مأمور تقلبی امامزاده حسن دستگیر شد
۱۰۹۵۸۸۰
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
۱۵۱۰
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که در پوشش مأمور پلیس از شهروندان کلاهبرداری کرده بود.

خبرگزاری فارس: فردی که تحت عنوان مأمور پلیس اقدام به اخاذی از تعدادی شهروند کرده بود، در تحقیقات تیم عملیات 149 دستگیر شد.

برپایه این گزارش، اوایل ماه جاری، صاحبان یکی از اصناف فعال در بازار امام زاده حسن با مراجعه به پلیس اعلام کردند، شخص ناشناسی که خود را مامور معرفی می کند از آنان اخاذی کرده است، در همین راستا بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار تیمی تیم عملیات کلانتری 149 قرار گرفت و مشخص شد که فرد مورد نظر دارای آدرس و مکان مشخصی نیست.

در ادامه روند تحقیقات پلیس، 10 نفر دیگر از شهروندانی که به این شکل از آنان کلاهبرداری شده بود، شناسایی شدند و سرانجام سرنخ هایی از فعالیت های فضای مجازی متهم بدست آمد و طی یک عملیات پلیسی متهم در مخفیگاهش دستگیر شد.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اعلام خبر فوق اظهار داشت: متهم در مواجهه حضوری با شاکیان پرونده و ارائه اسناد و مدارک، به یک میلیارد ریال کلاهبرداری از 10شهروند تحت عنوان مأمور پلیس اعتراف و بیان کرد که با استفاده از پوشش پلیس و با مراجعه به واحدهای صنفی مختلف و جلب اعتماد آنان وگرفتن کارت بانکی شان اقدام به کلاهبرداری و واریز وجه نقد به حساب خود می کرده است.

وی گفت: با توجه به اعترافات متهم دستگیر شده، بسیاری از اقلام و وجوهی که این فرد در کلاهبرداری ها به دست آورده بود، به مالباختگان تحویل و متهم با تکمیل تحقیقات به دستگاه قضائی معرفی و سپس با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت خاطرنشان کرد: شهروندان همواره هشدارهای پلیس را جدی بگیرند و هرگز کارت بانکی و سایر اسناد و اوراق بانکی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار نداده و در صورت مواجهه با این گونه موارد، مراتب را در کمترین زمان ممکن از طریق تماس با فوریت های پلیس ۱۱۰ اعلام تا در اسرع وقت در این خصوص اقدام شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج