تو موبايل منو گشتي؟!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۹۵۲۰
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۵
۲۳۵۷۵
شايد بهتر باشد قبل از اينكه درباره لوازم شخصي صحبت كنيم، از خصوصيتي بگوييم كه نه‌تنها در همه انسان‌ها بلكه در برخي حيوانات هم به درجاتي وجود دارد؛ يعني احساس مالكيت كه باعث مي‌شود انسان به چيزهايي احساس تعلق‌خاطر كند و ترجيح دهد ديگران به آن دست نزنند.
زندگی مثبت: شايد بهتر باشد قبل از اينكه درباره لوازم شخصي صحبت كنيم، از خصوصيتي بگوييم كه نه‌تنها در همه انسان‌ها بلكه در برخي حيوانات هم به درجاتي وجود دارد؛ يعني احساس مالكيت كه باعث مي‌شود انسان به چيزهايي احساس تعلق‌خاطر كند و ترجيح دهد ديگران به آن دست نزنند.

احساس مالكيت گاهي در مورد وطن، شغل، محل زندگي، همسر و فرزند و گاهي درباره وسايلي است كه فرد براي به دست آوردن و نگهداري آن زحمت كشيده يا تعلق‌خاطري نسبت به آن دارد.

تو موبايل منوگشتي؟

بالا رفتن حس مالکيت با سن


هر چيزي مي‌تواند وسيله شخصي شناخته شود و احساس مالكيت به وسايل شخصي به سن و جنس هم بستگي دارد. هر چه سن بالاتر مي‌رود، اين احساس پيشرفته‌تر مي‌شود و فرد بيشتر ترجيح مي‌دهد ديگران حد و حدودي را رعايت كنند و به حريم شخصي او وارد نشوند و به وسايل شخصي او دست نزنند.

وسايل شخصي در خانه


اما بحث ما بيشتر در مورد خانواده است. در خانه برخي وسايل مربوط به همه اعضاست و كسي نمي‌تواند آن را اختصاصي كند و بخواهد فقط خودش از آن استفاده كند ولي در همين خانه اتاق‌ها مي‌توانند شخصي شوند. در اين صورت حريم خصوصي فرد به شمار مي‌روند و ديگران نبايد وارد آن شوند. حتي پدر و مادر بايد حد و حدودي را براي ورود به اين حريم در نظر بگيرند.

حريم نوجواني

البته وقتي سن فرزند از نوجواني به سمت جواني مي‌رود، حريم خصوصي او محترم‌تر شناخته مي‌شود و حتي والدين بايد اين حريم را رعايت كنند. اين كار خود باعث ايجاد اعتماد و اعتمادبه‌نفس نوجوان و جوان مي‌شود.

اگر پدر و مادر خواستند نظارتي هم داشته باشند، مي‌توانند با اجازه فرزندشان اين كار را انجام دهند يا در مورد اين موضوع با او صحبت كنند. مثلا بگويند ما نگراني‌هايي داريم كه به اين دليل لازم است گاهي به حريمت وارد شويم.

احترام در کنار نظارت


در اين مثال، در مورد اتاق شخصي اعضاي خانواده گفتيم ولي نظارت و حفظ حريم شخصي شامل وسايل شخصي مثل تلفن‌همراه، كمد، رايانه و... هم مي‌شود كه در عين محترم شمردن اين حس كه شخص آن را وسيله شخصي مي‌داند، حتما بايد ديگران با اجازه فرد به آن نزديك شوند.

دراز کردن پا از حريم خصوصي

اما گاهي ممكن است اين حريم خصوصي، به حريم خصوصي ديگران آسيب بزند و آزادي آنها را سلب كند. در اين صورت لازم است با كمك و همفكري اين مشكل حل شود.

اختلاف در حريم ها

گاهي يكي از طرفين (زن و مرد) معتقدند تلفن‌همراه يا لپ‌تاپ و... وسيله شخصي‌اش ‌است و ديگري حق ندارد به‌هيچ‌وجه به آن دست بزند در صورتي كه طرف مقابل چنين اعتقادي ندارد يا حس مي‌كند همسرش چيزي را از او پنهان مي‌كند.

ما يك وسيله شخصي داريم مثلا به اسم تلفن‌همراه اما از آن مهم‌تر قرارداد و اعتمادي است كه بايد بين زن و مرد وجود داشته باشد. يعني تلفن‌همراه هم جزو وسايل شخصي است ولي براي اينكه سوءتفاهم‌هايي كه گفتيم بروز نكند، بايد پيشگيري كرد يعني درست است كه وقتي خانم و آقايي قصد دارند با هم ازدواج كنند، پيمان وفاداري با هم بسته‌اند و قرار شده همه چيزشان مشترك باشد، اما بهتر است حريم خصوصي همديگر را حفظ كنند اما اينكه وسيله‌اي مثل تلفن‌همراه حتما شخصي باشد، يك قانون نيست و اشكالي ندارد كه فردي آن را در اختيار همسرش هم بگذارد.

ترسيدن از هيچ


براي جلوگيري از بروز اين اتفاق‌ها و كاشته‌نشدن تخم بدبيني، نبايد حساسيتي در اين زمينه ايجاد كرد مثلا نبايد تلفن‌همراه قفل و رمز داشته باشد تا طرف مقابل احساس نكند چيزي از او پنهان مي‌شود و اين وسيله باعث جدايي است! اگر واقعا چيزي در تلفن‌همراه نباشد، اصلا دليلي ندارد كه چنين كارهايي انجام شود. اگر كسي به هيچ‌وجه نخواست چنين كاري انجام دهد، بهتر است طرف مقابل حساسيت نشان ندهد و به حريم خصوصي او احترام بگذارد.

مشت بسته

گاهي در زندگي يكي از طرفين بيش از حد براي خود حريم خصوصي قائل مي‌شود و خيلي از وسايل را شخصي در نظر مي‌گيرد كه اين هم مشكل‌ساز است. معمولا چنين افرادي براي خود حد و و حدود زيادي قائل‌اند و براي همسرشان كمتر حريمي در نظر نمي‌گيرند. در اين صورت بايد با آرامش و صحبت كردن سعي در حل مساله داشت. مخصوصا اوايل ازدواج اين برخوردها و احساس‌ها چون زن و مرد هر كدام در خانواده‌هاي متفاوتي بزرگ شده‌اند و هنوز شناخت كاملي از هم ندارند، بيشتر است. مي‌توان گفت آنها در اين مرحله بيشتر در حال محك‌زدن يكديگر هستند و مي‌خواهند طرف مقابل را بسنجند و پس از مدتي از حساسيت‌ها كم مي‌شود ولي وقتي اين رفتار غيرمتعارف بود، بايد سعي كرد از همان ابتدا مشكل حل شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
ادیب_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کالازم_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کالازم_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر