درخواست عجیب پدرزن از پدرشوهر!
۱۱۰۰۴
۲۰ مهر ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۷
۱۳۶۹۵
پس از مرگ عروس و داماد
افسوس كه زندگي مشترك‌شان مثل عمرشان، دوام كوتاهي داشت. چرا كه 2 سال پس از ازدواج آنها همزمان با نوروز 90 عازم سفر شدند كه متأسفانه در تصادف رانندگي هر دو جان باختند. حالا پس از دريافت گواهي حصر وراثت تصميم گرفته‌ايم تا مهريه دخترمان را از پدرشوهرش بگيريم.
ایران: پدر عروس، پس از مرگ غم‌انگيز دختر و دامادش به دادگاه رفت و خواستار دريافت مهريه دخترش شد.

اوايل فروردين‌ امسال زن و مردي به دادگاه خانواده شهريار رفته و با ارائه دادخواستي به شعبه هفتم، خواستار دريافت مهريه 150 سكه طلاي دختر مرحومشان شدند.

پدر «سحر» درباره خواسته‌اش به قاضي گفت: دخترم 17 ساله بود كه به پسر جواني علاقه‌مند شد. با وجود مخالفت خانواده‌ها، وصلت آنها خيلي زود سرگرفت اما افسوس كه زندگي مشترك‌شان مثل عمرشان، دوام كوتاهي داشت. چرا كه 2 سال پس از ازدواج آنها همزمان با نوروز 90 عازم سفر شدند كه متأسفانه در تصادف رانندگي هر دو جان باختند. حالا پس از دريافت گواهي حصر وراثت تصميم گرفته‌ايم تا مهريه دخترمان را از پدرشوهرش بگيريم.

قاضي دادگاه پس از بررسي گواهي فوت عروس و داماد و عقدنامه آنها، دستور احضار پدرشوهر را صادر كرد.

پيرمرد در پي اطلاع از خواسته والدين عروس سابقش گفت: پسر و عروسم در حادثه رانندگي از دنيا رفتند. ضمن اين كه پسرم اموالي نداشت. مغازه‌اش هم اجاره‌اي بود و پسرم بجز قرض و بدهكاري، چيزي به ارث نگذاشت تا مهريه همسر مرحومش را بدهيم!

قاضي پرونده پس از شنيدن اظهارات طرفين، اعلام كرد مهريه، ارث نيست بلكه حقوق مالي است كه براساس قانون به ورثه انتقال مي‌يابد و ورثه زن مي‌تواند آن را از ورثه شوهر مطالبه كند. بنابراين پدر داماد محكوم است تا يك‌سوم مهريه را به مادر عروس و مابقي آن را به پدر وي بپردازد.

پس از صدور اين حكم، پدر شوهر به رأي دادگاه اعتراض كرد و خواستار رسيدگي مجدد به پرونده شد.

وي به قضات شعبه 26 دادگاه تجديدنظر استان تهران گفت: وقتي به خواستگاري «سحر» رفتم، برادر بزرگترش ناراضي بود اما مخالفتش به جايي نرسيد. پسر كينه جو از همان روز دشمني با پسرم را شروع كرد تا اين كه يك سال بعد در اوج خشم و عصبانيت مغازه «ساسان» را به‌آتش كشيد و آنجا را تخريب كرد.

براساس نظريه كارشناسي حدود 17 ميليون تومان خسارت به پسرم وارد شد و «ساسان» كه در آغاز زندگي مشتركش، پس‌اندازي نداشت با مشكل جدي مالي روبه‌رو شد. با شكايت پسرم از برادرزنش، او روانه زندان و به يك سال حبس محكوم شد. پسر مرحومم نيز با قرض از همسايگان و دريافت وام، به بازسازي و ترميم محل كارش پرداخت. اما افسوس كه مدتي بعد در سانحه رانندگي جان باخت و نتوانست بدهي طلبكارانش را بدهد.

از سوي ديگر پدر عروسمان كه درصدد بود راهي براي آزادي پسرش از زندان بيابد، براي رضايت اقدام كرد و واسطه فرستاد كه نتيجه‌اي نگرفت. چرا كه هرگز فراموش نمي‌كنم چقدر به خاطر آزارهايشان پسرم عذاب كشيد و روز خوش نديد. حالا هم مهريه عروس مرحومم را به‌اجرا گذاشته‌اند تا ما را وادار به رضايت كرده و از اجراي حكم زندان فرار كنند. آقاي قاضي! انصاف نيست مشتريان و طلبكاران پسرم از دريافت پولشان نااميد شوند و پدرزن پسرم مهريه 75 ميليون توماني دخترش را پس از مرگ وي مطالبه كند.

پدر عروس نيز در دفاع از خود گفت: حرف‌هاي مرد بدهكار، فقط درددل و افترا است. او بايد براي نپرداختن مهريه دلايل حقوقي ارائه دهد. طبق قانون ورثه دخترمان هستيم و مهريه‌اش را مي‌خواهيم. به گزارش خبرنگار ما، قرار است 3 قاضي پرونده پس از بررسي‌هاي نهايي حكم قطعي را صادر كنند.

منبع: تابناک

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایرانانتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1390/07/20
پول پرستی تا این حد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا که .
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1390/07/23
این بی عدالتی محض میباشد.پسرش با کلی قرض مرده حالا باید مهریه عروسش را که هیچ ربطی به اوندارد بپردازد.
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1390/07/23
آدم اینقدر ... که از مرده دخترشم میخواد پول در بیاره ، خدا به دادتون برسه اون دنیا جواب همون دختر چطور میدین که وسیله رسیدن به پولش کردین .
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1390/07/24
من یه دخترم ولی اصلا با این قانون که بعد از مرگ زن, ورثه میتونن مهریشو بگیرن موافق نیستم.
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1390/07/24
عالیه عجب قانون توپی
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1390/07/24
واقعا متاسفم این نهایت بی عدالتیه

مرده خوری دیده بودیم ولی نه مرده اعضای خانواده!!!
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1390/07/24
مهریه دخترشو میخواد بپیره که چی رو ثابت کنه بی رحمانس واقعا
Iran, Islamic Republic of
17:48 - 1390/07/24
خوب از این به بعد باید حواسمون باشه اگه جایی رفتیم خواستگاری بگیم پدرمون نمیتونه مهریه رو بده
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1390/07/26
اگه به جاي پدر زن پدر شوهر مي گفت جهاز عروسمو مي خوام يادگاري نگه دارم خاطرس بعد به اين بهانه صاحبش مي شد باز هم كسي لعنش مي كرد ؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1390/07/26
واقعا که .. دختر 17 سالتو زیر خاک کردی حالا می خوای از جسدشم پول در اری به تو نمی گن پدر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج