جمهوری‌خواهان: روابط بایدن و چین علنی شود
۱۰۸۵۳۲۰
۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۴
۱۵۰۳
شماری از جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا باز هم پای چین را به دعواهای حزبی خود باز کرده و خواستار مطلع شدن از نوع رابطه اعضای خانواده وی با دولت پکن هستند.

خبرگزاری مهر: شماری از جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا باز هم پای چین را به دعواهای حزبی خود باز کرده و خواستار مطلع شدن از نوع رابطه اعضای خانواده وی با دولت پکن هستند.

جمعی از جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای خطاب به مرکز وابسته به جو بایدن رئیس جمهور جدید این کشور که در دانشگاه پنسیلوانیا مستقر است؛ خواهان شفاف سازی درباره روابط اعضای خانواده او با چین شدند.

جمهوری‌خواهان: روابط بایدن و چین علنی شود

طی کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، بارها و بارها بایدن را به همدستی با دولت پکن متهم کرد حال آنکه طرف مقابل هم مدعی شد که ترامپ بازیچه دست روسیه است.

با تکیه بر اتهامات مطرح شده حین دعواهای حزبی، جمهوری‌خواهان می‌خواهند بدانند که چین یا هر کشور دیگری تا چه اندازه بر اعضای خانواده بایدن نفوذ دارند.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که چین و روسیه بارها تاکید کرده‌اند که نمی‌خواهند بخشی از بازی‌های سیاسی داخلی آمریکا باشند.

همزمان، دولت جدید آمریکا برای مبرا کردن خود از این اتهامات، رفتاری غیرحرفه ای را در قبال پکن اتخاذ کرده و از همین روزهای نخست، به مداخله در مناقشات دریای چین جنوبی، دریای چین شرقی و تایوان روی آورده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج