تو موبايل منو گشتي؟!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
استخدام_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۹۵۲۰
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۵
۲۳۵۵۶
شايد بهتر باشد قبل از اينكه درباره لوازم شخصي صحبت كنيم، از خصوصيتي بگوييم كه نه‌تنها در همه انسان‌ها بلكه در برخي حيوانات هم به درجاتي وجود دارد؛ يعني احساس مالكيت كه باعث مي‌شود انسان به چيزهايي احساس تعلق‌خاطر كند و ترجيح دهد ديگران به آن دست نزنند.
زندگی مثبت: شايد بهتر باشد قبل از اينكه درباره لوازم شخصي صحبت كنيم، از خصوصيتي بگوييم كه نه‌تنها در همه انسان‌ها بلكه در برخي حيوانات هم به درجاتي وجود دارد؛ يعني احساس مالكيت كه باعث مي‌شود انسان به چيزهايي احساس تعلق‌خاطر كند و ترجيح دهد ديگران به آن دست نزنند.

احساس مالكيت گاهي در مورد وطن، شغل، محل زندگي، همسر و فرزند و گاهي درباره وسايلي است كه فرد براي به دست آوردن و نگهداري آن زحمت كشيده يا تعلق‌خاطري نسبت به آن دارد.

تو موبايل منوگشتي؟

بالا رفتن حس مالکيت با سن


هر چيزي مي‌تواند وسيله شخصي شناخته شود و احساس مالكيت به وسايل شخصي به سن و جنس هم بستگي دارد. هر چه سن بالاتر مي‌رود، اين احساس پيشرفته‌تر مي‌شود و فرد بيشتر ترجيح مي‌دهد ديگران حد و حدودي را رعايت كنند و به حريم شخصي او وارد نشوند و به وسايل شخصي او دست نزنند.

وسايل شخصي در خانه


اما بحث ما بيشتر در مورد خانواده است. در خانه برخي وسايل مربوط به همه اعضاست و كسي نمي‌تواند آن را اختصاصي كند و بخواهد فقط خودش از آن استفاده كند ولي در همين خانه اتاق‌ها مي‌توانند شخصي شوند. در اين صورت حريم خصوصي فرد به شمار مي‌روند و ديگران نبايد وارد آن شوند. حتي پدر و مادر بايد حد و حدودي را براي ورود به اين حريم در نظر بگيرند.

حريم نوجواني

البته وقتي سن فرزند از نوجواني به سمت جواني مي‌رود، حريم خصوصي او محترم‌تر شناخته مي‌شود و حتي والدين بايد اين حريم را رعايت كنند. اين كار خود باعث ايجاد اعتماد و اعتمادبه‌نفس نوجوان و جوان مي‌شود.

اگر پدر و مادر خواستند نظارتي هم داشته باشند، مي‌توانند با اجازه فرزندشان اين كار را انجام دهند يا در مورد اين موضوع با او صحبت كنند. مثلا بگويند ما نگراني‌هايي داريم كه به اين دليل لازم است گاهي به حريمت وارد شويم.

احترام در کنار نظارت


در اين مثال، در مورد اتاق شخصي اعضاي خانواده گفتيم ولي نظارت و حفظ حريم شخصي شامل وسايل شخصي مثل تلفن‌همراه، كمد، رايانه و... هم مي‌شود كه در عين محترم شمردن اين حس كه شخص آن را وسيله شخصي مي‌داند، حتما بايد ديگران با اجازه فرد به آن نزديك شوند.

دراز کردن پا از حريم خصوصي

اما گاهي ممكن است اين حريم خصوصي، به حريم خصوصي ديگران آسيب بزند و آزادي آنها را سلب كند. در اين صورت لازم است با كمك و همفكري اين مشكل حل شود.

اختلاف در حريم ها

گاهي يكي از طرفين (زن و مرد) معتقدند تلفن‌همراه يا لپ‌تاپ و... وسيله شخصي‌اش ‌است و ديگري حق ندارد به‌هيچ‌وجه به آن دست بزند در صورتي كه طرف مقابل چنين اعتقادي ندارد يا حس مي‌كند همسرش چيزي را از او پنهان مي‌كند.

ما يك وسيله شخصي داريم مثلا به اسم تلفن‌همراه اما از آن مهم‌تر قرارداد و اعتمادي است كه بايد بين زن و مرد وجود داشته باشد. يعني تلفن‌همراه هم جزو وسايل شخصي است ولي براي اينكه سوءتفاهم‌هايي كه گفتيم بروز نكند، بايد پيشگيري كرد يعني درست است كه وقتي خانم و آقايي قصد دارند با هم ازدواج كنند، پيمان وفاداري با هم بسته‌اند و قرار شده همه چيزشان مشترك باشد، اما بهتر است حريم خصوصي همديگر را حفظ كنند اما اينكه وسيله‌اي مثل تلفن‌همراه حتما شخصي باشد، يك قانون نيست و اشكالي ندارد كه فردي آن را در اختيار همسرش هم بگذارد.

ترسيدن از هيچ


براي جلوگيري از بروز اين اتفاق‌ها و كاشته‌نشدن تخم بدبيني، نبايد حساسيتي در اين زمينه ايجاد كرد مثلا نبايد تلفن‌همراه قفل و رمز داشته باشد تا طرف مقابل احساس نكند چيزي از او پنهان مي‌شود و اين وسيله باعث جدايي است! اگر واقعا چيزي در تلفن‌همراه نباشد، اصلا دليلي ندارد كه چنين كارهايي انجام شود. اگر كسي به هيچ‌وجه نخواست چنين كاري انجام دهد، بهتر است طرف مقابل حساسيت نشان ندهد و به حريم خصوصي او احترام بگذارد.

مشت بسته

گاهي در زندگي يكي از طرفين بيش از حد براي خود حريم خصوصي قائل مي‌شود و خيلي از وسايل را شخصي در نظر مي‌گيرد كه اين هم مشكل‌ساز است. معمولا چنين افرادي براي خود حد و و حدود زيادي قائل‌اند و براي همسرشان كمتر حريمي در نظر نمي‌گيرند. در اين صورت بايد با آرامش و صحبت كردن سعي در حل مساله داشت. مخصوصا اوايل ازدواج اين برخوردها و احساس‌ها چون زن و مرد هر كدام در خانواده‌هاي متفاوتي بزرگ شده‌اند و هنوز شناخت كاملي از هم ندارند، بيشتر است. مي‌توان گفت آنها در اين مرحله بيشتر در حال محك‌زدن يكديگر هستند و مي‌خواهند طرف مقابل را بسنجند و پس از مدتي از حساسيت‌ها كم مي‌شود ولي وقتي اين رفتار غيرمتعارف بود، بايد سعي كرد از همان ابتدا مشكل حل شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آف دکور _فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
آف دکور _فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر