تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
لاله زار مال_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۹۶۰۷۹
۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۵
۴۵۴۰
عید است و خانه‌تکانی‌اش، کمی کمردرد و اندکی هم کوفتگی در آستانه «نوروز» اتفاق بدی نیست! یک مطلب درباره پدیده جذاب و ترسناکِ «خانه تکانی».

برترین‌ها: عید است و خانه‌تکانی‌اش، کمی کمردرد و اندکی هم کوفتگی در آستانه «نوروز» اتفاق بدی نیست! یک مطلب درباره پدیده جذاب و ترسناکِ «خانه تکانی».

تمیز کردن و گردگیری خانه می‌تواند باعث حال خوب و نشاط در این روزها شود. به‌همین دلیل، در این مطلب قصد داریم چند راه اصولی برای نظافت منزل به شما بگوییم. با این روش‌ها یک خانه‌تکانی بی‌دردسر و راحت خواهید داشت. با ما همراه باشید.

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

پرده‌ها را کنار بزنید

در ابتدا پرده‌های پنجره‌ها را کنار بزنید تا نور خورشید به داخل منزل بتابد. پنجره‌ها را تا نیمه باز کنید تا هوای تازه جریان داشته باشد. با این کارها در ابتدا یک انرژی مضاعف را دریافت خواهید کرد.

برنامه ریزی کنید

در مرحله‌ی بعد روی یک کاغذ کارهایتان را بنویسید. این کار باعث می‌شود بدانید از کجا باید شروع کنید. مثلا برنامه خرید (خوراکی و ..) و رنگامیزی منزل یا گردگیری و شستشو، و یا هر تغییر و تحولی که لازم است در خانه انجام شود را نخست در یک لیست مشخص کنید سپس با توجه به زمان و هزینه و... اولویت بندی کنید.

حتما از دستکش وماسک استفاده کنید

یادتان باشد در این روزها حتما از دستکش آشپزخانه و ماسک استفاده کنید. مواد شوینده تاثیرات بسیار مخربی بر سلامت تنفسی و پوست شما دارد. هم‌چنین گردوغبار می‌تواند باعث تنگی نفس شود. پس به هیچ‌عنوان این موضوع را شوخی نگیرید.

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

به سراغ اتاق خواب بروید

پیشنهاد می‌کنیم ابتدا از اتاق خواب شروع کنید. به سراغ کمد و کشوهای لباس‌ها بروید. تمام لباس‌ها را از کمد و کشو خارج کنید. با جاروبرقی داخل و کف کمدها را تمیز کنید. داخل گوشه‌های کشو را حتما جاروبرقی بزنید. بعد با یک دستمال تمیز نم‌دار تمام فضای داخل و خارج کمد را تمیز کنید. برای منظم کردن کشوها می‌توانید از جعبه تقسیم استفاده کنید. (یا خودتان تقسیم بسازید) داخل کمدهای دیواری را هم به وسیله جعبه‌های مقوایی یا پارچه‌ای مرتب کنید. با انجام این عملیات مهم در خانه‌تکانی، خودتان به جادوی کمد و کشوهای مرتب پی می‌برید! حتما ملحفه تشک و بالش‌ها را بشوئید و از تمیز کردن کمد رخت‌خواب‌ها غافل نشوید.

وسایل اضافی را دور بریزید

یک کیسه‌ی بزرگ با خود به‌همراه داشته باشید. تمام گیره‌های لباس شکسته، زنگ زده و وسایلی که یک سال است از آن‌ها استفاده نکرده‌اید را دور بریزید. بعد لباس‌ها را چک کنید. لباس‌هایی که نو و استفاده نشده هستند اما شما هیچ استفاده‌ای از آن‌ها نمی‌کنید را در یک کیسه جدا بگذارید و به نیازمندان ببخشید. لباس‌های زمستانی را از کمد و کشو خارج کرده، شسته و تمیز کاور کنید و در جای دیگر بگذارید.

تمیز کردن آشپزخانه

سعی کنید در چند مرحله کار آشپزخانه را انجام دهید؛ مرحله اول مثل گام یک کابینت‌ها و کشو‌ها را سامان بدهید. از همان وسایلی که گفتیم برای جدا کردن کشو‌های آشپزخانه هم استفاده کنید. بعد می‌توانید سراغ یخچال و فریزر بروید.

اول تمام دورریختنی‌ها را با یک نگاه به انقضاهای‌شان دور بریزید و بعد مشغول تمیزکاری طبقات مختلف شوید. بد نیست اگر کسی را برای کمک دارید، سری هم به زیر یخچال و فریزر و باقی وسایل بزنید. آنجا پر است از آشغال‌ریزه‌هایی که از دست‌تان در امان مانده‌اند! قفسه‌های یخچال را آب و جوش شیرین ضدعفونی کنید.

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

تمیزکردن زیر مبلمان

معمولا زمانی که به زیر مبلمان و تختخواب خود دقت کنید، خواهید دید که چه میزان گردوغبار روی زمین وجود دارد و شما تمام این مدت از آن‌ها غافل بوده‌اید! سعی کنید پس از هر بار که آن قسمت از اتاق را تمیز می‌کنید، نگاهی به زیر مبلمان بیندازید و گردوغبار‌ها را برطرف کنید. شما می‌توانید برای این کار از جاروبرقی نیز استفاده و از احتمال وجود تار عنکبوت یا آلودگی‌های مشابه جلوگیری کنید.

تمیزکردن دیوار و قرنیز‌ها

باید این را بدانید که گردوغبار‌ها حتی می‌توانند روی سطوح افقی نیز قرار بگیرند. پرده‌ها را باز کنید و اجازه دهید که نور به‌طور کامل وارد خانه شود. حالا قطعا متوجه خواهید شد که چه میزان گردوغبار روی دیوار‌ها وجود دارد. اگر در دکوراسیون منزل خود کاغذ دیواری بافت‌دار دارید، باید این را بدانید که میزان این گردوغبار چند برابر نیز خواهد شد.

از بالای دیوار شروع کرده و با کمک یک دستمال مرطوب گردوغبار را به‌طور کامل پاک کنید، به پایین دیوار که رسیدید قرنیز‌ها را فراموش نکنید. یادتان باشد که همیشه میزان قابل توجهی گردوغبار روی قرنیز‌ها وجود دارد. تمامی برجستگی‌های سطح را به خوبی پاک و غبارزدایی کنید، برای این کار احتمالا به پارچه ظریف‌تری نیاز خواهید داشت تا تمامی برجستگی‌های قرنیز را به خوبی پاک کنید.

فرش را شامپو بزنید

به جای استفاده از مواد شیمیایی، کافی است خودتان قبل از این‌که روی فرش را جاروبرقی بکشید، کمی کربنات سدیم روی زمین بریزید. این کار کمک می‌کند تا باکتری و میکروب‌هایی که زمان زیادی است باقی مانده اند، هنگام کشیدن جارو از بین بروند.

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

شست‌وشوی سرویس بهداشتی

بهتر است، وقت جداگانه‌ای برای شست‌وشوی حمام و استفاده از وایتکس و مایعات جرم‌گیر روی اشیای چینی حمام، اختصاص‌ندهید برای این‌که در وقت خود صرفه‌جویی کنید، شست‌وشوی حمام را به وقتی که خودتان قرار است به حمام بروید، موکول کنید.

فوت‌وفن‌های خانه‌تکانی

کچاپ برای تمیز کردن ظروف برنجی: برای برق انداختن به ظروف برنجی مقداری کچاپ روی سطح بمالید. سپس با دستمال پاک کنید و بشوئید. در مواردی که تمیز کردنشان سخت‌تر است کمی هم نمک اضافه کنید.

جوش شیرین و سرکه برای تمیز کردن پنجره‌ها: گوشه‌های چارچوب پنجره‌ها معمولا زیاد جرم و گرد و خاک می‌گیرد. کمی جوش شیرین و سرکه بریزید و بعد از ۵ الی ۱۰ دقیقه با مسواک بمالید و با دستمال تمیز کنید.

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

سرکه و دستمال کاغذی برای تمیز کردن توالت: برای تمیز کردن توالت بهتر است از قبل آمادگی داشته باشید. چند عدد دستمال کاغذی را داخل سرکه قرار دهید. سپس آن‌ها را داخل قسمت‌های جرم گرفته توالت قرار دهید و بگذارید چند ساعت بماند. سپس آن‌ها را بردارید و تمیز بشوئید.

خمیردندان برای تمیز کردن شیرآلات: برای تمیز کردن شیر آلات کمی خمیر دندان روی آن بریزید و با اسفنج تمیز کنید.

خمیر ریش تراشی برای تمیز کردن استیل: سطوح استیل به راحتی با خمیر ریش تراشی تمیز می‌شوند. این وسیله برای تمیز کردن فرش هم کاربرد دارد.

گردو برای ترمیم خراشیدگی مبلمان: برای ترمیم خراشیدگی‌های روی مبل روی آن‌ها گردو بمالید، چون روغن طبیعی دارند. سپس روی آن دستمال خشک بمالید. با این روش خراشیدگی‌ها کم رنگ‌تر می‌شوند.

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

الکل برای تمیز کردن لوازم آشپزخانه: بهترین وسیله برای تمیز کردن وسایلی مثل مایکروفر و توستر از الکل استفاده کنید. فقط کافی است چند قطره الکل روی دستمال بریزید و سطح را با آن پاک کنید.

با لیمو مایکروفر را تمیز کنید: برش لیمو را در ظرف آب بیندازید، داخل مایکروفر بگذارید تا گرم شود. وقتی بخار آب روی دیواره‌های داخل فر نشست، آن را خاموش کنید و پس از مدت کوتاهی که مایکروفر خنک‌تر شد، آن را تمیز کنید.

حواستان به کیسه جاروبرقی باشد: اگر از جاروبرقی و یا هر وسیله دیگری که فیلتر دارد استفاده می‌کنید یادتان باشد قبل از هر بار استفاده کردن آن را تمیز کنید در غیر اینصورت توقع نداشته باشید که مکان تمیزی تحویل بگیرید. برای تمیز کردن فیلتر‌ها می‌توانید از جاروبرقی و یا حوله‌های کاغذی کمک بگیرید. نکته دیگر اینکه هراز گاهی کیسه جاروبرقی را خالی کنید و با این کار خانه تمیزتری داشته باشید.

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

تمارض نکن، همسرت را دریاب و «خانه تکانی» کن!

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:15
Iran (Islamic Republic of)
10:16 - 1399/12/21
كمك مادر يا همسرتان بكنيد براي نظافت
ما در خدمت سربازي مجبور بوديم هميشه نظافت و شستشو محيط انجام بدهيم و هيچ احترام و ارزشي هم به ما نميگذاشتند چون وظيفه بود و اگر هم درست انجام نمي داديم توبيخ بود ولي همين كار براي مادرم انجام مي دهم كلي تمجيد و تشكر و انواع و أقسام خوراكي برام هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۱
زنها کلفت شما نیستند که فکر کنید دارید بهشون لطف می کنید.وظیفه تونه خونه تکونی .زنها چقدر باید کار بی مزد خونه داری رو انجام بدن؟
Iran (Islamic Republic of)
12:40 - 1399/12/21
مطلب خوبی بود فقط اون قسمتش که گفته از گردو برای رفع خراشیدگی مبلمان استفاده کنید برام خیلی جالب و البته دردناک بود
Iran (Islamic Republic of)
14:03 - 1399/12/21
ولمون کنید بابا خونه تکونی چه صیغه ای، کار عبث و بیهوده که همه گیر شده، بیخود فشار نیارید به خودتون دوس دارید، حالشو و توانشو دارید بکنید، و اگر ندارید اعصاب خودتون و بقیه اعضای خانواده رو بهم نریزید خواهشا...
پاسخ ها
ساراازاصفهان
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۱
تنبل
Iran (Islamic Republic of)
15:04 - 1399/12/21
امسال که کسی نمیاد ولم کن کمرم درد میکنه
Iran (Islamic Republic of)
15:14 - 1399/12/21
استفاده از وایتکس ویا سایر جرمگیرها در حمام زمانی که خود فرد به حمام رفته ودر وپنجرها بسته است بسیار خطرناک بوده وگاز ناشی از این مواد خفگی ایجاد میکند لطفا مراقب باشید
Iran (Islamic Republic of)
17:53 - 1399/12/21
پس زن گرفتم واس خاطر چی خودش همه کاری میکنه من میشینم چایی میخورم استراحت میکنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
اورانوس_فوتر2
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیان طب - فوتر
تنورستان_فوتر