اظهارات وکیل جمعیت امام علی درباره حکم تعطیلی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۹۶۹۸۳
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۱
۲۷۶۹
وکیل مدافع جمعیت امام علی‌(ع) با بیان اینکه رأی بدوی در فاصله کمتر از ۱۲ ساعت از وقت رسیدگی رأی صادر شده است، گفت: رأیی که صادر شده بسیار طولانی است و درخواست وزارت کشور با همه غلط‌های تایپی عیناً در دادنامه منعکس شده است.

ایلنا: ابوذر نصراللهی در خصوص رأی دادگاه مبنی بر انحلال جمعیت امام علی(ع)، اظهار کرد: روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ماه جلسه رسیدگی به پرونده جمعیت امام علی در شعبه ۵۵ مجتمع قضایی شهید بهشتی برگزار شد. در این جلسه صحبت‌ها و سؤالات متنوعی مطرح شد که اکثر حول محور دور شدن جمعیت از اهداف مصرح در اساسنامه بود که ما پاسخ قابل و درخور توجهی ارائه کردیم.

وکیل مدافع جمعیت امام علی (ع) افزود: ما در جلسه رسیدگی چند صد برگ مدارک ارائه کردیم و بنا بود که بخشی از مدارک را نیز پس از جلسه دادرسی به دادگاه تقدیم کنیم که در روز چهارشنبه ۱۳ اسفند، آقای کیخسروی همکار بنده جهت تقدیم اسناد و مدارک، به دادگاه مراجعه کرده بودند و با این مسأله مواجه شدند که ظاهراً در فاصله کمتر از ۱۲ ساعت از وقت رسیدگی، رأی صادر شده است.

وی بیان کرد: رأیی که صادر شده بسیار طولانی است و درخواست وزارت کشور با همه غلط‌های تایپی عیناً در دادنامه منعکس شده است.

نصراللهی گفت: اگر بخواهیم به عنوان یک حقوقدان نگاهی به رأی بیاندازیم، در نگاه اول چند مسأله به ذهن متبادر می‌شود که انتظار می‌رفت قاضی محترم این موارد را مدنظر قرار می‌داد؛ هرچند در عالم حقوق نظر هر شخصی محترم است اما در مقام صدور دادنامه باید دقت و تحقیقات بیشتری به عمل می‌آمد؛ از جمله اینکه انتظار می‌رفت دادگاه، قرار معاینه محلی صادر کند و به خانه‌ها و کارگاه‌های جمعیت امام علی مراجعه داشته باشند و دفاتر جمعیت را بررسی می‌کردند؛ حتی مسائل حسابداری و حسابرسی به کارشناس رسمی دادگستری ارجاع می‌شد تا ایرادات و شبهاتی که وزارت کشور مطرح کرده بود با دقت بیشتر و با ملاحظات کارشناسی مورد بررسی قرار می‌گرفت که متأسفانه چنین اقدامی انجام صورت نگرفت.

این وکیل دادگستری ادامه داد: موارد قابل توجهی که در دادنامه منعکس شده اشاره به اتهاماتی است که در دادسرای امنیت به آقای شارمین میمندی‌نژاد وارد شده که ما در جلسه رسیدگی هم به این موضوع اشاره کردیم که این مسائل، موضوعات کیفری است و موضوعات کیفری باید در دادگاه صالح مورد بررسی قرار بگیرد و چه بسا ممکن است در دادگاه کیفری آقای میمندی‌نژاد برائت حاصل کنند؛ بنابراین اتهاماتی که امروز به ایشان وارد می‌شود، قابل استناد در این دادگاه نیست. سوال اصلی این است که اگر این برائت حاصل شود، این رأی چه سرانجامی خواهد داشت؟

وی گفت: موضوع دیگری که انتظار می‌رفت قاضی به آن توجه می‌کرد، اصل تفکیک بین شخصیت حقیقی و حقوقی افراد است. به فرض هم که اتهاماتی متوجه یکی از اعضای هیأت امنا باشد، این اتهامات قابل تعمیم به جمعیت نیست و این مسأله باید بیشتر مورد توجه قرار می‌گرفت.

نصراللهی در پایان تأکید کرد: ما به رأی بدوی اعتراض می‌کنیم و امیدواریم که دادگاه تجدیدنظر به ایراداتی که ما به دادنامه وارد می‌دانیم، توجه کند و قضات با فرصت و دقت نظر بیشتر به این موضوع توجه و عنایت بیشتری داشته باشند تا دادنامه در دادگاه تجدید نظر نقض شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر صالحی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_تزریق چربی