AFC پرداخت پول به شخص ثالث را قبول نمی‌کند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۸۸۵۴۸
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
۸۳۷
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش گفت: اگر واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی‌سازی انجام شود آن‌ها طبق ساز و کار اختیار فروش را خواهند داشت.

خبرگزاری میزان: معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش گفت: اگر واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی‌سازی انجام شود آن‌ها طبق ساز و کار اختیار فروش را خواهند داشت.

مهدی علی‌نژاد در خصوص ابعاد مختلف و روند حرکتی ورزش ایران در ۴۰ سال اخیر اظهار داشت: فکر می‌کنم یکی از بخش‌های جامعه که متر و معیار خوبی برای ارزشیابی آن وجود دارد ورزش است، چون موضوعات آن به صورت شفاف روی میز قرار دارد.

وی ادامه داد: در ورزش قهرمانی بهترین جایی که می‌توان یک مجموعه را ارزیابی کرد المپیک و بازی‌های آسیایی است. یعنی در بازی‌هایی که در رشته‌های متعدد و در بهترین سطح برگزار می‌شوند از سال ۱۹۴۸ تا امروز روند صعودی و قابل توجهی را مشاهده می‌کنیم، دو سه المپیک اخیر قابل قیاس با آنچه که در گذشته بود، نیست. در بحث بازی‌های آسیایی که در سال ۱۹۵۲ برای اولین بار شرکت کردیم تا به امروز از سال ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ اتفاقات خوبی رقم خورد. امروز اصلاً قابل قیاس با گذشته نیست. در المپیک جوانان ۲۰۱۷ رتبه هفتم را به دست آوردیم که بهترین رتبه المپیک‌ها بوده و نشان می‌دهد در پایه‌ها هم اتفاقات خوبی را رقم می‌زنیم.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در خصوص کرسی‌های بین‌المللی ورزش ایران اظهار داشت: در ورزش قهرمانی برای موفقیت مؤلفه‌های زیادی وجود دارد که یکی از مهمترین آن‌ها داشتن کرسی‌های مؤثر بین‌المللی است. امروز نزدیک به ۳۰۰ کرسی بین‌المللی داریم، اما کرسی‌های مؤثر آن بیشتر از ۲۰، ۳۰ تا نیست.

وی افزود: بسیاری از اتفاقات ورزشی خارج از میدان اتفاق می‌افتند به عنوان مثال جایی که قانون می‌نویسند می‌توان بعضی مزیت‌ها را رعایت کرد. ما در ووشو توانستیم قوانینی را بنویسیم که به شاکله ورزشکاران ما کمک کرد یا جلوی قوانینی را گرفتیم که به ضرر ما بود.

علی نژاد در مورد قوانین بین‌المللی که به ضرر ورزش ایران شد تصریح کرد: در جودو یک تغییر قانون باعث شد یک دهه افت کنیم اگر آن روز جلوی آن قانون را می‌گرفتیم روند رو به رشد جودو حفظ می‌شد یا در کشتی خیلی اوقات قوانینی وضع شد که مغایر با سبک ایرانی‌ها بود. ضمن اینکه بحث‌های داوری، توزیع مدال‌ها یا ... وجود دارد که اگر حضور نداشته باشیم نمی‌توانیم خوب کار کنیم.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش عنوان کرد: در ابتدای سال ۹۹ آئین‌نامه‌ای جهت حمایت از صاحبان کرسی‌ها ابلاغ شد توانستیم دو سه کرسی بگیریم با اینکه انتخابات حضوری نبود، اما کار را طوری پیش بردیم که وزارت ورزش حمایت کرد.

وی در خصوص اینکه عنوان کرده بود فوتبال ما ۶ میلیون دلار در فیفا پول دارد، سهم پرسپولیس دو میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و سهم استقلال ۳۰۰ هزار دلار است اظهار داشت: تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا آسیب‌های جدی به کشور ما وارد کرد که از جمله آن اختلال در مبادلات بانکی بود. امروز در راستای تحریم‌ها فیفا و AFC علیرغم اینکه علاقه‌مند هستند با ما همکاری کنند، اما بانک‌ها زیر بار این موضوع نمی‌روند. البته از مبلغی که در فیفا وجود دارد استفاده می‌شود. یکسال کار متوقف بود و خیلی از مشکلات مانند پرونده ویلموتس هم مربوط به این مسأله بود. ما این پول را در فیفا داشتیم، اما فیفا حاضر نبود به شخص ثالث پرداخت کند تقریبا از ابتدای سال ۹۹ این مشکل حل شد و فیفا پول‌های ما را به فرد ثالث پرداخت کرد، اما کنفدراسیون فوتبال آسیا این را قبول نمی‌کند.

وی در مورد اینکه آیا فیفا قبول می‌کند بدهی باشگاه را پرداخت کند و بعد در ایران به صورت ریالی انجام شود، گفت: باید بین فدراسیون فوتبال ما و باشگاه مربوطه توافق شود، اما این را فیفا پذیرفته و استقلال و پرسپولیس که به خاطر جام‌جهانی مبالغی داشتند بعضی از بدهی‌هایشان را از منابع فیفا دادند، اما کنفدراسیون فوتبال آسیا قبول نمی‌کند که به شخص ثالث بدهد. در حال گفتگو هستیم تا به این منابع دسترسی پیدا کنیم، امیدواریم با رفتن ترامپ بتوانیم دسترسی بانکی پیدا کنیم.

علی نژاد در خصوص اینکه قرار است ۱۵ درصد دو باشگاه را در بورس مردم بخرند و ۸۵ درصد آن‌ها باز هم دست دولت می‌ماند عنوان کرد: از اواسط سال گذشته اقدامات جدی برای واگذاری انجام شد. مشکلات جدی وجود داشت، چون بازار سرمایه قواعد خاص خودش را دارد. حدود یکسال و نیم است که تلاش می‌کنیم مشکلات زیرساختی از جمله شفاف‌سازی مالی و حسابرسی‌هایی که انجام شد را برطرف کنیم. بحث افزایش سرمایه مهم بود یکی از این دو باشگاه یک میلیون تومان و دیگری ۱۰ میلیون تومان کل سرمایه‌شان بود به همین خاطر دو ورزشگاه به نام‌شان شد.

وی در مورد اینکه آیا پس از خصوصی‌سازی اختیار فروش ورزشگاه‌ها را دارند، گفت: اگر واگذاری به بخش خصوصی‌سازی انجام شود آن‌ها طبق ساز و کار اختیار فروش را خواهند داشت. امروز حدود ۷۱۰ میلیارد تومان سرمایه استقلال و ۷۱۰ میلیارد تومان هم سرمایه پرسپولیس است که مربوط به ورزشگاه‌ها است. بحث ارزش دو باشگاه و برند آن‌ها هم خیلی بیشتر از این‌ها است. یکبار ارزش‌گذاری شده و این ارزش‌گذاری در حال بروزرسانی است. اقدامات زیادی است که آن‌ها را به فرابورس عرض کنیم و جلسه پیش‌معارفه دو باشگاه با مجموعه هیأت پذیرش هم برگزار شد.

علی نژاد تصریح کرد: پرسپولیس حدود یک ماه جلوتر است، چون سال مالی این باشگاه ۳۰ خرداد است و استقلال ۳۱ تیرماه. به همین خاطر پرسپولیس از نظر تعیین شرایط جلوتر است و امیدواریم امسال عرضه اولیه را انجام بدهیم. این ۱۵ درصد عرضه اولیه است. برای ورود به فرابورس باید کشف قیمت شود و بعد ۱۰ تا ۱۵ درصد عرضه اولیه می‌شود تا مردم بتوانند حجم مشخصی را بخرند بعد که قیمت مشخص شد درصد‌های بعدی را واگذار می‌کنند.

وی در مورد اینکه آیا پولی به خزانه دولت واریز می‌شود، گفت: بنای وزارت ورزش این است که حتی یک درصد در اختیار دولت نماند.

وی در مورد اینکه آیا دو باشگاه می‌توانند از خزانه دولت برداشت کنند گفت: نه، در واقع مالکیت آن متعلق به دولت است اگر قرار باشد مثلاً بدهی‌های معوق را پرداخت کنند نیازمند قانون است.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در خصوص اینکه این ابهام وجود دارد که دولت می‌خواهد با فروش ۱۵ درصد سهام فشار‌های مالی را کم کند و کماکان مالکیت دو باشگاه را در اختیار داشته باشد، گفت: به هر دلیلی بنا بر قانون حتی یک ریال هم نمی‌توانیم برای این دو باشگاه هزینه کنیم، چون قانون هزینه‌کرد برای ورزش حرفه‌ای را ممنوع کرده است.

وی افزود: باز هم تأکید می‌کنم می‌خواهیم ۱۰۰ درصد سهام را واگذار کنیم بخش حمایتی را در قالب لایحه‌ای ارائه و به دولت دادیم که برای تمام باشگاه‌های خصوصی است هفته پیش کمیته تخصصی کمیسیون اقتصادی دولت این لایحه را بررسی کرد و نهایی شد پس از آن به کمیسیون اصلی کمیسیون اقتصادی می‌رود بعد از تصمیم‌گیری به صحن دولت می‌رود و بعد از تصویب به مجلس برای تبدیل شدن به قانون می‌رود.

وی ادامه داد: حمایت کلی دولت برای همه باشگاه‌ها خواهد بود تا برای حمایت از بخش خصوصی در باشگاه‌داری ایجاد زیرساخت‌های حقوقی شود.

وی در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد این سیاست در دولت آینده ادامه داشته باشد گفت: واقعیت این است که هیچ تضمینی وجود ندارد، اما اگر در این دولت بتوانیم ۱۵ درصد را واگذار کنیم و عرضه اولیه انجام شود فرآیند خصوصی‌سازی دو باشگاه انجام شده و وقتی این فرآیند آغاز شود دیگر قابل برگشت نیست. مگر اینکه نتوانیم قبل از پایان دولت این واگذاری را داشته باشیم.

علی نژاد در مورد اینکه از این واگذاری چقدر سهم پیشکسوتان خواهد بود، گفت: این موضوعات اساساً دیگر دست ما نیست وقتی بحث واگذاری می‌شود فرابورس و خصوصی‌سازی اختیاردار خواهند بود.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در خصوص پیشرفت بخش‌های مختلف ورزشی ایران اظهار داشت: در دولتی که گذشت ورزش همگانی از ۱۶ درصد به ۵۱ درصد رسید که نشان می‌دهد روند با سرعتی را در پیش گرفته‌ایم. در ورزش قهرمانی بانوان ۳۴ مدال در مسابقات آسیایی اینچئون و جاکارتا گرفتیم در صورتی که از ابتدا تا پایان بازی‌های آسیای گوانژو حدود ۲۰ مدال داشتیم اولین مدال المپیک را در ر یو گرفتیم در همه رشته‌ها دختران ما عملکرد خوبی داشتند.

وی افزود: در بحث توسعه امکان و زیرساخت‌های ورزشی امروز حدود ۷۵ سانتی‌مترمربع سرانه ما است در صورتی که ۸ سال پیش ۴۵ سانتی‌متر بود و قبل‌تر از آن هم خیلی کمتر بود در این زمینه توسعه خیلی خوب و با سرعتی بعد از انقلاب داشتیم در مورد توسعه فرهنگی ورزش شرایط مطلوب را نداریم و نقطه ضعف ما امروز در اینجا است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:2
Iran (Islamic Republic of)
15:29 - 1399/11/19
استقلال و پرسپولیس رو تا شما و امسال شما هستین نمیفروشید فقط هر سال واسه چند روز دروغ میگویید ، خجالت هم خوب چیه ، ادعای مسلمونی هم دارین . شرم بر شما باد
پاسخ ها
یوسف دهقان
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
دقیقا موافقم با شما
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
زمردی_فوتر موبایل اصلی
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شفا_فوتر