بازگشت کوروش یغمایی بعد از سال‌ها ممنوع‌الکاری!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۹۲۷۵۱
۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
۷۵۶۶
تایمز درباره کوروش یغمایی گفته که «تصویرش همرا با گیتار الکتریک برای ایرانی‌ها مشابه تصویر جیمی هندریکس برای بچه‌های غرب است» - که جایگاه جهانی این خواننده ایرانی را به وضوح نشان می‌دهد!
روزنامه شهروند - پولاد امین: ظاهرا بعد از سال‌ها دوری، آلبوم جدید کوروش یغمایی را که در میان اهالی موسیقی به پدر راک ایران معروف است، خواهیم شنید. آلبوم قرار است با همکاری برادر کوروش یغمایی منتشر شود و از همین لحظه انتشار در فضای مجازی دوستداران این خواننده محبوب را به شوق آورده است.
 
بازگشت کوروش یغمایی بعد از سال‌ها ممنوع‌الکاری!
 
آلبوم جدید
 
ساعاتی پیش کوروش یغمایی خواننده باسابقه موسیقی پاپ راک در فضای مجازی از تولد آلبوم تازه خود با همکاری برادرش کامبیز یغمایی که در آلمان زندگی می‌کند، خبر داد. به گفته پدر راک ایران یکی از قطعات این آلبوم تا پیش از نوروز ۱۴۰۰ منتشر خواهد شد.
 
بازگشت کوروش یغمایی بعد از سال‌ها ممنوع‌الکاری!
 
کوروش یغمایی با انتشار ویدیویی از نوازندگی برادرش در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «پس از ۴۰ سال دوری و جدایی ناخواسته، اینک با بکارگیری امکانات اینترنت، نوید آغاز همکاری دوباره با بهره‌گیری از چیره‌دستی و دانش موزیک برادر نازنینم کامبیز را در آلبوم تازه‌ام می‌دهم. تصمیم دارم یک ترانه از این آلبوم را در نوروز پیش‌رو در اینترنت با شما یاران دیرینه‌ام به اشتراک بگذارم. با سپاس از کامبیزجان در آلمان که با وجود داشتن هنرجویان بسیار، وقت ارزشمند خود را برای همکاری در این آلبوم به من ارزانی داشت».
 
نبرد چند ۱۰ ساله
 
آلبوم جدید کوروش یغمایی با هر متر و معیاری یک اتفاق مهم و بزرگ در فضای موسیقی ایران می‌تواند به شمار آید. کوروش یغمایی که با قطعه «گل یخ» برای نخستین‌بار موسیقی ایران را وارد عرصه‌های جهانی کرد؛ به هرحال در چند دهه اخیر هنرمند پرکاری نبوده و فعالیت‌هایش در تمام این دوره، به جز یکی دوسال در اواخر دهه ۷۰، با موانع پرشماری مواجه بوده‌اند.
 
بازگشت کوروش یغمایی بعد از سال‌ها ممنوع‌الکاری!
 
حالا در چنین شرایطی اولین آلبوم این هنرمند در حداقل ۲۰ سال اخیر می‌تواند اتفاق مهمی قلمداد شود. خواننده‌ای که تلاش کرد بعد از انقلاب نیز در ایران به فعالیت هنری‌اش ادامه دهد، اما تنها عایدی او در این سال‌ها جنگیدن تا پای جان برای انتشار تک‌تک آثارش و البته تنهایی و انزوای عجیبی بود که در تمام این سال‌ها با او بوده- و شاید تنها این آلبوم جدید و حال و هوای آن بتواند تغییری در این اوضاع ایجاد کند.
 
ماندن یا رفتن؟!
 
اینکه چه شد که بعد از انقلاب کوروش یغمایی در ایران ماند و مثل بیشتر همکارانش مهاجرت نکرد، از آن اتفاقات عجیب ‏روزگار است. در حقیقت کوروش یغمایی را می‌توان سرشناس‌ترین خواننده غیرسنتی نامید که تصمیم گرفت در ایران بماند و دیگر بازماندگان هیچ‌کدام شهرت پیش از انقلاب او را نداشتند. ‏بنابراین بیراه نیست اگر بگوییم ماندنش در ایران ریسک بزرگی بود. ریسکی که در آن سال‌های اول به بهای حدود ۲۰ سال بیکاری (دور اول ممنوع‌الکاری) برای او تمام شد.
 
بازگشت کوروش یغمایی بعد از سال‌ها ممنوع‌الکاری!
 
یغمایی بعد از آن دوره اول ممنوع‌الکاری، در اواسط دهه ۷۰ آلبوم «سیب ‏نقره‌ای» را منتشر کرد و بعد هم آلبوم «ماه و پلنگ» را- که با همراهی حسین منزوی منتشر شد. «کابوس» و «تفنگ دسته نقره» هم دیگر آلبوم‌های کوروش یغمایی هستند- که البته هیچ‌کدام از این آثار به اندازه آثار قبل ‏از انقلاب کوروش یغمایی، به‌خصوص «گل یخ» موفق نبودند.
 
جایگاه جهانی
 
کوروش یغمایی را می‌تواند موفق‌ترین خواننده غیرسنتی ایرانی در فضای موسیقی جهان دانست. «پدر راک ایران» یا «خواننده‌ای که برای نخستین‌بار موسیقی ایران را وارد عرصه‌های جهانی کرد»؛ نمی‌توانند حق مطلب را درباره یغمایی ادا کنند. او که اولین آثارش مانند «گل یخ» و «حجم خالی» که حاصل همکاری او با همکلاسی شاعرش، مهدی اخوان لنگرودی بودند، به دلیل داشتن استاندارد‌های جهانی به سرعت به خارج از مرز‌های ایران نفوذ کردند، بعد از آن در تمام نیم‌قرن فعالیتش در قامت یک هنرمند جهانی عمل کرده و شاهد اجرا‌های گوناگونی از ترانه‌هایش (به‌خصوص ترانه‌های نخستین آلبومش) در دیگر کشور‌های جهان بوده‌ایم- که این روند هنوز ادامه دارد.
 
اما روند حضور جهانی کوروش یغمایی در سال‌های بعد از انقلاب، از سال ۱۳۸۸ پررنگ‌تر شد. سالی که در آلبومی به نام «زنجیر خودت را بباف» که شامل ۱۵ قطعه از مطرح‌ترین آثار راک سال‌های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۴ بود، قطعه «حجم خالی» کوروش یغمایی نیز به‌عنوان تنها نماینده راک خاورمیانه گنجانده شده بود. انتشار این آلبوم آغازی دوباره برای کشف کوروش یغمایی در غرب بود- که برای نخستین‌بار باعث ثبت موسیقی مدرن ایران و ورود رسمی آن به گستره موسیقی جهانی شد.
 
بازگشت کوروش یغمایی بعد از سال‌ها ممنوع‌الکاری!
 
جایگاه جهانی کوروش یغمایی در سال ۲۰۱۰ با حضورش در جشنوارهه موسیقی ردبول که در لندن برگزار می‌شود، تثبیت بیشتری پیدا کرد. کوروش یغمایی در این جشنواره برای سخنرانی، دریافت جایزه و اجرای موسیقی دعوت بود.
 
در سال ۲۰۱۱ آلبوم مستقل کوروش یغمایی با نام «بازگشت از لبهٔ پرتگاه» توسط همان شرکتی که آلبوم «زنجیر خودت را بباف» را منتشر کرده بود، به بازار آمد. این آلبوم که بهترین تک‌آهنگ‌های او در سال‌های۱۹۷۳ تا ۱۹۷۹ را شامل می‌شود، با ستایش و استقبال گسترده نشریات و سایت‌های موسیقی جهان مواجه شد: نشریه و وبگاه رولینگ استون آلبوم «بازگشت از لبه پرتگاه» را شایسته دریافت سه ستاره از چهار ستاره دانست. نشریه موجو هم که یکی از معتبرترین مجلات موسیقی است، آن را بهترین آلبوم ماهِ جهان معرفی کرد و امتیاز کامل یعنی چهار ستاره به آن داد. مجله بیلبورد نیز با کوروش یغمایی گفتگو کرد. جشنواره ترنس موزیکال نیز از کوروش یغمایی برای اجرا در فرانسه دعوت کرد.
 
بازگشت کوروش یغمایی بعد از سال‌ها ممنوع‌الکاری!
 
انتشار آلبوم‌های «ترک گوشه‌نشینی» و «ملک جمشید» به معنای استمرار و البته ارتقای جایگاه جهانی کوروش یغمایی در سال‌های اخیر بوده است. خواننده‌ای که تایمز درباره‌اش گفته «تصویرش همرا با گیتار الکتریک برای ایرانی‌ها مشابه تصویر جیمی هندریکس برای بچه‌های غرب بود»؛ و ستاره‌ای مانند کانیه وست نیز در آلبومی که به همراه NAS منتشر کرده، در دو قطعه از آثار این آلبوم سمپلی از آثار کوروش یغمایی را پخش کرده است.
 
پس باید حق داد به مخاطبانی که از شنیدن خبر انتشار آلبوم جدید کوروش یغمایی به شوق آمده و بی‌صبرانه در انتظار رونمایی از آن لحظه‌شماری می‌کنند!
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:10
Iran (Islamic Republic of)
12:53 - 1399/12/02
حیف همه رو پیر کردن بعد دست از سرشان برداشتن زنده باشی کوروش محبوب
Estonia
12:58 - 1399/12/02
فکر نمیکردم هنوز زنده باشه. پسرش الان 50 و خرده ای سن داره
پاسخ ها
...........
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
برو بابا
Iran (Islamic Republic of)
15:22 - 1399/12/02
البته در حق فریدون فروغی ظلم کردی با متنت. فریدون فروغی کمتر از یغمایی نبود.
پاسخ ها
سیاوش
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
درودت باد . نظر بنده هم همین بود
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
فریدون صاحب سبک بود و یبک خاص خودش را اجرا میکرد و دوستداران فریدون فروغی که در 50سالگی از دنیا رفت خیلی خیلی بیشتر از یغمایی هستن جوان 16 ساله ما دقیقا فریدون و اهنگاشو مبشناسه و مرتب گوش میکنه ولی یغماییو به اندازه فریدون نسل جدید نمیشناسه
Iran (Islamic Republic of)
15:36 - 1399/12/02
درحالیکه‌یک‌مشت‌هنرمند‌جلف‌وحکومتی
معاف‌از‌مالیات‌ومقیم‌امریکا‌اجازه‌فعالیت
دارند‌‌هنرمندان‌واقعی‌‌ومردمی‌باید‌یا‌تبعید
باشن‌یا‌خانه‌نشین‌.بار‌کج‌به‌منزل‌نمی‌رسد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
آفرین به کسانی که با این که میدونستن. نمی‌توانند کار کنند. ولی چون وطنشون رو دوست داشتن ماندند. خدا بهش سلامتی بده
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
وای چه متن زیبائی
خواننده جلف وحکومتی ومعاف از مالیات و بعد ساکن لس انجلس
خودت فهمیدی چی نوشتی
خواننده محبوب معین و سیاوش قمیشی
هستند که فرق نداره ایران یا آمریکا براشون ،ڪارشون که هنر هست رو انجام میدن
Iran (Islamic Republic of)
17:06 - 1399/12/02
یادش بخیر صدای زیبایی داره .
اتفاق بسیار خوبی است و حق دارد زندگی کند وآسایش داشته باشد .
Iran (Islamic Republic of)
17:15 - 1399/12/02
دیگه بهانه ای نبود,اثر خوبی نداشته که ارائه بدهد حالا دنبال توجیح کردن هستند.
Iran (Islamic Republic of)
18:52 - 1399/12/02
درود بر کوروش یغمایی، پایدار باشید
Iran (Islamic Republic of)
20:34 - 1399/12/02
چه گنجینه‌هایی که نزاشتن نه جوانها از تجربیاتشان استفاده کنند و نه گذاشتن خودشون آروم به عشق وعلاقهشان برسند
Iran (Islamic Republic of)
21:30 - 1399/12/02
اقای یغمایی در سالهای بیکاری بقول شما در ایران برایش زیادم بد نبود ایشون در اوایل دهه هفتاد بابت هرجلسه یکساعته اموزش گیتار چهل الی 50هزار تومان از هنرجویان گیتار خصوصا الکتریک دریافت میکردند البته شاید بیشتر هم بوده ،شاگردان کمی هم نداشتند ،و این درامد را در خارج از ایران عمرا نمیتوانستند داشته باشند برایشان ماندن بد هم نبود
Iran (Islamic Republic of)
22:25 - 1399/12/02
یادش بخیر
وقتی ۱۷ سالم بود خونشون روبروی خونه ما تو محله ی سلسبیل بود
وقتی گیتار میزد صداش تو کوچه میومد و لذت میبردم
هر کجا هست سلامت و شاد باشه
Iran (Islamic Republic of)
00:38 - 1399/12/03
وزارت ارشاد هم مسئولینش خودشون میدونن چه روباههای مکاری هستند،این همه سال ممنوع الکار کردنش و حالا که به سن پیری و کهن سالی رسیدند بهشون مجوز فعالیت میدند که خود مسئولین هم میدونن که دیگه از اون همه محبوبیت خبری نیستش و شور و نشاط جوانی هم واسه خواننده نیستش،بعد مسئولین میگن که به فلان کسان مجوز فعالیت دادیم خودتون میدونین چی هستین شیطان باید پیش اینها درس پس بده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر