آخرین وضعیت پرونده «درگیری نماینده و سرباز»
۱۰۹۸۲۰۴
۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
۱۹۴۶
با گذشت بیش از یک ماه از درگیری یک نماینده مجلس با سرباز پلیس راهور که برسر اصرار برای ورود غیرمجاز به خط ویژه رخ داد، پیگیری‌ها حکایت از پابرجا بودن شکایت از این نماینده و انتظار برای صدور حکم قضایی دارد.

خبرگزاری ایسنا: با گذشت بیش از یک ماه از درگیری یک نماینده مجلس با سرباز پلیس راهور که برسر اصرار برای ورود غیرمجاز به خط ویژه رخ داد، پیگیری‌ها حکایت از پابرجا بودن شکایت از این نماینده و انتظار برای صدور حکم قضایی دارد.

اوایل بهمن ماه امسال بود که خبر درگیری با یک سرباز نیروی انتظامی در فضای رسانه‌ای کشور منتشر شده و بلافاصله افکار عمومی را تحت تاثیر خود قرار داد، چرا که در طرف دیگر درگیری نه افرادی که معمولا به ذهن می آید، بلکه این‌بار یک نماینده مجلس شورای اسلامی بر سر ورود غیرقانونی به خط ویژه اتوبوس با سرباز پلیس راهور درگیر شده و به گفته این سرباز یک سیلی نیز به گوش او نواخته بود.

موضوع به سرعت و در ابعاد وسیعی منتشرشده و گرچه در ابتدا علی اصغر عنابستانی که از سبزوار وارد مجلس شده موضوع را تکذیب کرد، اما حمایت فرمانده ناجا، رییس پلیس راهور تهران بزرگ و ... از سرباز مذکور حاکی از آن بود که اصل ماجرا با آنچه که این عضو مجلس شورای اسلامی عنوان کرده تفاوت‌ دارد.

انتشار ویدیویی از صحنه درگیری این موضوع و اظهارات این نماینده مجلس بار دیگر با واکنش افکارعمومی مواجه شد و سرانجام عنابستانی با انتشار ویدیویی اقدام به عذرخواهی «بابت تمام کارهای کرده و نکرده» کند.

با انتشار این ویدیو تا حدی از حجم اظهارات بعدی مسئولان کاسته و این قول داده شد که پرونده این اقدام در محاکم قضایی پیگیری شود. با گذشت حدود یک ماه از ویدیوی عذرخواهی علی اصغر عنابستانی، ایسنا آخرین وضعیت این پرونده را از دو مقام مسئول پیگیری کرده است.

پیگیری ادامه دارد

سردار حسین ذوالفقاری، معاون انتظامی وزیر کشور در گفت‌وگو با ایسنا درباره این موضوع گفت: این مساله بین نیروی انتظامی، مجلس و قوه‌قضاییه است. ما هم درجلسه‌ای موضوع را مطرح کردیم و با توجه به اینکه دستگاه قضا و مجلس و ناجا موضوع را پیگیری می‌کنند، دیگر ما در وزارت کشور ورود جداگانه‌ای به مساله نداشتم.

او با اشاره به برگزاری جلسه‌ای در این خصوص گفت: در این جلسه بنا شد موضوع دقیقا بررسی شود و بر اساس آنچه که در صحنه اتفاق افتاده دستگاه قضایی حکم را صادرکند.

ذوالفقاری افزود: در همین جلسه مذکور فرمانده محترم ناجا و مجلس موضوع را پیگیری کردند و بناشد گزارشی تهیه شود و در نهایت تصمیم‌گیری با سیستم قضایی است.

شکایت از نماینده خاطی پا برجاست

سردار سیدکمال هادیانفر، رییس پلیس راهور ناجا نیز در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت پرونده درگیری علی اصغر عنابستانی با سرباز پلیس راهور گفت: این موضوع هم اکنون ازطریق مقام قضایی دنبال می‌شود. ایشان یکبار دعوت شدند و موضوعات هم آنجا مطرح شد.

هادیانفر با تاکید بر اینکه مقام قضایی همچنان پیگیر این موضوع است، گفت: ملاقات ها و جلسه‌های بعدی و ... نیز انجام خواهد شد و ما منتظر اقدامات قضایی هستیم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره اینکه آیا پلیس شکایت خود را در این خصوص پس گرفته است یا خیر گفت: شکایت ما همچنان پا برجاست و دستگاه قضایی در حال رسیدگی به آن است.

ارجاع موضوع به دستگاه قضایی و انتظار برای صدور رای از سوی این قوه، نه تنها مطالبه دو مقام مسئول، بلکه مطالبه جدی افکار عمومی نیز محسوب می‌شود. شاید اگر پیش از این و در ماجرای درگیری با یک سرباز پلیس در فرودگاه مهرآباد و مواردی مشابهی از این دست، قاطعیت بیشتری در برخورد با عاملان انجام شده و موضوع به یک دیده بوسی و عذرخواهی ختم نمی‌شد، امروز شاهد تکرار این نوع اتفاق نبودیم.

انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:8
Iran (Islamic Republic of)
12:36 - 1399/12/18
اما بعید میدانم راست گراها اجازه صدور حکم بدهند یا اگر حکمی صادر شود مثل سعید مرتضوی حد اکثر ۲۰۰ هزار جریمه میشود
Iran (Islamic Republic of)
12:45 - 1399/12/18
انقدر کشش میدن تا کهنه بشه.چیزی که به وفور تو این چهل سال دیدیم
Iran (Islamic Republic of)
12:46 - 1399/12/18
من اینا فهمیدم با این خبر ها سر کارمون گذاشتن.
Iran (Islamic Republic of)
12:48 - 1399/12/18
یعنی دیگر هیچ مشگل نداریم همین دونفره
به فکر این همه گرانی بیکاری باشید
هر دونفرکار خوبی نکردند به جای این همه
شکایت بازی به مردم باشید
دولت به جان هم ندازید
Iran (Islamic Republic of)
12:58 - 1399/12/18
باید این نماینده نما اخراج بشه.
Iran (Islamic Republic of)
13:01 - 1399/12/18
آخرش هم سرباز بيچاره ميره عذرخواهي مي كنه
Iran (Islamic Republic of)
13:07 - 1399/12/18
هر حکمی یا هر اقدامی یا کاری انجام خواهد شد جای خود دارد ولی ملت یعنی ما مردم فقط خواهانبرکناری این شخص زورگو گردن کلفت و متخلف باید برکنار شودچون به سرباز وطمن درحین انجام وظیفهسیلی واهانت کرده
Iran (Islamic Republic of)
13:09 - 1399/12/18
اگر عدالتی وجود داشته باشد ،باید آن نماینده ازمجلس اخراج شود ،زیرا سرباز نماد یک ملت است وزدن سیلی به نماد ملت یعنی زدن سیلی به گوش ملت.
Iran (Islamic Republic of)
13:09 - 1399/12/18
قانون برای همه یکسان است.بخصوص برای کسانی که ازپُست.مقام.وجایگاه خودتبدیل به قدرت کردندوازآن قدرت درعموم جامعه برای نفع خودوضعیف کُشی استفاده میکنند،بایدهمانطورکه آشکاردرعموم خلاف،وتنش،وافکارجامعه رانسبت به جایگاهش بدبین میکنندبایدبصورت آشکارمحاکمه شود.بدون هیچ تردیدی......
Iran (Islamic Republic of)
13:25 - 1399/12/18
این موضوع هم ماستمالی میشه میره به فراموشی سپرده میشه
Iran (Islamic Republic of)
13:31 - 1399/12/18
مسأله جرم چند لایه نماینده بی صلاحیت به کل ملت مربوط میشه. کمترین مجازات رد صلاحیت و اخراج از مجلس و محرومیت از تمام مشاغل دولتی است‌ و الا حاکی از این است که پرونده ماستمالی شده است.
Iran (Islamic Republic of)
13:44 - 1399/12/18
بنظر من باید سه سال زندان و سه سال اضافه خدمت برای سرباز در نظر گرفته بشه تا دیگه کسی جرات نکنه به نماینده نجیب و منتخب مردم مسلمان و شریف ایران جسارت کنه.
Iran (Islamic Republic of)
14:06 - 1399/12/18
بعد 2ماه تازه در حال بررسی موضوعند
خخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
14:06 - 1399/12/18
حق با نماینده میباشد برای عبور
Iran (Islamic Republic of)
14:23 - 1399/12/18
بابا تر خدا آنقدر مسئله راکشش ندهید من قسم میخورم که خیلی از عوامل نیروی انتظامی با مردم برخورد خوبی ندارن همه مردم بی گناه را مجرم میدانند وبرخورد زنده ایی دارند هیچ کس هم نیست که رسیدگی کنه.
پاسخ ها
منطقی
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
فکر میکنم خودشی،امااگرجلوی این تفکرگرفته نشه بازبرمی گردیم به دوران ارباب رعییتی ها .
محمد سلیمانی
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
همه افراد پلیس بد رفتاری نمی‌کنند ولی کم هم نیستند پلیسهایی که به مردم به چشم برده و نوکر و حقیر نگاه و رفتار میکنند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
اخ گفتی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
ماست مالی شد رفت مثل بقیه موارد
Iran (Islamic Republic of)
14:33 - 1399/12/18
از فرماندهی محترم انتظامی تقاضای پیگیری تا اخرش راداریم نماینده خودش انقدر قانون شکن
Turkey
15:33 - 1399/12/18
شخص خاطی در هر مقامی که هست باید محاکمه شود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج