تاریخ جشنواره «کارلووی واری» تغییر نمی‌کند
۱۰۸۵۷۲۶
۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
۴۷۳
مسئولان جشنواره «کارلووی واری» با وجود تغییر تاریخ فستیوال فیلم «کن» تمایلی به موکول کردن فستیوال به تاریخ دیگری را ندارند.
خبرگزاری صبا: مسئولان جشنواره «کارلووی واری» با وجود تغییر تاریخ فستیوال فیلم «کن» تمایلی به موکول کردن فستیوال به تاریخ دیگری را ندارند.
 
تاریخ برگزاری جشنواره «کارلووی واری» تغییر نمی‌کند
 
به نقل از اسکرین دیلی، جشنواره بین المللی فیلم «کارلووی واری» به رغم تغییر تاریخ برگزاری فستیوال فیلم «کن» در همان زمان مقرر خود یعنی بین ۲ تا ۱۰ جولای به صورت فیزیکی برگزار می شود.
 
روز چهارشنبه ۲۷ جولای، مسئولان برگزاری جشنواره «کن» اعلام کردند، این دوره فستیوال در زمان سنتی اش در ماه می برگزار نمی شود و به تاریخ ۶ تا ۱۷ جولای موکول می شود، با این حال مسئولان «کارلووی واری» به همپوشانی تاریخ برگزاری فستیوال شان با جشنواره «کن» اهمیتی نمی دهند.
 
کریستوف موشا دبیر اجرایی و کارل اوچ دبیر هنری فستیوال «کارلووی واری» در بیانیه ای در این باره گفتند: ما در این زمان تصمیمی برای تغییر زمان ۵۵مین دوره جشنواره فیلم «کارلووی واری» نداریم، در حال حاضر به صورت دقیق گسترش وضعیت ویروس کرونا در کشور چک و خارج از کشور را زیر نظر داریم، باید برای به تعویق انداختن فستیوال بحث کنیم.
 
برگزارکنندگان فستیوال تنها دلیل برای به تعویق انداختن فستیوال را ایمنی و آسایش تماشاگران جشنواره عنوان کردند.
 
در این هفته در کشور چک ۸ هزار بیمار جدید مبتلا به کرونا ثبت شده است و چک همچنان آمار بالایی در میزان ابتلا را داراست.
 
از سال ۱۹۹۳ به این طرف، سال گذشته اولین بار بود که فستیوال «کارلووی واری» برگزار نشد، مسئولان این جشنواره قرار بود یک رویداد نمادین تحت عنوان دوره ۵۴٫۵ برگزار کنند که آن هم به دلیل گسترش ویروس کرونا لغو شد.
 
در آخرین دوره برگزاری فستیوال «کارلووی واری» در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۲ هزار ۵۰۰ تماشاگر به فستیوال آمده بودند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج