کاندیدا نشدن رئیسی به خاطر خدمتگزاری است
۱۰۹۴۷۲۳
۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳
۱۰۷۲
چمران گفت: اگر آقای رئیسی می‌آمد، افراد کمتر ترغیب و تشویق می‌شدند که وارد رقابت شوند، اما بحث چند کاندیدایی چیز جدیدی نیست که بگوییم با نیامدن آقای رئیسی رقم می‌خورد.

نامه نیوز: چمران گفت: اگر آقای رئیسی می‌آمد، افراد کمتر ترغیب و تشویق می‌شدند که وارد رقابت شوند، اما بحث چند کاندیدایی چیز جدیدی نیست که بگوییم با نیامدن آقای رئیسی رقم می‌خورد.

*خبر‌ها از این حکایت دارد که آقای رئیسی پیشنهاد کاندیداتوری از سوی اصولگرایان را رد کرده‌اند، به نظر شما علت آن چیست؟

من نمی‌دانم که ایشان چه دلیلی برای این کار داشته است و قاعدتا خودشان باید توضیح دهد، اما با توجه به شخصیت ایشان که خدمت گذاری را اصل می‌داند، تصور این است که به خاطر انجام برنامه‌ها و ماموریت‌های خود در قوه قضاییه، نپذیرفته‌اند و به این وظایف خود در این جایگاه بیش از هر امر دیگری اهمیت داده‌اند.

*قبلا گفته بودید که آمدن آقای رئیسی موجب حذف قالیباف خواهد شد، حالا که رئیسی نمی‌آید، گمانه کاندیداتوری قالیباف تقویت می‌شود؟

اینکه آقای قالیباف مایل است کاندیدا شود یا نشود را نمی‌دانم. باید ببینیم چه تصمیمی در این رابطه می‌گیرد.

*نیامدن آقای رئیسی موجب عدم اجماع و تکثر کاندیدا‌ها خواهد شد؟

درست است که اگر آقای رئیسی می‌آمد، افراد کمتر ترغیب و تشویق می‌شدند که وارد رقابت شوند، اما بحث چند کاندیدایی چیز جدیدی نیست که بگوییم با نیامدن آقای رئیسی رقم می‌خورد. بالاخره در انتخابات قبلی نیز علاوه بر آقای رئیسی کاندیدا‌های دیگری آمده بودند و در نهایت هم فقط آقای قالیباف به نفع او کنار رفت. یعنی آقای میرسلیم تا پایان کار به رقابت ادامه داد بنابراین موضوع چند کاندیدایی قبلا هم سابقه داشته است.

*فکر می‌کنید با کاندیدا نشدن آقای رئیسی شانس موفقیت اصولگرایان کاهش می‌یابد؟

فرقی نمی‌کند. البته ایشان شخصیت خاصی دارند و قاعدتا توجه به ایشان بیش از سایر گزینه‌ها است و نظرسنجی‌ها نیز این را نشان می‌دهد، اما به طور کلی باید دید که رقابت‌ها چطور پیش می‌رود و چه کسانی کاندیدا خواهند شد. از حالا نمی‌توان گمانه‌زنی کرد که نتیجه چه خواهد بود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج