شیاطین دنیا چه فیلم‌هایی دوست دارند؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۸۸۴۲۰
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
۷۲۹۰
در اینجا محبوب‌ترین آثار سینمایی افرادی را باهم مرور می‌کنیم که نامشان هرچند همراه قتل و شکنجه و سرکوب و ویرانی، اما به هرحال در تاریخ بشریت جاودانه خواهد ماند.
‌برترین‌ها - آرمان رمضانی: می‌شود تصور کرد که حتی ترسناک‌ترین قاتلین سریالی و یا خون‌ریزترین دیکتاتور‌ها نیز زمانی را به تماشای فیلم در یک سالن سینما صرف کنند و چندان عجیب نیست اگر فرض کنیم این بدنام‌های تاریخ بعضی فیلم‌ها را بیشتر از بقیه دوست داشته باشند. در این مقاله محبوب‌ترین آثار سینمایی افرادی را باهم مرور می‌کنیم که نامشان هرچند همراه قتل و شکنجه و سرکوب و ویرانی، اما به هرحال در تاریخ بشریت جاودانه خواهد ماند.
 
آدولف هیتلر و انیمیشن سفیدبرفی و هفت کوتوله
 
کمتر کسی وجود دارد که از علاقه آدولف جوان به نقاشی و ناکامی او در این راه چیزی نشنیده باشد، اما جالب است بدانید آدولف هیتلر پیش از رهبری رایش سوم و حذب نازی، به شدت شیفته آثار والت دیزنی بود.
 
فیلم مورد علاقه شیطان
 
نقاشی‌هایی از روی شخصیت‌های انیمیشن "سفیدبرفی و هفت کوتوله" و "پینوکیو" یافت شده است که هرچند هویت نقاش آن‌ها تائید نشده است، اما همگی با نام اِی هیتلر امضا شده بودند. شنیده‌ها حاکی از آن است که آدولف هیتلر همچنین از طرفداران فیلم اصلی کینگ کونگ، که در سال ۱۹۳۳ ساخته شد، به حساب می‌آمد.

ژوزف استالین و فیلم تارزان
 
این دیکتاتور خونریز روسی قصدی برای پنهان کردن علاقه‌اش به سینما نداشت و در سال‌هایی حسابی خودش را مشغول این هنر محبوب کرد. استالین تعیین می‌کرد چه فیلمی ساخته شود، فیلم‌نامه می‌نوشت و به کارگردانان روسی پیشنهاد مشاوره هنری می‌داد، پیشنهادی که رد کردنش حتما سلامتی کارگردان را به خطر می‌انداخت.
 
فیلم مورد علاقه شیطان
 
معروف است آرشیو فیلم‌های وزیر فرهنگ هیتلر، ژوزف گوبلز، پس از جنگ به استالین رسید که تماشای آن باعث علاقه دیکتاتور روسی به فیلم‌های چاپلین شد. البته با توجه به مستند‌هایی که از استالین برجای مانده می‌شود دریافت که محبوب‌ترین فیلم برای او فیلم "تارزان، مرد بوزینه‌ای" با بازی جانی ویسمولر بود. ژوزف استالین از فیلم‌های ژانر وسترن متنفر بود و حتی دستور ترور جان وین را البته به دلیل کمونیست ستیزی‌اش، صادر کرده بود.

بنیتو موسولینی و اکستِسی
 
در مورد علاقه موسولینی به درام ساخت ۱۹۳۳ گوستاو ماکتی اسناد زیادی وجود دارد و گفته می‌شود حتی او علاقه‌ای بیمارگونه به هدی لامر بازیگر زن همین فیلم یعنی اکستسی داشت.
 
فیلم مورد علاقه شیطان
 
موسولینی سال‌ها و حتی پس از ازدواج لامر هم‌چنان زندگی او را تحت نظر داشت. هدی لامر البته تنها معشوقه سینمایی رهبر بدنام ایتالیا نبود و نامه‌های عاشقانه او به آنیتا پیج، بازیگر سینمای صامت، در میان کلکسیونر‌ها با قیمتی گزاف دست به دست می‌شود.

صدام حسین و فیلم دشمن ملت
 
مقاله‌ی آتلانتیک درباره زندگی شخصی صدام حسین آشکار کرد که او از بسیاری از فیلم‌های غربی لذت می‌برده است و حتی طرفدار آلبوم "بیگ ویلی استایل" از ویل اسمیت بوده که در ژانر هیپ‌هاپ منتشر شده بود.
 
فیلم مورد علاقه شیطان
 
این‌گونه به نظر می‌رسد که دیکتاتور عراقی از تماشای شاهکار کاپولا، پدرخوانده، و درام "The Conversation" لذت می‌برده است، اما فیلم محبوبش بدون شک "دشمن ملت" با بازی ویل اسمیت محسوب می‌شد. متاسفانه کسی نمی‌داند علاقه صدام حسین به ویل اسمیت تا کجا ادامه پیدا کرد. به نظرتان صدام حسین هیچ‌وقت فرصت تماشای دیگر فیلم‌های اسمیت مثل "Bad Boys" را پیدا کرد؟

کیم جونگ ایل و فیلم رمبو
 
شاید از علافه دیکتاتور قبلی کره شمالی به سینما خبر داشته باشید و از کلکسیون او شامل ۲۰ هزار فیلم شنیده باشید. کیم جونگ ایل پیرو همین علاقه‌اش به سینما حتی اقدام به دزدیدن کارگردان اهل کره جنوبی "شین سانگ اوک" کرد و از او خواست تا برایش فیلمی شبیه گودزیلا بسازد.
 
فیلم مورد علاقه شیطان
 
شین می‌گوید: کیم جونگ ایل تلاش می‌کرد کاپیتالیزم را از طریق سینما درک کند و  از تماشای سری فیلم‌های "جیمز باند"، "Friday the ۱۳th" و فیلم‌های اکشن هونگ کونگی لذت می‌برده‌است، اما فیلم محبوبش رمبو با بازی استالونه محسوب می‌شد. احتمالا دانستن این نکته که دیکتاتور سابق کره شمالی طرفدار آثار موزیکال  باربرا استریسند بوده است باعث شکل گرفتن لبخندی تلخ روی لبانتان خواهد شد.

معمر قذافی و فیلم ماجراجویی‌های بوکارو بانزای در بعد هشتم
 
هرچند امروز راهی برای اثبات آن وجود ندارد، اما گفته می‌شود دیکتاتور عجیب و غریب لیبی عاشق این فیلم اکشن و علمی تخیلی بود.
 
فیلم مورد علاقه شیطان
 
به نظر می‌رسد علاقه قذافی به این فیلم محصول سال ۱۹۸۴ به حدی بوده است که تلویزیون دولتی لیبی با دستور شخص قذافی بار‌ها و بار‌ها این اکشن فضایی را پخش کرده است. البته آن‌قدر واقعیات مستند، ولی باورنکردنی درمورد قذافی وجود دارد که شاید این یکی آن‌قدر‌ها هم عجیب محسوب نشود.

آیدی امین و تام و جری
 
جعفر امین پسر دیکتاتور بدنام اوگاندا در سال ۲۰۰۷ آشکار کرد که پدرش از محصولات رسانه‌ای غربی لذت می‌برده است و او را می‌توان شیفته تام و جری به حساب آورد. معروف است که پس از عزل آیدی امین در اتاق خوابش جعبه‌ای یافتند که پر از کارتون‌های تام وجری و نارنجک بوده است.
 
فیلم مورد علاقه شیطان
 
بر اساس تحقیقات گروه‌های حقوق بشری در اوگاندای تحت حکومت امین بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر کشته شدند و تصور تام و جری تماشا کردن توسط یکی از سنگدل‌ترین انسان‌های تاریخ، احساسات متفاوتی در شما برخواهد انگیخت.

جفری دامر و فیلم بازگشت جدای
 
برای بسیاری از آمریکایی‌ها نام جفری دامر مترادف با شیطان است و اعمال جنایتکارانه دامر بین سال‌های ۷۸ تا ۹۱ را اعمالی می‌دانند که جز شیطان به ذهن کسی نمی‌رسید. پارک دیتز روانشناس دادگاه برای بررسی سلامت روانی دامر، ۱۸ ساعت را با او و در سلولش گذراند.
 
فیلم مورد علاقه شیطان
 
آن دو فیلم‌هایی مانند Hellraiser۳ و بازگشت جدای را با هم تماشا کردند و پس از مشاهده بازگشت جدای، دامر از علاقه‌اش به دارث ویدر صحبت کرده است و اضافه کرده است که تماشای این فیلم او را به فکر ساخت معبدی از جمجمه قربانیانش انداخته است. به گفته دیتز، دامر ادامه داده است که دوست دارد روی صندلی با روکش چرم در میان آن معبد بنشیند و کلکسیون‌اش را از استخوان‌های قربانیانش تحسین کند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:1
Iran (Islamic Republic of)
11:15 - 1399/11/19
ب جای این ک بیایی مقاله بدی کی چی دوس داره برو ب تمرین پرسپولیس تمرکز کن گل بزنی ارمان رمضانی!!!!
پاسخ ها
مات
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
نظر بالایی توجه نکنید،و یادمه ی فیلم با اسم دشمن ملت با بازی جانی دپ وجود داشت. این که ویل اسمیت هم چنين غفیلمی بازی کرده باشه تعجب داره
لنگ
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
خخخخخخ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
چرا قیمه هارو میریزی تو ماستا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
حسن روحانی =پینوکیو
Iran (Islamic Republic of)
12:18 - 1399/11/19
کیم با رامبو خیلی شبیه اند
Iran (Islamic Republic of)
12:50 - 1399/11/19
ایرانی هارو هم میگفتی
پاسخ ها
بدون نام
Romania
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
شوهر آهو خانم. بینوایان
بدون نام
Romania
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
فیلم گاو به کارگردانی داریوش مهرجویی و با هنرنمایی مرحوم عزت الله انتظامی
Iran (Islamic Republic of)
12:57 - 1399/11/19
آیدی امین و آخری رو نشناختم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
تنورستان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر