ایران: اعتراضی به گزارش سانحه پرواز ۷۵۲ نداشتیم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۰۲۷۹۴
۰۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۵
۱۲۸۰
مسئول بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی گفت: این اصطلاحاتی که عده‌ای به گزارش نهایی سازمان هواپیمایی درباره سانحه هواپیمایی اوکراین اعتراض دارند، از نظر فنی اصطلاح صحیحی نیست و با توجه به مقررات این موضوع جریانی نیست که بخواهد مورد اعتراض قرار بگیرد و البته ما نیز تا کنون اعتراضی نسبت به گزارش نهایی سانحه هواپیمایی اوکراین دریافت نکردیم.

ایلنا: آرش خدایی، مسئول بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی، درباره انتقاد عده‌ای به گزارش نهایی سانحه هواپیمایی اوکراین و اعتراض نسبت به این گزارش، اظهار داشت: این اصطلاحاتی که عده‌ای به گزارش نهایی سازمان هواپیمایی درباره سانحه هواپیمایی اوکراین اعتراض دارند، از نظر فنی اصطلاح صحیحی نیست و با توجه به مقررات این موضوع جریانی نیست که بخواهد مورد اعتراض قرار بگیرد و البته ما نیز تا کنون اعتراضی نسبت به گزارش نهایی سانحه هواپیمایی اوکراین دریافت نکردیم.

وی افزود: فرایند قانونی این است که کشورهایی که دارای اطلاعاتی هستند که می‌توانند در تحقیقات مشارکت کنند، در جریان انتشار گزارش مورد مشورت قرار می‌گیرند و 60 روز فرصت داشتند که نظرات خود را به ایران اعلام کنند.

ایران: اعتراضی به گزارش سانحه پرواز ۷۵۲ نداشتیم

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی گفت: ایران فراتر از کشورهایی که ذی صلاح هستند گزارش را به ایکائو و انگلستان (به دلیل اینکه دارای اطلاعات بود) نیز بابت مشورت ارایه کرد و نظرات مشورتی متخصصان ایکائو و انگلیس در کنار فرانسه، آمریکا و اوکراین دریافت شد و بالغ بر 7 نهاد معتبر نظرات خود را نسبت به گزارش سازمان هواپیمایی ارایه کردند. اکثر آنها از آنجایی که گزارش را خوب دیده بودند نظرات محدودی ارایه داده بودند و استنباط خوبی داشتند اما یکسری نظرات اصلاحیه فنی جزیی در حدود اصلاح اطلاعات ارایه شده داده بودند.

خدایی با تاکید بر اینکه تفاهم کاملی بین کشورها وجود داشت، ادامه داد: اما یک کشور هم یکسری نظراتی را اعلام کرده بود که نظراتی که در راستای هدف بررسی سانحه که جلوگیری از سوانح مشابه آتی است، نبود را نتوانستیم بپذیریم. در باره این موضوعات سازو کار قانونی پیش بینی شده که ما این ساز و کار را دنبال کردیم و بن بستی به‌وجود نیامد و موفق به انتشار نهایی گزارش شدیم.

وی تاکید کرد: درباره گزارش سازمان هواپیمایی TST کشور کانادا یک نشستی را برگزار کرد و بیانیه‌ای را بر سایت خود بارگذاری کرد که حاوی نکات مثبتی است و برخلاف نگرش برخی از سیاسیون در این بیانیه گفته شده که این گزارشات با هدف تعیین مقصر و سرزنش نیست و از طرفی دیگر در این بیانیه آمده که ایران از همان ابتدا بیشتر از آنچه که قانون پیش بینی کرده به ما دسترسی به اطلاعات داده اما کمتر از آن چیزی بوده که می‌خواستیم.

معاون سازمان هواپیمایی افزود: تنها موضع گیری انجام شده همان موضع TST است که در مجموع موضع گیری حرفه‌ای محسوب می‌شود و نظرشان مبنی بر این است که مقررات جهانی باید بازنگری شود و کسی مدعی نشده که ایران از مقررات تخطی کرده است.

وی گفت: افراد کارشناس و متخصص که گزارش را با دقت بخوانند می‌بینند حجم بالایی از اطلاعات و تحلیل‌ها در گزارش ارایه شده است. اطمینان داریم که اگر از توصیه‌هایی ارایه شده در گزارش پیاده شود از وقوع سوانح مشابه جلوگیری می‌شود.

خدایی درباره همسویی نظرات کشورها با گزارش سازمان هواپیمایی اظهار داشت: در این موضوعات ما از ادبیات همسویی استفاده نمی‌کنیم. طبق مقررات کشورها درباره گزارش نظر می‌دهند. برای مثال شرکت سازنده هواپیما درباره موضوعات مرتبط با هواپیما نظر می‌دهد. این اظهارات با نامه پوششی ارایه می‌شود. یکی از کشورهای بسیار مهم اعلام کرد نظرات خود را ارایه می‌دهد اما از آنجایی که گزارش نهایی خوب است نیازی نیست که از حق خود استفاده کنند تا نظرات حتما در نظر گرفته شوند. چون گزارش خوبی تدوین شده بود این کشور اعلام کرد می‌توانید نظرات ما را در نظر بگیرید یا نگیرید.

معاون سازمان هواپیمایی کشور اظهار داشت: همه چیز مبتنی بر شواهد و مدارک است به همین دلیل چالشی به وجود نمی‌آید. برای مثال از مدارک و اطلاعاتی که کشور اوکراین در اختیارمان گذاشته بود، تجربه گروه پروازی را در گزارش اعلام کرده بودیم که اوکراین میزان ساعت پرواز خلبان را اصلاح کرده و اعلام نظرات و اصلاحیه‌ها در این حدود بدون چالش است. که عنوان این نظرات را نه همسو و نه اعتراض می‌گذاریم بلکه این اظهارات، نظرات مشورتی هستند.

وی تاکید کرد: در مجموع نظراتی مشورتی که دریافت کردیم، نظراتی بودند که گزارش را تحت تاثیر بنیادین قرار ندادند و بسیار کم چالش بودند.

خدایی درباره اظهار نظر برخی از چهره‌های سیاسی درباره گزارش نهایی گفت: اظهار نظر برخی از سیاسون درباره گزارش نهایی از جنس تعیین تقصیر یا احقاق حق است در صورتی که اساسا گزارش بررسی سانحه با هیچ یک از این اهداف تهیه نمی‌شود. از نظر فنی موضع گیری‌های سیاسی نسبت به گزاش نهایی سازنده نیست و ارتباطی هم با اهداف تهیه این گزارش ندارد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر