انتخابات ۱۴۰۰ مانند انتخابات ۹۸ خواهد بود
۱۰۹۴۷۵۱
۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
۱۲۲۲
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: انتخابات پیش رو به شکل سال ۹۸ خواهد بود منتهی این بار چون خبرگان، ریاست جمهوری و شورای شهر با هم هستند شاید از نظر فامیلی و قبیله‌ای مردم در روستاها بیشتر شرکت داشته باشند.

خبرگزاری برنا: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اگر انتخابات مانند گذشته باشد و مردم بروند در صف، رای بدهند قطعا علتی خواهد بود که مشارکت پایین بیاید.

«ناصر قوامی»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در خصوص عوامل کاهش مشارکت در انتخابات ۹۸ اظهار کرد: مهندسی انتخابات به وسیله نهادهای قدرت سبب شده مردم واقعا رغبتی به انتخابات نداشته باشند ضمن اینکه مشکلات اقتصادی مزید بر علت است ولی یک علت اصلی همان نظارت شورای نگهبان بوده که سالیانی است مردم از آن ناراضی هستند.

او افزود: به نظر من انتخابات پیش رو به شکل سال ۹۸ خواهد بود منتهی اینبار چون خبرگان، ریاست جمهوری و شورای شهر با هم هستند شاید از نظر فامیلی و قبیله ای مردم در روستاها بیشتر شرکت داشته باشند ولی در شهرهای بزرگ و مراکز استان این دوره هم فکر می کنم اگر از انتخابات مجلس کمتر نباشد، بیشتر نخواهد بود.

قوامی در ادامه خاطرنشان کرد: بحران‌هایی که کشور پشت سر گذاشته در کاهش مشارکت حداقلی تاثیرگذار بوده تا جایی که مردم مخصوصا طبقه پایین جامعه بیشترین مشارکت را داشتند و امروز از نظر اقتصادی دچار مشکل شده اند. مسئله دیگر کروناست که باید ببینیم چگونه می خواهند انتخابات را برگزار کنند، اگر انتخابات مانند گذشته باشد و مردم بروند در صف، رای بدهند قطعا این هم علتی خواهد بود که مشارکت پایین بیاید.

او در خصوص جلب مشارکت مردم در انتخابات تصریح کرد: انتخابات باید آزاد باشد و اعلام شود هر گرایش سیاسی گزینه‌های خود را اعلام کند و شورای نگهبان رد صلاحیت نکند. اگر انتخابات آزاد باشد که دیگر برای اعلام آن دیر شده در میزان حضور در مردم در انتخابات تاثیر خواهد داشت زیرا باید زودتر از این‌ها زمینه فراهم می شد تا احزاب و گرایش‌های سیاسی، افراد خود را معرفی کرده و تبلیغ می کردند و مردم متوجه می‌شدند این انتخابات آزاد بوده و همه گرایش‌ها می توانند در آن شرکت داشته باشند.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:59
Japan
10:09 - 1399/12/08
علت اصلی کاهش مردم در انتخابات عمل کرد مسولیین کشور در سه قوه هست وناتوان در اداره کشور هستند مخصوصا مشکلات بیشمار اقتصادی هر دو جناح هم نالایق وبی کفایت عمل کردند اصول گرا ویا اصلاح‌ طلب هم فرقی نداره واقعیت بی تدبیر و نداشتن تخصص وسپردن مسولیت به کسانی دانش کافی ندارند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
دلار ۳۰ هزار تومانی کسی رای نمیدهد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
مطمئن باش تو شهرهای کوچک هم کسی رای نمیده
Iran (Islamic Republic of)
10:40 - 1399/12/08
میدانند هیچکس رضایت ندارد که رای بدهد پس بر طبل تقلب از راههای مختلف دارند میکوبند از همین الان
Iran (Islamic Republic of)
10:46 - 1399/12/08
چه بسا خیلی کمتر از ۹۸
Iran (Islamic Republic of)
10:48 - 1399/12/08
نه به اصولگرانه به اصلاح طلب
Germany
10:49 - 1399/12/08
علاج دردکلی کشورمزاکره هست واگرنه هیچ کس نمی تونه کشوررادرست کنه خلاص
Iran (Islamic Republic of)
10:58 - 1399/12/08
ایندفعه رای بی رای.حالا هر کسی که باشه مهم نیست.
Iran (Islamic Republic of)
11:30 - 1399/12/08
مسئولی که نتونه قیمت یه تخم مرغو ثابت نگه داره . به چی رای بدیم
Iran (Islamic Republic of)
11:34 - 1399/12/08
خودشون مقصرند که اقتصاد را به این روز انداختند. حالا طلبکار هم هستند
Iran (Islamic Republic of)
11:55 - 1399/12/08
مسولین ما فقط دروغ گو هستن عمل در کارشان نیست چون این کاره نیستن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج