پرتاب مجموعه نوزدهم ماهواره‌ی استارلینک به فضا
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۹۱۶۶۵
۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
۸۷۷
موشک فالکون ۹ با تقویت‌کننده‌های دو بخشی در حالی که نوزدهمین سری از ماهواره‌های استارلینک را حمل می‌کرد از مجتمع پرتاب فضایی ۴۰ در کیپ کاناورال امروز(سه‌شنبه) ۱۶ فوریه ساعت ۳:۵۹ دقیقه منطقه زمانی گرینویچ (۷:۲۹ به وقت ایران) به فضا پرتاب شد.

خبرگزاری ایسنا: موشک فالکون ۹ با تقویت‌کننده‌های دو بخشی در حالی که نوزدهمین سری از ماهواره‌های استارلینک را حمل می‌کرد از مجتمع پرتاب فضایی ۴۰ در کیپ کاناورال امروز(سه‌شنبه) ۱۶ فوریه ساعت ۳:۵۹ دقیقه منطقه زمانی گرینویچ (۷:۲۹ به وقت ایران) به فضا پرتاب شد.

پرتاب نوزدهمین مجموعه ماهواره‌ی استارلینک به فضا

حدود ۹ دقیقه بعد بخش اول موشک به زمین بازگشت تا ششمین فرود خود بر روی سکوی شناور در اقیانوس اطلس را داشته باشد اما موفق به فرود نشد.

جسیکا اندرسون(Jessica Anderson) مهندس تولید اسپیس‌ایکس در طول پخش زنده‌ی پرتاب این موشک گفت: به نظر می‌رسد ما نتوانستیم تقویت‌ کننده‌مان را روی سکو فرود آوریم. جای تاسف است که ما آن را از دست دادیم اما بخش دوم تقویت کننده ما هنوز در مسیر قرار دارد.

اسپیس‌ایکس ترجیح می‌دهد که بخش‌هایی از موشک فالکون ۹ اش را برای استفاده مجدد بازیابی کند اما این شرکت بارها گفته است که تحویل محموله در مدار اولویت ماموریت‌ها است.

یکی از تقویت کننده‌هایی که بارها استفاده شده بود این موشک را به سمت مدار هدایت کرد این تقویت کننده به نام B۱۰۵۹ پیش از این دو فضاپیمای مختلف دراگون شرکت اسپیس‌ایکس را به همراه محموله به ایستگاه بین‌المللی فضا فرستاده بود . فضاپیمای CRS-۱۹ در دسامبر و فضاپیمای CRS-۲۰ در مارس سال ۲۰۲۰ همچنین ماموریت استارلینک در ماه ژوئن گذشته، ارسال یک ماهواره رصد کننده‌ی زمین برای آرژانتین به نام SAOCOM-۱B در ماه اوت و یک ماهواره‌ی جاسوسی برای دولت ایالات متحده به عنوان بخشی از ماموریت NROL-۱۰۸ در ماه دسامبر توسط این تقویت‌کننده به فضا رفتند.

پرتاب امشب یکی از دو پرتاب برنامه‌ریزی شده برای ارسال استارلینک در این هفته بود و ۶۰ ماهواره‌ی استارلینک دیگر در روز چهارشنبه ۱۷ فوریه توسط یک موشک فالکون دیگر به فضا ارسال خواهند شد. این توالی سریع ارسال فضاپیماها به این دلیل است که شرکت اسپیس‌ایکس اخیرا برای دلایلی چون مشکلات جوی و همچنین مشکلات سخت‌افزاری مجبور شد تا برنامه‌ریزی ماموریت‌های استارلینک خود را تغییر دهد.

این ماموریت که استارلینک ۱۹ نام دارد پس از پرتاب استارلینک ۱۸ در ۴ ام فوریه انجام گرفت. هردوی این پروازها پیش از استارلینک ۱۷ انجام شدند که قرار بود در تاریخ ۱ فوریه انجام شود و قرار بود توسط یکی از تقویت‌کننده‌های رکورددار اسپیس‌ایکس به نام B۱۰۴۹ انجام گیرد. اما این ماموریت بارها به تاخیر افتاد و انتظار می‌رود بعد از نیمه‌شب در تاریخ ۱۷ فوریه انجام گیرد.

در طی برنامه‌ریزی‌های اولیه اسپیس‌ایکس قصد داشت تا هر دو ماموریت استارلینک را با چندین ساعت فاصله انجام دهد این اتفاق اولین بار در سال ۱۹۶۶ در منطقه‌ی (space coat) افتاد هنگامی که یک موشک به نام جمنای( Gemini) توسط یک موشک دیگر به نام اطلس آگنا(Atlas Agena) دنبال شد آن هم تنها ۹۹ دقیقه بعد از پرتاب اول. در نهایت این ماموریت دوگانه انجام نشد اما در یک اقدامی بی‌سابقه در دوران پروازهای تجاری آژانس فضایی Eastern Range که ناظر بر پرتاب‌های ساحل شرقی است مجوز پرتاب پشت سر هم موشک‌ها را داد.

این شاهکاری است که ممکن است در روزهای آینده شاهد آن باشیم خصوصا که شرکت‌های بیشتری در حال فعالیت در این زمینه هستند و پرتاب‌های بیشتری از فلوریدا انجام خواهد شد. سال گذشته رکورد ۳۱ پرتاب ثبت شد اما سال ۲۰۲۱ شلوغ‌تر خواهد بود زیرا مرکز فضایی ۴۵th Space Wing قصد دارد حداقل ۴۰ ماموریت انجام دهد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر صالحی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر