آیا نسل سوم انقلاب طبیعتی معترض دارند؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۰۰۷۶۷
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۹
۸۶۳
صلاح‌الدین هرسنی، کارشناس مسائل سیاسی در روزنامه جهان صنعت نوشت: اخیرا نشریه صبح صادق وابسته به نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران شرایط نسل سوم انقلاب را آسیب‌شناسی کرده است و قویا در مورد شرایط جاری بر وضعیت نسل سوم انقلاب یعنی متولدین دهه‌های ۷۰ و ۸۰ شمسی این‌گونه هشدار می‌دهد که حکمرانی بر این نسل به راحتی نسل‌های قبل نخواهد بود چرا که این نسل برخلاف نسل‌های قبل از خود عمدتا طبعی معترض نسبت به وضع موجود دارد به گونه‌ای که می‌توان آنها را نسل پلورال و خواهان تکثر دانست.

صلاح‌الدین هرسنی، کارشناس مسائل سیاسی در روزنامه جهان صنعت نوشت: اخیرا نشریه صبح صادق وابسته به نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران شرایط نسل سوم انقلاب را آسیب‌شناسی کرده است و قویا در مورد شرایط جاری بر وضعیت نسل سوم انقلاب یعنی متولدین دهه‌های ۷۰ و ۸۰ شمسی این‌گونه هشدار می‌دهد که حکمرانی بر این نسل به راحتی نسل‌های قبل نخواهد بود چرا که این نسل برخلاف نسل‌های قبل از خود عمدتا طبعی معترض نسبت به وضع موجود دارد به گونه‌ای که می‌توان آنها را نسل پلورال و خواهان تکثر دانست.

افزون بر این، این نشریه تاکید کرده است که بخش قابل توجهی از جوانان و نوجوانان کشورمان در فضای مجازی ساخته و پرداخته آمریکا و دیگر کشورهای غربی که ماهیتا مخالف انقلاب اسلامی هستند حضور دارند بنابراین عملا بخش قابل توجهی از فضای تربیتی نسل جدید ایرانی در دست دشمن است و تداوم شرایط جاری در نسل سوم می‌تواند تهدید جدی علیه آینده نظام فرهنگی و حتی سیاسی باشد. باید از هم‌اکنون چاره و تدبیری برای رفع و مقابله با تهدید پیش‌رو اندیشید.

تردیدی نیست که آنچه نشریه صبح صادق درباره آسیب‌شناسی نسل سوم به عمل آورده است، معطوف به واقعیت و حقیقت است و باید به آسیب‌شناسان اجتماعی این نشریه دست‌مریزاد گفت و به آنها قویا اعلام کرد که جانا سخن از زبان ما می‌گویی.

حال اگرچه تحلیل آسیب‌شناسانه و آکادمیک نشریه صبح صادق از شرایط نسل سوم دارای اعتبار و روایی بالایی است اما این نشریه به واکاوی علل و اسباب شرایط نسل سوم نپرداخته و هیچ‌گاه نگفته وضعیت جاری پیرامون نسل سوم، معلول چه شرایطی است؟ در واقع، همین نکته ما را به طرح پرسش دیگر و پاسخ به آن رهنمون می‌کند و آن، اینکه چرا شناساندن شرایط جاری نسل سوم در وقت حاضر آسیب‌شناسی و مورد توجه قرار گرفته و حتی رسانه‌ای شده است؟ آیا تعقیب هدف دیگری از آسیب‌شناسی و رسانه‌ای شدن دیرهنگام این وضعیت در کار است؟ و اینکه سرانجام تحلیل دیرهنگام این آسیب‌شناسی چه علتی دارد؟

حال در پاسخ به پرسش‌های مطرح شده اگر بخواهیم روش تحلیل گفتمان آن هم در برداشت‌ها فوکویی و پسافوکویی را راهنما و الگوی عمل تحلیل خود قرار دهیم، باید بگویم شرایط حاضر بیش از همه در خصلت، سرشت، نوع کنش و ویژگی‌های نسل سوم ریشه دارد.

تردیدی نیست که نسل سوم با طرح رادیکالیسم دموکراسی، ایجاد انجمن و میتینگ‌های فکری، اعمال هژمونی از طریق جامعه مدنی، تاکید بر مصادره‌‌های گفتمانی، پرورندان روشنفکران خاص، حاد کردن خصلت‌های اعتراضی، ایجاد شرایط برای پلورالیسم و چندصدایی و سرانجام تاکید بر دموکراسی و فاصله‌گیری از رویه‌های شبه‌اقتدارگرایی در فراگرد حیات سیاسی تلاش دارد خود را به تنها گزینه (برای بازی در شهر) تبدیل کند. فوکو و هم‌کیشان فکری او نظیر ارنست لاکلائو و شانتال موفه، این شرایط را میکروفیزیک قدرت و متافیزیک حضور می‌نامند. بنابراین با توجه به ویژگی‌هایی که در نسل سوم انقلاب جاری است، نمی‌توان انتظار داشت اکثریت این نسل همانند نسل های اول و دوم بیندیشد.

به این ترتیب با توجه به روند‌ها و فرآیند‌های جاری بر شرایط نسل سوم، انتظار بر آن است که این نسل طبیعتی معترض داشته و اینکه بتواند خود را به گفتمان دارای هژمون و مسلط تبدیل کند.

به این ترتیب در پاسخ به آسیب‌شناسی نشریه صبح صادق، دگردیسی در روند‌های فکری نسل سوم نه محصول توطئه و مهندسی کردن نظام سلطه بلکه نتیجه ویژگی‌های این نسل است. اگر دال مرکزی گفتمان دایی‌جان‌ناپلئون را «توطئه» بدانیم، قطعا اتکا به توطئه و این تحلیل‌ها، ما را از واقعیت دور خواهد کرد و به هیچستان و ناکجاآباد‌های دیگر می‌رساند. در واقع نه محاجات و ادله دایی‌جان‌ناپلئون می‌تواند ما را به تقاعد و اقناع بابت پذیرش شرایط جاری بر نسل سوم برساند و نه ردجویی از واقعیت‌های جاری در شرایط و هستیت این نسل. در حقیقت لازمه نسل سوم آن است که بتواند با استفاده و بهره‌گیری از عصر انفجار اطلاعاتی و گردش سریع اطلاعات برای خود نوعی «هستی آنلاین» و متافیزیک حضور و هژمونی تعریف کند.از طرف دیگر روند‌های جاری بر شرایط نسل سوم معلول دلایل دیگری نیز هست و آن چیزی جز انفعال ما در پاسخ دادن به نیاز‌های نسل سوم نیست.

در حقیقت باید گفت نسل سوم انقلاب و در آینده نیز نسل چهارم و البته با سرعتی بیشتر، در میان انبوه گفتمان‌های موجود راه خود را پیدا کرده و با سوار شدن بر توسن «دگر» همواره در حال ساختارشکنی و در نتیجه هویت‌زایی است. بازگشت به گذشته یعنی ورود به گفتمان‌های «دگر» نیز برای نسل سوم با توجه به روند‌های جاری ممکن نیست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:18
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر