی اعلام کرده و اظهار می‌دارد شیعیان کافرند و جهاد علیه آنها واجب.

برگزاری جلسات و نشست‌های تشکیلاتی در شیبان

مطیری در اعترافات خود صریحاً اعلام کرد که «من در جلساتی شرکت می‌کردم که یکی از افرادی که آنجا صحبت می‌کرد می‌گفت شیعیان مشرک و مهدورالدم هستند».

عقاید وهابی را تبلیغ می‌کرم

علی مطیری اعلام داشته با برخی از اعضای گروهک تروریستی داعش در خارج از کشور از طریق واتساپ در ارتباط بوده و از منظر دیدگاه آنان شیعیان را افرادی کافر دانسته که باید علیه آنها اقدام کرد و بر اساس همین اظهارات در شیبان مبادرت به تبلیغ و نشر عقاید وهابی می‌کرده است.

فرمان عملیات شیبان از سوریه آمد

علی مطیری در مورد اینکه فرمان انجام عملیات در پایگاه بسیج از سوی چه کسی به او اعلام شده بود اظهار می‌دارد: از فردی به نام ابودجانه در سوریه که از طریق تلگرام و واتساپ با او ارتباط داشتم سوالی در مورد اینکه آیا در سرزمین خودم جهاد کنم یا نه و اینکه آیا این کار صحیح است یا خیر پرسیدم. ابودجانه برایم توضیح داد و تشویقم کرد که این کار به شهید شدن تو و وارده بهشت شدنت کمک می‌کند. به من می‌گفت در سرزمین خودتان شیعه را بکشید پس آنگاه است که شهید می‌شوید.

تشریح عملیات تروریستی علی مطیری در پایگاه بسیج شیبان

ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ مأموران کلانتری شیبان که مقر آن‌ها روبروی پایگاه بسیج بوده است متوجه صدا شده و از کلانتری خارج می‌شوند. با ورود به پایگاه بسیج مأموران پیکر یک بسیجی را که روی زمین افتاده بوده است مشاهده می‌کنند که بر اصابت چاقو در چند نقطه از شکم مصدوم شده بود. با مراجعه به اتاق فرهنگی پایگاه بسیج فرد دیگری را که او همان به همان صورت در خون افتاده است مشاهده می‌شود که وی از ناحیه سینه، شکم و گردن مورد اصابت چاقو قرار گرفته است. این فرد که شهید حسن بهمنشیر بوده فاقد علائم حیاتی بوده است.

بسیجی بشیر حمیدی هم که هنوز علائم حیاتی داشته است بلافاصله به مرکز درمانی منتقل می‌شود اما به دلیل شدت جراحت وارده فوت می‌کند.

مطیری: در زمان حمله به پایگاه بسیج فرد خاصی در ذهنم نبود

علی مطیری در اقاریر خود در پاسخ به این سوال که چرا آقایان بهمنشیر و حمیدی را هدف حمله خود را قرار داده‌ای و اینکه آیا آن‌ها را می‌شناختی یا نه، گفت: من با شهید بهمنشیر و حمیدی مشکلی نداشتم و در زمان انجام عملیات از ابودجانه اجازه گرفتم. در زمان حمله فرد خاصی در ذهنم نبود. آن‌ها را از قبل نمی‌شناختم فقط در شهر و ساختمان بسیج می‌دیدمشان اما اسم آنها را هم حتی نمی‌دانستم.

وی افزود: دلیل حمله‌ام به این دو نفر نیز آن بود که دیدم جلوی در اتاق فرهنگی یک کفش و یک دمپایی است از این طریق بود که متوجه شدم دو نفر آنجا حضور دارند. وارد اتاق شدم و با چاقو هر دو نفر را زدم.

فرد را روی سینه خواباندم تا سرش را ببرم

مطیری درباره انجام عملیات تروریستی خود می‌گوید، با آموزه‌هایی که از داعش به دست آورده بودم عملیات کردم و در اتاق فرهنگی پایگاه بسیج در شیبان واقع در شهرستان باوی استان خوزستان دو بسیجی را که در یک اتاق بودند با چاقو زدم. یکی از آن‌ها را روی سینه خواباندم و برای بریدن سرش تلاش کردم اما سر جدا نشد.

اتهام؛ دو فقره قتل عمد، محاربه و افساد فی الارض

بررسی‌های لازم در شعبه اول دادسرای شهرستان باوی انجام می‌گیرد و در نهایت در تاریخ ۱۵ مهر ۹۷ کیفرخواستی خطاب به دادگاه کیفر یک استان خوزستان برای متهم علی مطیری صادر می‌شود.

در کیفرخواست صادر شده علی مطیری متهم به اتهام به دو فقره قتل عمد و عضویت در گروهک تروریستی داعش، محاربه و افساد فی الارض می‌شود.

متهم علی مطیری در جریان رسیدگی به پرونده در دوران دادسرا و دادگاه کیفر یک استان خوزستان دارای وکیل به نام «سجاد چترسفید» بوده است.

در تاریخ هشتم بهمن ۹۷ دو نفر از شکات از طرف خانواده حمیدی و بهمنشیر در دادگاه حاضر شده و لایحه‌ای را ثبت و ضمیمه پرونده می‌کنند. متهم نیز به همراه وکیل خود در دادگاه حضور داشته و نماینده دادستان به قرائت کیفرخواست می‌پردازد.

دادگاه کیفری یک استان اهواز پس از برگزاری جلسات رسیدگی متعدد در نهایت در تاریخ ۱۷ بهمن ۹۷ حکم علی مطیری را به قصاص و به اعدام با چوبه دار محکوم می نماید.

اولیا دم شهدای حادثه تروریستی پایگاه بسیج شیبان: از حق خود نمی‌گذریم

اولیا دم مرحومین حسن بهمنشیر و بشیر حمیدی در چند نوبت با حضور در مرجع قضایی عنوان می‌کنند خواستار دیه نیستیم و فقط تقاضای اجرای حکم علی مطیری را داریم.

تایید حکم اعدام در دیوان عالی کشور

وکیل علی مطیری از حکم صادر شده تقاضای فرجام خواهی می‌کند و پرونده به شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور ارجاع می‌شود. قضات پس از بررسی محتویات پرونده در تاریخ ۲۳ تیر ۹۸ حکم صادره در مورد علی مطیری تأیید و ابرام می‌کنند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
ادیب_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
اورانوس_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
اورانوس_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
کالازم_فوتر