خون‌بار و وحشتناک‌ترین مجازات‌های باستانیِ تاریخ
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
لاله زار مال_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۹۷۳۹۷
۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۶
۸۸۸۸
در این مطلب، تعدادی از مجازات‌های باستانی را برای شما گردآوری کرده‌ایم که در طول تاریخ نصیب کسانی می‌شد که متهم به شکستن قانون زمان خود بودند. این مطلب بوی خون می‌دهد!

برترین‌ها - آرمان رمضانی: تاریخ پر است از افراد و سلسله‌هایی که برای حفظ قدرتشان آماده بودند دست به هر کاری بزنند. در این مقاله تعدادی از مجازات‌های باستانی را برای شما گردآوری کرده‌ایم که در طول تاریخ نصیب کسانی می‌شد که متهم به شکستن قانون زمان خود بودند. توجه داشته باشید بیشتر این مجازات‌ها به دلیل تاثیری که بر روحیه بیشتر مردم داشتند استفاده می‌شدند و در شکلگیری این مجازات‌های سنگدلانه، گاه ترساندن مردم بیش از مجازات قانونشکن مورد توجه بوده است.

۱. به صلیب کشیدن

مجازات‌های باستانی

متصل کردن دست‌ها و پا‌ها با میخ به بدنه چوبی صلیب و سپس رها کردن فرد مصلوب، یکی از راه‌های پر طرفدار مجازات در طول تاریخ بخصوص قرون وسطی بوده است. در این روش فرد قانون شکن روی صلیب رها می‌شد تا هم مرگ آرام و دردناکی داشته باشد و هم شهروندان دیگر عاقبت قانونشکنی را بوضوح ببینند.

۲. چرخ شکننده

یکی دیگر از راه‌های مورد استفاده برای مجازات استفاده از این چرخ بود. طرز استفاده ساده، اما موثر بود. فرد محکوم به چرخ بسته می‌شد و با چرخاندن آن توسط جلاد، کم‌کم استخوان‌های محکوم خرد می‌شد و این موضوع منجر به مرگی بسیار دردناک برای محکوم و البته یادآوری عاقبت قانونشکنی برای بقیه می‌شد.

۳. گاو سیسیلی

این وسیله برنزی توسط یونانیان باستان استفاده می‌شد و بدلیل اختراع آن در سیسیل، به گاو سیسیلی معروف بود. گاو سیسیلی از برنز و به شکل و اندازه یک گاو واقعی بصورت توخالی ساخته می‌شد و فرد محکوم به اعدام درون این گاو برنزی قرار می‌گرفت. بعد از قفل کردن بدنه برنزی، گاو سیسیلی همراه فرد اعدامی روی آتش قرار می‌گرفت و این رویه آنقدر ادامه پیدا می‌کرد که مجرم بینوا کاملا بریان می‌شد. گاو سیسیلی به شکلی طراحی شده بود که ناله و فریاد فرد محکوم به اعدام را به شکل صدای گاو تغییر می‌داد و همانگونه که در مقدمه اشاره شد گاه تاثیر روانی این مجازات‌ها روی مردم تماشاچی، بیشتر از مجازات مجرم مدنظر قرار می‌گرفت.

مجازات‌های باستانی

۴. کندن پوست

کندن پوست یکی از مجازات‌های بی‌رحمانه‌ای بود که در گذشته‌های دور بسیار استفاده می‌شد. در این روش همانطور که از نامش پیداست پوست بدن فرد محکوم در حالی که هنوز زنده بود کنده می‌شد. در این مجازات بسته به مقداری از پوست که کنده می‌شد، فرد یا می‌مرد و یا بقیه عمرش را با یادآوری آن شکنجه تلخ بسختی می‌گذراند. این مجازات بخصوص در مساپوتامیای قدیم بسیار محبوب بود و گاه بریدن بخشی از بدن جایگزین آن می‌شد.

۵. استفاده از موش برای اعدام

در طول تاریخ استفاده از موش برای اعدام و شکنجه همواره جزء محبوبترین روش‌ها بوده است و این جونده نقشی حیاتی در برخی از وحشیانه‌ترین راه‌های شکنجه بازی کرده است. "تله موش" راهی سنگدلانه برای اعدام مجرمان به حساب می‌آمد به این شکل که یک موش را درون سطلی قرار می‌دادند و تنها راه خروج موش روی بدن (معمولا شکم) مجرم بخت برگشته قرار می‌گرفت. سمت دیگر سطل آرام آرام گرم می‌شد تا موش راهی جز جویدن بدن مجرم برای رهایی از حرارت نداشته باشد.

مجازات‌های باستانی

۶. به نیزه کشیدن

این روش برای اعدام کردن مجرمین در قرون وسطی بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفت و همان‌گونه که از تصویر پیداست در این روش مجرم درحالیکه میله‌ای بلند مانند نیزه از میان بدنش عبور کرده رها می‌شد تا بمیرد. با توجه به درد و رنج زیادی که فرد اعدامی قبل از مرگ متحمل می‌شد در قرون وسطی این روش عموما برای مجازات افرادی که به خیانت به کشورشان متهم می‌شدند، استفاده می‌شد.

۷. له شدن زیر پای فیل

مجازات‌های باستانی

له شدن توسط فیل مجازاتی بود که در هند باستان و کشور‌های دیگر جنوب شرق آسیا استفاده می‌شد. جالب است بدانید فیل‌هایی برای انجام این مجازات تربیت می‌شدند و بسته به سنگینی جرم فرد ممکن بود درجا او را بکشند و یا ساعت‌ها شکنجه‌اش کنند. این فیل‌های تربیت شده توانایی این را داشتند تا در صورت نیاز بعد از مدت زیادی شکنجه اجازه دهند فرد بصورت زنده قفس را ترک کند.

۸. از وسط نصف شدن

نصف کردن بدن توسط اره از جمله مجازات‌هایی بود که تقریبا در تمام دنیا مورد استفاده قرار می‌گرفت و اسناد تاریخی از استفاده این روش در امپراطوری روم، اسپانیا و آسیا وجود دارد. این روش مجازات نیاز به توضیح بیشتری ندارد و همانگونه که مشخص است مجرم بخت برگشته بعد از زنجیر شدن، از وسط نصف می‌شد.

۹. جوشانده شدن در آب

مجازات‌های باستانی

هر چند که این روش اعدام به اندازه برخی دیگر مجازات‌های لیست استفاده نمی‌شد، اما بهرحال در بخش‌هایی از اروپا و آسیا تماشاگران خاص خود را داشت. در این روش فرد محکوم به اعدام درون ظرفی پر از آب و یا روغن قرار می‌گرفت و پس از شعله‌ور کردن زیر ظرف، محکوم مرگی آرام و دردناک را تجربه می‌کرد.

۱۰. مجازات با چرخ دندانه‌دار

مجازات با چرخ دندانه‌دار بیش از آنکه روشی برای اعدام باشد، راهی برای شکنجه و گرفتن اطلاعات از زندانی بود. در این روش مجرم روی تختی مستطیلی دراز می‌کشید و دست‌ها و پا‌های او به دو طرف تخت و به استوانه‌ای گردان بسته می‌شد و در صورت عدم همکاری مجرم و ادامه شکنجه، ممکن بود دست‌ها و پا‌ها از بدن جدا شود.

۱۱. بریدن گوش‌ها

مجازات‌های باستانی

مجازات از طریق بریدن گوش‌ها، مجازاتی سبک به حساب می‌آمد و در بیشتر موارد فرد محکوم جز از دست دادن یک یا هر دو گوشش صدمه دیگری نمی‌دید، البته مگر اینکه در روز‌های بعدی جای زخم عفونت می‌کرد که در آن صورت احتمالا باعث مرگ فرد می‌شد. این مجازات برای جرم‌های سبک‌تر به میخ کردن گوش به تخته‌ای چوبی تغییر می‌کرد و فرد محکوم مجبور بود مدتی با گوش میخ شده به یک تخته، زندگی‌اش را بگذراند. این مجازات چه به صورت بریدن گوش انجام می‌شد و چه میخ کردن گوش به تخته چوبی، در هردو صورت همچون لکه ننگی بود که فرد قانونشکن همواره با خود حمل می‌کرد.

۱۲. زنده زنده سوزاندن

در قرون وسطی هر کس که به خیانت به کشور و یا تمرین جادوگری محکوم می‌شد، به این شکل دردناک اعدام می‌شد. بد نیست بدانید در زمان اوج قدرت کلیسا، ساده‌ترین راه برای رهایی از شر فردی که از او خوششان نمی‌آمد، اتهام جادوگری بود. در این حالت ماموران کلیسا به سرعت فرد محکوم به جادوگری را به تکه الواری می‌بستند و آن را در میان آتشی انبوه قرار می‌دادند.

مجازات‌های باستانی

انتشار یافته: 38
در انتظار بررسی:11
Iran (Islamic Republic of)
07:32 - 1400/02/03
حیوان یا هم نوع خودش اینکارا رو نمیکنه. انسان تا چه اندازه میتونه دیو صفت و شیطان صفت باشه؟
پاسخ ها
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
چرا اینو میگی تو خوندن کل مطالبش فقط داشتم به اون پدره فک میکردم که به بچه ۱۷ ماهه اش تجاوز کرد حقشه همه این مراحل انجام بشه روش اونم با فاصله که فقط زجرش بمونه خوبش کنن تا بعدیو انجام بدن ...
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
منم همین طور داشتم فقط به این که کدومش بیشتر سزاوارش هست فکر میکردم از روزی که خبرشو خوندم یه لحظه دلم آروم نگرفته و فقط به او بچه و دردی که تحمل کرده فکر میکنم و جگرم میسوزه
Iran (Islamic Republic of)
08:17 - 1400/02/03
- یک مجازات رایج در چین که تا اوایل قرن بیستم همچنان به شکل گسترده اجرا میشد و تصاویر آن وجود داره، لینگ چی (Ling Qi) به معنای هزار زخم بود. محکوم را به تیرک چوبین میبستند و زنده زنده مُثله میکردند
- در ایران عصر صفوی هم زنده خوردن محکومان توسط خامخواران (چی یِئین لَر) رواج زیادی داشته
- ضمناً اون مسوپوتامیا که در متن آوردید، ریشه در زبان یونانی داره و به معنای بین النهرین است.
مِزو یعنی میان، بِین
پوتامیا یعنی رودها (جمعِ پوتاموس یعنی رود)
پاسخ ها
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
دمت گرم خوشمان امد یه روش دیگه هم بود نگفتی اونم با دمپایی و دسته جارو بود که ما دهه شصتیا به هر بهونه ای باهاش مجازات میشدیم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
اون مجازات چینی معروف به لینگچی در نگارش لاتیتی به این شکل هست
ling chi
Iran (Islamic Republic of)
08:48 - 1400/02/03
عزیزممممم چقدر رمانتیک بودن
Iran (Islamic Republic of)
08:54 - 1400/02/03
داعش طالبان تندرو ها اکثرشون رو بلدن
Iran (Islamic Republic of)
08:56 - 1400/02/03
متاسفانه الانم استفاده میکنند خیلی شو
Iran (Islamic Republic of)
09:00 - 1400/02/03
ادم های سادیسمی افراطی اینکارو میکنند جالبه همشون مردن اما ادم های جدید اقلیت کمتر گاهی ادامه میدن اون تفکررو
Iran (Islamic Republic of)
09:06 - 1400/02/03
از ابتکارات ایرانی ها چی همه مخترع اند
Iran (Islamic Republic of)
09:59 - 1400/02/03
کاش کسانی که ب کشورمون خیانت میکنن چنتا از این مجازاتها میدیدن درسی باشه برا بقیه
Iran (Islamic Republic of)
10:11 - 1400/02/03
تا الان دیده شده موجودی غیر از انسان این کارها را انجام بده ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
واقعا وحشیگری انسان قابل مقایسه با هیچ موجودی نیست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
تا حالا دیده شده موجودی به غیر از انسان کاری بکنه که مستحق مجازات باشه؟
Denmark
11:45 - 1400/02/03
کم ملت اعصابشون داغونه، شما هم این مطالبو بذارید
Iran (Islamic Republic of)
12:42 - 1400/02/03
انقدر اعصاب و روانمون سالمه این چیزا رو نذارید. آدم وسوسه میشه میخواد بخونه بعدش روانی میشه
Iran (Islamic Republic of)
12:49 - 1400/02/03
چندنمونه دیگر:
شکستن بیضه ها با پتک در ملا عام برای خیانتکاران و متجاوزین به کودکان.
سیم خاردار آتشین برای کسانی که کودتا میکردن و در سرشان فکر ریاست بود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
دو مجازات معروف به (قایق) و (اتاق خاکستر) که در زمان
هخامنشیان رواج زیادی داشت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
مجازات دوکرجی که میگی در زمان هخامنشیان بوده بار ها رد شده چون در منابع گفته شده برای قاتل کوروش استفاده شده و اصلا هخامنشیان قاتل کوروشو نگرفتن که اینکارو باهاشش کنن!!!
Iran (Islamic Republic of)
13:26 - 1400/02/03
زجراورترين مجازات زندگي در ايرانه
Iran (Islamic Republic of)
13:50 - 1400/02/03
در ایران هم سلاخی و پوست کندن و چشم کور کردن رایج بود
Iran (Islamic Republic of)
14:22 - 1400/02/03
بزار یک مجازات هم از ایرانی ها بگم
در زمان آقا محمدخان قاجار غیراز چشم درآوردن بعضی از محکومان را به دو درخت سرو می بستند به این صورت که دو تا درخت سرو که فاصله شان از هم حدود ده متر بود را بقدری خم میکردند تا شاخه های دو درخت بهم برسند بعد یک پای محکوم را به یک درخت و پای دیگرش را به درخت دیگر می بستند بعد یکدفعه درختاها رو ول می کردند . خب معلوم بود دیگه چی میشه
فکر میکنم از شکنجه های اونا بدتر بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
اوه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
نع چون یه لحظه درد شدید و مرگ اما اینا درد شدید و زنده موندن
Iran (Islamic Republic of)
17:08 - 1400/02/03
اینکه محکوم رازنده زنده می‌خوردند مال چه تاریخی وکجا بوده؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
مال ایران زمان صفویان (قزلباش ها) بوده و در منابع دست اول آن دوره توضیح داده شده
Iran (Islamic Republic of)
17:32 - 1400/02/03
من اگر کاره ای بودم همون اول اعلام میکردم که هر جرمی عاقبتش چیه ک کسی جرات نکنه دزدی و فساد و ربا و ...ایجاد کنه.
البته با این طرح من اکثر مقامات و سرمایه دارها احتمالا اعدام میشن.
انتقام خدا نزدیک است
Iran (Islamic Republic of)
17:46 - 1400/02/03
بنظرم این متن نباید گذاشته میشد چون تاثیر خیلی بدی به روح انسان ها داره
این کارها از انسان عادی بعیده
اونایی که اینکار ها رو میکنن قطعا پست تر از حیوان ها هستن
چون حیوان ها‌چنین کاری نمیکنن
Iran (Islamic Republic of)
18:29 - 1400/02/03
مگه چیکار میکردن که این بلا ها دو سرشون میاوردن یا خدا
Iran (Islamic Republic of)
18:31 - 1400/02/03
کاش متجاوزا این بلا ها سرشون میومد
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
اتفاقا در کل این شکنجه ها،۹۰درصدشون مال متجاوزه ها بوده نه مخالفان حکومت با سند و مدرک میگم
Iran (Islamic Republic of)
01:36 - 1400/02/04
یک روش دیگر در زمان قاجار به این صورت بوده است که محکوم را کلا با گچ می پوشاندند و خشک می کردند تا بمیرد.
Iran (Islamic Republic of)
02:35 - 1400/02/04
به نظرم بجز آزار و قتل کودکان به خصوص آزار جنسی و
کشتار جمعی و تجاوز و قتل عمد و همچنین کارهایی که زندگی افراد زیادی رو تحت تاثیر قرار میده که معمولا توسط صاحبان قدرت ها انجام میشه که مستحق سخت ترین مجازات هاست برای بقیه جرایم نباید هرگز مجازاتی بیشتر از زندان درنظر گرفته بشه که همون زندان هم باید شرایط درست وانسانی داشته باشه
Iran (Islamic Republic of)
17:02 - 1400/02/04
کسی که این نوع شکنجه هارو اختراع کرده قطعااااا مریض بوده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر