پرتاب مجموعه نوزدهم ماهواره‌ی استارلینک به فضا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۹۱۶۶۵
۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
۸۵۴
موشک فالکون ۹ با تقویت‌کننده‌های دو بخشی در حالی که نوزدهمین سری از ماهواره‌های استارلینک را حمل می‌کرد از مجتمع پرتاب فضایی ۴۰ در کیپ کاناورال امروز(سه‌شنبه) ۱۶ فوریه ساعت ۳:۵۹ دقیقه منطقه زمانی گرینویچ (۷:۲۹ به وقت ایران) به فضا پرتاب شد.

خبرگزاری ایسنا: موشک فالکون ۹ با تقویت‌کننده‌های دو بخشی در حالی که نوزدهمین سری از ماهواره‌های استارلینک را حمل می‌کرد از مجتمع پرتاب فضایی ۴۰ در کیپ کاناورال امروز(سه‌شنبه) ۱۶ فوریه ساعت ۳:۵۹ دقیقه منطقه زمانی گرینویچ (۷:۲۹ به وقت ایران) به فضا پرتاب شد.

پرتاب نوزدهمین مجموعه ماهواره‌ی استارلینک به فضا

حدود ۹ دقیقه بعد بخش اول موشک به زمین بازگشت تا ششمین فرود خود بر روی سکوی شناور در اقیانوس اطلس را داشته باشد اما موفق به فرود نشد.

جسیکا اندرسون(Jessica Anderson) مهندس تولید اسپیس‌ایکس در طول پخش زنده‌ی پرتاب این موشک گفت: به نظر می‌رسد ما نتوانستیم تقویت‌ کننده‌مان را روی سکو فرود آوریم. جای تاسف است که ما آن را از دست دادیم اما بخش دوم تقویت کننده ما هنوز در مسیر قرار دارد.

اسپیس‌ایکس ترجیح می‌دهد که بخش‌هایی از موشک فالکون ۹ اش را برای استفاده مجدد بازیابی کند اما این شرکت بارها گفته است که تحویل محموله در مدار اولویت ماموریت‌ها است.

یکی از تقویت کننده‌هایی که بارها استفاده شده بود این موشک را به سمت مدار هدایت کرد این تقویت کننده به نام B۱۰۵۹ پیش از این دو فضاپیمای مختلف دراگون شرکت اسپیس‌ایکس را به همراه محموله به ایستگاه بین‌المللی فضا فرستاده بود . فضاپیمای CRS-۱۹ در دسامبر و فضاپیمای CRS-۲۰ در مارس سال ۲۰۲۰ همچنین ماموریت استارلینک در ماه ژوئن گذشته، ارسال یک ماهواره رصد کننده‌ی زمین برای آرژانتین به نام SAOCOM-۱B در ماه اوت و یک ماهواره‌ی جاسوسی برای دولت ایالات متحده به عنوان بخشی از ماموریت NROL-۱۰۸ در ماه دسامبر توسط این تقویت‌کننده به فضا رفتند.

پرتاب امشب یکی از دو پرتاب برنامه‌ریزی شده برای ارسال استارلینک در این هفته بود و ۶۰ ماهواره‌ی استارلینک دیگر در روز چهارشنبه ۱۷ فوریه توسط یک موشک فالکون دیگر به فضا ارسال خواهند شد. این توالی سریع ارسال فضاپیماها به این دلیل است که شرکت اسپیس‌ایکس اخیرا برای دلایلی چون مشکلات جوی و همچنین مشکلات سخت‌افزاری مجبور شد تا برنامه‌ریزی ماموریت‌های استارلینک خود را تغییر دهد.

این ماموریت که استارلینک ۱۹ نام دارد پس از پرتاب استارلینک ۱۸ در ۴ ام فوریه انجام گرفت. هردوی این پروازها پیش از استارلینک ۱۷ انجام شدند که قرار بود در تاریخ ۱ فوریه انجام شود و قرار بود توسط یکی از تقویت‌کننده‌های رکورددار اسپیس‌ایکس به نام B۱۰۴۹ انجام گیرد. اما این ماموریت بارها به تاخیر افتاد و انتظار می‌رود بعد از نیمه‌شب در تاریخ ۱۷ فوریه انجام گیرد.

در طی برنامه‌ریزی‌های اولیه اسپیس‌ایکس قصد داشت تا هر دو ماموریت استارلینک را با چندین ساعت فاصله انجام دهد این اتفاق اولین بار در سال ۱۹۶۶ در منطقه‌ی (space coat) افتاد هنگامی که یک موشک به نام جمنای( Gemini) توسط یک موشک دیگر به نام اطلس آگنا(Atlas Agena) دنبال شد آن هم تنها ۹۹ دقیقه بعد از پرتاب اول. در نهایت این ماموریت دوگانه انجام نشد اما در یک اقدامی بی‌سابقه در دوران پروازهای تجاری آژانس فضایی Eastern Range که ناظر بر پرتاب‌های ساحل شرقی است مجوز پرتاب پشت سر هم موشک‌ها را داد.

این شاهکاری است که ممکن است در روزهای آینده شاهد آن باشیم خصوصا که شرکت‌های بیشتری در حال فعالیت در این زمینه هستند و پرتاب‌های بیشتری از فلوریدا انجام خواهد شد. سال گذشته رکورد ۳۱ پرتاب ثبت شد اما سال ۲۰۲۱ شلوغ‌تر خواهد بود زیرا مرکز فضایی ۴۵th Space Wing قصد دارد حداقل ۴۰ ماموریت انجام دهد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو