بعضی‌ها دوست نداشتند به تراکتور برگردم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
استخدام_3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۰۰۱۰۶
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۲
۱۱۱۶
سلیمی، مدافع سابق تراکتور بعد از انتقال عجیبش به لیگ اسلواکی می‌گوید اگر هافبک یا مهاجم بود به این لیگ نمی‌رفت.

روزنامه همشهری: سلیمی،مدافع سابق تراکتور بعد از انتقال عجیبش به لیگ اسلواکی می‌گوید اگر هافبک یا مهاجم بود به این لیگ نمی‌رفت.

ایمان سلیمی مدافعی است که با درخشش در تراکتور خودش را به فوتبال ایران معرفی کرد. او پس از پایان فصل گذشته تصمیم به قطع همکاری با باشگاه تراکتور گرفت و قراردادش را فسخ کرد، در نقل و انتقالات زمستانی هم شایعه حضورش در پرسپولیس مطرح شده بود، ولی سلیمی درنهایت با باشگاه «سِرِد» اسلواکی قرارداد امضا کرد. او از این انتخاب راضی است و تأکید می‌کند که دوست داشته با حضور در فوتبال اروپا یک چالش جدید را تجربه کند. گفت‌وگو با سلیمی را می‌خوانید.

بعد از جدایی از تراکتور و چندماه بلاتکلیفی درنهایت لیگ اسلواکی را انتخاب کردی. چرا در این مدت سکوت کرده بودی؟

بله، خیلی وقت بود که صحبت نمی‌کردم. من به محض ورود به لیگ اسلواکی و عقد قرارداد با سِرِد، هدفم این بود که خیلی زود بازی کنم و نمی‌خواستم وقتم را هدر بدهم. باید خیلی سریع با شرایط فوتبال اسلواکی هماهنگ می‌شدم و یک هفته هم وقت داشتم تا برای نخستین بازی، خودم را آماده کنم ولی از سوی باشگاه سابقم (تراکتور) ناملایماتی صورت گرفت و با لجبازی، ITC مرا صادر نکردند. من خیلی آماده بودم ولی نشد که در همان بدو ورود به اسلواکی بازی کنم. در ادامه مشکل حل شد و خوشبختانه از هفته دوم نیم‌فصل دوم بازی کردم.

خیلی‌ها تصور نمی‌کردند لیگ اسلواکی را انتخاب کنی، قبول داری؟

من نیاز به یک تجربه جدید داشتم و چند پیشنهاد هم از کشورهای دیگر رسید ولی بحث قرارداد بستن هم مهم بود، چون دوست داشتم در پایان فصل بازیکن آزاد باشم و خودم در مورد آینده‌ام تصمیم بگیرم. من از انتخاب سِرِد راضی هستم و چیزهای جدیدی یاد گرفته‌ام. خیلی از مدافعانی که در لیگ اسلواکی مطرح شدند و خودشان را نشان دادند، به لیگ‌ها و تیم‌های معتبرتری رفتند و من با آگاهی کامل سِرِد و لیگ اسلواکی را انتخاب کردم. اگر هافبک یا مهاجم بودم این انتخاب را انجام نمی‌دادم.

چرا با تراکتور اختلاف پیدا کردی؟

من هیچ مشکلی با تراکتور نداشتم و ندارم و هنوز هم با کسانی در باشگاه ارتباط دارم. من از لحاظ اخلاقی و فنی برای تراکتور کم نگذاشتم و خیلی محترمانه هم درخواست جدایی دادم ولی برخی نمی‌خواستند درک کنند یا درک نمی‌کردند که من کار قانونی انجام می‌دهم و با داشتن پیشنهاد، قصد جدایی دارم. حتی شنیدم که می‌گفتند جلوی بازی‌کردن مرا می‌گیرند ولی وقتی با خودم صحبت می‌کردند، برایم آرزوی موفقیت داشتند! دیگر دوست ندارم در مورد گذشته صحبت کنم.

تراکتور پیشنهاد داده بود بمانی؟

بله. متأسفانه تغییرات در این باشگاه زیاد بود ولی باید بگویم آقای علیپور یکی از بهترین مدیران فوتبال ایران است که متأسفانه حضور کوتاه‌مدتی در باشگاه تراکتور داشت. ما صحبت‌های مثبتی انجام دادیم و من هم گفتم که دوست دارم به تراکتور کمک کنم ولی انگار تصمیم‌گیرنده افراد دیگری بودند. من دوست داشتم به تراکتور برگردم ولی یک عده دوست نداشتند برگردم. این مشکل برای برخی بازیکنان هم ایجاد شد.

تو فقط در شرایطی می‌توانستی از تراکتور جدا شوی که به یک تیم خارجی بروی. این حقیقت داشت که با پرسپولیس هم صحبت کردی؟

بله، شما درست می‌گویید و من درصورت جدایی از تراکتور حتما باید به یک تیم خارجی می‌رفتم و امکان حضورم در باشگاه‌های ایرانی فراهم نبود. پرسپولیسی‌ها هم از طریق وکیلم شرایط مرا پرسیده بودند و آن مدت خیلی شایعه درست شد ولی متأسفانه بعضی‌ها از قوانین اطلاعی ندارند. من دوست نداشتم با یک انتقال خودم باشگاه را محروم کنم و می‌دانستم که چگونه باید تصمیم بگیرم. از طرفی دیده بودم که چند بازیکن به‌دلیل بحث قرارداد چگونه محروم شده‌اند.

چند بازی تا اتمام لیگ اسلواکی باقی مانده است؟

10بازی باقی مانده و لیگ اینجا تا خردادماه به پایان می‌رسد. البته ما در جام‌حذفی هم حضور داریم. من آخر فصل یک بازیکن آزاد هستم و آن وقت می‌توانم یک تصمیم خوب برای آینده‌ام بگیرم. نهایت استفاده را از حضور در لیگ اسلواکی می‌برم و تمام هدفم این است که پیشرفت کنم.

چقدر امیدواری که به تیم ملی دعوت شوی؟

صد درصد با عملکردم در اینجا و پیشرفتی که در سِرِد خواهم داشت، این اتفاق را برای خودم نزدیک می‌بینم. از طرفی برای تیم ملی هم در بازی‌های حساس آینده آرزوی موفقیت می‌‌کنم و باید بگویم که برای یک نسل فوتبالی، صعود ایران به جام‌جهانی مهم است. بیشتر از دعوت‌شدن خودم، دوست دارم این بازی‌ها را تیم ملی ببرد و به جام‌جهانی برود. در این مقطع رفتن ایران به جام‌جهانی برایم از دعوت‌شدن به تیم ملی مهم‌تر است چون فوتبال ما سود خوبی از این اتفاق خواهد برد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آف دکور _فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آف دکور _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر