اسلامیان: قرارداد ویلموتس اشکالی نداشت
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۹۸۹۷۴
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
۷۱۵
قرارداد ویلموتس اشکالی نداشت. آن چیزی که فیفا در نامه خود به ما داد، این را نشان می‌دهد. ما فقط نتوانستیم پول او را به موقع بدهیم. تحلیل‌های زیادی در صداوسیما روی آن شد، ولی چیزی که در نامه رسمی فیفا بود، علت این حکم به ظاهر سنگینش این بود که فدراسیون ایران نتوانست پولش را بدهد. هیچ مورد دیگری در آن نبوده است.

خبرگزاری ایسنا: قرارداد ویلموتس اشکالی نداشت. آن چیزی که فیفا در نامه خود به ما داد، این را نشان می‌دهد. ما فقط نتوانستیم پول او را به موقع بدهیم. تحلیل‌های زیادی در صداوسیما روی آن شد ولی چیزی که در نامه رسمی فیفا بود، علت این حکم به ظاهر سنگینش این بود که فدراسیون ایران نتوانست پولش را بدهد. هیچ مورد دیگری در آن نبوده است. ضمن این که ویلموتس جزو مربیان خوب دنیاست؛ جزو ۹ - ۸ نفر اول دنیاست. شما با هر مربی قرارداد امضا کنی و نتوانی به موقع حق و حقوقش را بدهی، می‌تواند برود و علیه‌ات شکایت کند. این قانون فیفاست و نمی‌توان کاری کرد.

«محمود اسلامیان را بسیاری مرد در سایه فوتبال ایران در یک دهه گذشته می‌دانند. کم نیستند کسانی که معتقدند در زمان ریاست کفاشیان و به‌ویژه مهدی تاج در فدراسیون فوتبال، تصمیمات کلان فوتبال کشور با نظر او گرفته می‌شد. ورودش به فوتبال، به سال‌ها قبل برمی‌گردد؛ به زمانی که از مدیران ارشد فولاد مبارکه اصفهان و به تبع آن باشگاه سپاهان بود. علاقه‌اش به فوتبال از یک طرف و نزدیکی‌اش به کانون‌های قدرت سیاسی کشور از طرف دیگر، باعث شده در همه سال‌های اخیر، فردی تعیین‌کننده در فوتبال ایران باشد.

با محمود اسلامیان درباره فدراسیون فوتبال در یک دهه اخیر گفت‌وگو کردیم؛ درباره تصمیمات پر سروصدای گذشته و تصورش از چشم‌انداز آینده. گزیده این گفت‌وگو در ادامه می‌آید:

- متأسفانه فوتبالی‌های ما به جای این که تمرکزشان روی اولویت‌های فوتبال باشد، عمدتا تمرکزشان روی مسائل حاشیه‌ای است.

- اولویت اول فوتبال ایران مسئله درآمد است.

- از نظر من یکی دیگر از مسائل اصلی فوتبال، داستان حق پخش تلویزیونی است. دوستان صداوسیما نباید روی این مسئله موضع بگیرند. باید با فوتبال ایران همراهی کنند. اقتصاد موضوع اول فوتبال است.

- فدراسیون و باشگاه‌های ایران مشکل مالی دارند. مثلا اگر حق‌ پخش را می‌دادند و فدراسیون پول داشت، دیگر پرونده ویلموتس پیش نمی‌آمد. به صراحت می‌گویم اگر مسئله حق پخش حل نشود، فوتبال ایران با سرعت به سمت آماتورشدن می‌رود.

- شما ببینید تلویزیون از فوتبال چقدر پول تبلیغات می‌گیرد. کلی از ساعت‌های تلویزیون با فوتبال پر می‌شود. ده‌ها برنامه فوتبالی در تلویزیون داریم اما وقتی تلویزیون به‌ خاطر حق پخش پول ندهد، این فوتبال است که ضعیف می‌شود و در نهایت آن قدر ضعیف می‌شود که دیگر به درد خود تلویزیون هم نمی‌خورد.

- یک اشکالی که در کشورمان وجود دارد این است که هر مسئله‌ای را می‌گذاریم به بحران که رسید، تازه می‌رویم حلش کنیم. مثل صندوق بازنشستگی، مثل اقتصاد دولتی، همین بحث اقلیم، آب و هوا و موارد دیگر.

- فوتبال الان از نظر علاقه‌مندی مردم، ورزش اول کشور است. آقای کی‌روش همیشه می‌گفت در ایران علاقه‌ای که مردم به فوتبال دارند، بی‌نظیر است و جزو ۵ کشور اول دنیاست.

- دوره آقای تاج با کفاشیان یکی بود. به‌ نظر من در این سال‌ها ثبات در فدراسیون حاکم بود. یعنی فدراسیون از آن برخوردهای دولتمداری بیرون آمد و ثبات پیدا کرد. ۲ بار هم تیم ملی پی‌درپی به جام جهانی صعود کرد. بانوان ساحلی رتبه کسب کردند. به هر حال در سطوح مختلف رضایت ایجاد شد و بازی‌های لیگ در همه رده‌ها، در بدترین شرایط، حتی با وجود کرونا برگزار شد. البته زحمت آن را آقای بهاروند کشید. در کل من فکر می‌کنم دوره مثبتی بود. اگر آن مشکلات مالی و به‌خصوص مشکلات حق پخش را نداشتیم، اتفاق‌های بهتری هم می‌افتاد. امیدوارم تیم جدید بتواند بهتر کار کند.

- مرکز پک ساخته شد. واقعا کار بزرگی بود. یک آبرو برای تیم‌های ملی شد. فقط کاری که نشد به نتیجه برسیم گرفتن حق پخش بود. با این که از فیفا و AFC هم آمدند و قیمت‌گذاری هم کردند اما نتیجه‌بخش نبود. امارات ۱۰۰ میلیون دلار حق‌ پخش می‌گیرد و عربستان ۱۲۰ میلیون دلار. برآوردشان از ارزش حق‌ پخش ایران هم ۱۵۰ میلیون دلار بود. البته این آمار برای ۲ سال پیش است.

- ما نباید بگذاریم دولت در امور فدراسیون دخالت کند. خدا را شکر می‌کنم که در انتخابات اخیر فدراسیون دولت دخالتی نداشت. دخالتی نشد یا شاید هم نتوانستند دخالت کنند.

- ثبات فدراسیون بسیار مهم است. قبل از کفاشیان در ۲۷ سال ۱۳ رئیس فدراسیون داشتیم؛ یعنی میانگین هر ۲ سال یک رئیس. هیچ صندلی‌ای هم نداشتیم ولی بعد از کفاشیان و تاج که این ثبات بود ایران تقریبا ۱۲ -۱۰ صندلی در AFC و فیفا دارد.

- من دقیقا نمی‌دانم فدراسیون کشتی یا تکواندو چند صندلی دارند ولی بقیه فدراسیون‌ها ندارند یا خیلی کم دارند. این هم دلیلش ثبات فدراسیون است.

- نباید گذاشت دولت در کار فدراسیون دخالت کند. دولت اگر وقت و پول دارد برود یک استادیوم مانند آزادی بسازد. الان استقلال و پرسپولیس دست دولت است، چه کاری برایشان کرده؟ سالی ۲ مربی و ۶ مدیر برایشان می‌گذارند. وقتی شما ۲ باشگاه را این طوری اداره می‌کنی، چه اصراری داری که همین بلا را سر فدراسیون هم بیاوری؟

- قرارداد ویلموتس اشکالی نداشت. آن چیزی که فیفا در نامه خود به ما داد، این را نشان می‌دهد. ما فقط نتوانستیم پول او را به موقع بدهیم. تحلیل‌های زیادی در صداوسیما روی آن شد ولی چیزی که در نامه رسمی فیفا بود، علت این حکم به ظاهر سنگینش این بود که فدراسیون ایران نتوانست پولش را بدهد. هیچ مورد دیگری در آن نبوده است. ضمن این که ویلموتس جزو مربیان خوب دنیاست؛ جزو ۹ - ۸ نفر اول دنیاست. شما با هر مربی قرارداد امضا کنی و نتوانی به موقع حق و حقوقش را بدهی، می‌تواند برود و علیه‌ات شکایت کند. این قانون فیفاست و نمی‌توان کاری کرد.

- صداوسیما یک بدهکار است که نقش طلبکار را دارد بازی می‌کند. بر اساس کارشناسی فیفا، صداوسیما باید سالانه ۳ - ۲ هزار میلیارد تومان به فوتبال بدهد اما یک ریال هم نمی‌دهد. بعد هم صبح تا شب دارد علیه فدراسیون کار می‌کند. متأسفانه اثرگذار هم هستند. فدراسیون فوتبال بی‌دفاع است.

- ما کی ۲ بار پی‌درپی به جام جهانی صعود کرده‌ایم‌؟ این کار انجام شد. آیا کم اتفاقی است؟ بانوان‌مان در آسیا با حداقل امکانات قهرمان شدند ولی هنوز هم پاداش خود را دریافت نکرده‌اند. ساحلی هم رتبه خوبی گرفت. لیگ هم خوب برگزار شد. بعد هم فیفا و AFC ما را در رنکینگ اول آسیا اعلام می‌کنند اما عده‌ای گفتند AFC بی‌خود می‌گوید. یعنی ما به جای این که موارد مثبت را بیان کنیم فقط به مسائل حاشیه‌ای می‌پردازیم. مقام معظم رهبری در جریان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ۲ بار برای تیم ملی پیام دادند. یک‌ بار وقتی مراکش را بردیم، یک‌ بار هم وقتی به اسپانیا باختیم فرمودند شما اگر به مسئولیت‌هایتان خوب عمل کنید، حتی اگر شکست بخورید، مردم از شما حمایت می‌کنند. این کار تاکنون برای کدام فدراسیون ورزشی اتفاق افتاده است؟ البته ما می‌توانستیم خیلی بهتر عمل کنیم ولی متأسفانه در کشورمان چیزهای مثبت را هم منفی جلوه می‌دهیم.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:12
Iran (Islamic Republic of)
14:14 - 1399/12/20
اگر اشکالی نداشتن چرا مجلس و اطلاعات ورود کردند به قضیه !!!!! کم کم آب ها از آسیاب افتاده دارند همدیگر رو تطهیر میکنند!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
اورانوس_فوتر2
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر