عاشقان پنجه مريم
۱۰۹۶۲
۰۱ آبان ۱۳۹۰ - ۱۷:۰۳
۲۶۳۰۰
گياه سيكلمن/ براي آن‌ها كه متفاوت دوست دارند
اگر جزو عاشقان گل و گياه هستيد و حسابي حوصله مراقبت و نگهداري از گياهان را داريد اين گياه زيبا مي‌تواند براي‌تان جالب باشد البته نياز به مراقبت فراواني دارد.
برترین مجله اینترنتی ایران


 مشكلات رايج سيكلمن را بشناسيد

   ريزش برگ‌ها: نشانه كم آبي يا خشك بودن محيط گياه است كه بايد رطوبت هوا را بالا برده و آبياري به اندازه كافي باشد. اگر گياه شما بيشتر از 24 تا 36 ساعت تشنه بماند برگ‌هايش زرد شده و دچار مشكل مي‌شود.

   ريزش جوانه گل: ناشي از دماي بالا، نور كم، آب كم يا كود بيش از حد است.

   تاخير در گلدهي: ناشي از دماي بالا يا پايين، نور ناكافي، تغييرات ميزان مواد‌غذايي، بزرگي بيش از حد گلدان و تفاوت‌هاي ژنتيك است.

   گل‌هاي خيلي كوچك: ناشي از دماي بالا، كود زياد‌ يا ژنتيك است.

   پژمردگي و نرمي گياه: ناشي از خشكي، مقادير زياد نمك در خاك يا آب، دماهاي بسيار بالا، نور كم يا بيماري‌هاي گياهي است.

   رنگ پريدگي يا زردي برگ‌ها: ناشي از كمبود مواد‌غذايي، pH بالا، شدت نور زياد، خشكي خاك يا بيماري‌هاي گياهي است.

  طويل‌شدن دم برگ‌ها: ناشي از نور ناكافي است.آبياري هر روزه فراموش نشود

اين گياه نسبت به آبياري بسيار حساس است به‌طوري كه هر روز به آبياري نياز دارد البته حواس‌تان باشد كه آب را نيز حتما مدتي كنار بگذاريد تا كلر آن كاملا از بين رفته‌باشد و هم‌ دماي محيط شده‌باشد. براي به‌دست‌آوردن چنين آبي بايد حدود يك‌روز آب شهر را كنار بگذاريد تا بيات شود. بهتر است گياه را صبح‌ها آبياري كنيد.چقدر كود بدهيد؟

معمولا همان تركيبي از خاك كه گفته شد براي گياه مناسب است اما وقتي تعداد برگ‌هاي گياه از 15‌عدد بيشتر شد بايد گياه را هفته‌اي يك‌بار با كود مناسب تغذيه كنيد. روي بسته‌بندي هر كودي نوشته شده كه چه دزي از آن را بايد استفاده كنيد، استفاده كمتر مي‌تواند گلدهي گياه را به تاخير بيندازد.عاشق نور است

اين گياه عاشق نور زياد است ولي اصلا آن را در مقابل نور مستقيم خورشيد قرار ندهيد. جالب است بدانيد اين گياه در روز‌هاي بلند به راحتي گل نمي‌دهد. بنابراين اگر گلدهي براي‌تان مهم است خودتان روز را براي آن كوتاه كنيد يعني در چند ساعت از روز گياه را در اتاق تاريكي قرار دهيد.مخلوط چه خاك‌هايي مناسب است؟

اين گياه براي رشد بهتر به خاكي با تركيب ويژه نياز دارد، بهترين تركيب اين است كه يك پيمانه ماسه را با‌ 2پيمانه خاك برگ و مقداري خزه اسفاگنوم مخلوط كنيد، اين نوع تركيب از خاك را مي‌توانيد از مغازه‌ فروش لوازم باغباني تهيه كنيد.اين گياه تغييرات دمايي زياد را نمي‌تواند به راحتي تحمل كند و دمايي حدود 18 تا 24 درجه سانتي‌گراد برايش مناسب‌ترين است. در واقع بهترين دما در روز برايش 22 ‌درجه و در شب 20 درجه است البته توجه داشته‌باشيد سيكلمن در هواي خفه اصلا رشد خوبي نخواهد داشت.محلول آب و صابون بهترين پاك‌كننده

 هرچند وقت يك‌بار بايد گياه را با محلول آب و صابون بدون بو تميز كنيد. اين محلول را با دستگاه مه‌پاش روي برگ‌‌هاي گياه اسپري كنيد البته بايد مواظب باشيد برگ‌ها و پرزهاي گياه آسيب نبينند. روي خاك گياه مقداري روزنامه بگذاريد تا محلول آب و صابون روي خاك نريزد.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها


انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1390/08/07
خيلي خوشكله ممنونم هميشه گل باشيد.
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1390/08/07
واقعا هم جالب بود هم ناز .
Iran, Islamic Republic of
02:13 - 1397/05/21
سلام میگن گل پنجه مریم ۸ ساعت طول می کشه تا باز بشه و برای زایمان زنان استفاده میشد آیا صحت داره ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج