انگلیس و ایرلند به دنبال میزبانی مشترک جام‌جهانی
۱۰۹۶۱۶۶
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
۷۳۷
با اعلام رسمی انگلیس و ایرلند، تلاش ها برای برگزاری بزرگترین رویداد جهان فوتبال در سرزمینی که آن را مهد این ورزش می دانند و تاریخی پربار و طولانی در فوتبال دارد، آغاز شد.
ورزش سه: با اعلام رسمی انگلیس و ایرلند، تلاش ها برای برگزاری بزرگترین رویداد جهان فوتبال در سرزمینی که آن را مهد این ورزش می دانند و تاریخی پربار و طولانی در فوتبال دارد، آغاز شد.
 
 با اختصاص بودجه ای 3.5 میلیون یورویی از سوی دولت انگلیس در حمایت از این هدف، انگلیس و ایرلند یک گام دیگر به درخواست میزبانی مشترک در جام جهانی سال 2030 نزدیک تر شدند.
 
هنوز به صورت رسمی به موعد فیفا برای ارائه درخواست میزبانی در جام جهانی نرسیده ایم و تازه از آغاز سال 2022 کشورها می توانند درخواست میزبانی خود را به فیفا ارائه کنند، اما تا الان چندین کشور مختلف علاقه خود به میزبانی را اعلام کرده اند. از جمله اسپانیا و پرتغال که درخواست میزبانی مشترک دارند و همچنین آرژانتین، شیلی، پاراگوئه و اوروگوئه که آنها نیز قصد دارند در کنار هم درخواست میزبانی مشترک بدهند.
 
اتحادیه های فوتبال انگیس و ایرلند در بیانیه ای گفتند که از دریافت حمایت اولیه از دولت های متبوعشان بسیار خشنودند، هر چند اذعان داشتند که هنوز تصمیم نهایی در مورد اینکه پیشنهاد میزبانی مشترک را به فیفا ارائه خواهند داد یا نه، گرفته نشده است.
 
بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، به سان گفت که میزبانی از جام جهانی در انگلیس و ایرلند "یک اتفاق کاملاً عالی" خواهد بود و متعهد شد 3.5 میلیون یورو را به حمایت از این پیشنهاد در این مرحله اختصاص دهد.
 
جانسون گفت: "ما بسیار مشتاق هستیم که فوتبال را در سال 2030 به خانه‌اش بازگردانیم. من فکر می کنم اینجا مکان مناسبی باشد. اینجا خانه فوتبال است و زمان هم مناسب این کار است."
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج