نون خ با نورالدین خانزاده، آبروی تلویزیون را حفظ کرد
۱۱۰۳۳۱۵
۰۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۱
۷۵۷۲
«نون خ» و یا بهتر است بگوییم شخصیت دوست‌داشتنی نورالدین خانزاده، باز هم مانند دو فصل قبلی توانست مخاطبان خود را راضی نگه دارد و در شب‌های نوروز لبخندی بر لب مخاطبان بنشاند.

برترین‌ها: حالا حدودا یک هفته‌ای از تعطیلات عید نوروز و پخش سریال‌های نوروزی می‌گذرد. امسال باز هم با تعدادی سریال ضعیف و کم‌طرفدار روبه‌رو بوده‌ایم که مانند سال‌های قبل، مخاطبان تلویزیون را ناامید کردند. سعید آقاخانی اما با فصل سوم «نون خ»، نور امیدی شد در میان دیگر سریال‌های بی‌کیفیت تلویزیونی. «نون خ» و یا بهتر است بگوییم شخصیت دوست‌داشتنی نورالدین خانزاده، باز هم مانند دو فصل قبلی توانست مخاطبان خود را راضی نگه دارد و در شب‌های نوروز لبخندی بر لب مخاطبان بنشاند.

نون خ

چرا «نون. خ» (نورالدین خانزاده) دوست داشتنی است؟

کمتر کسی است که نورالدین خانزاده سریال «نون. خ» را نشناسد. مردی با گویش شیرین کردی که تاجر تخمه بود و صاحب سه دختر دم بخت که با یک اتفاق ورشکسته شد و در طول دو فصل قبلی ماجرا‌هایی برای خود، خانواده، دوستان و همسایه هایش پیش آمد که داستان‌های جذابی را برای مخاطبان شبکه یک رقم زد. از ماجرای شیرین خواستگاری و ازدواج دخترانش و خرید هواپیما و سکونت در آن گرفته تا حادثه تلخ زلزله کرمانشاه و سرپل ذهاب که بااین وجود گروه سازنده سعی کردند با این اتفاق غم انگیز کام بیننده‌ها را تلخ نکرده و موقعیت‌های کمدی شیرینی را برای مخاطبان خود خلق کنند. اما ماجرا‌های آقای خانزاده تمامی نداشت و همچنان در فصل سوم این مجموعه با داستان‌ها و شخصیت‌های این مجموعه همراه شدیم.

نون خ

کاوه معین‌فر درباره‌ی این سریال در عصر ایران نوشت: سعید آقاخانی با ساخت سریال «نون. خ» و البته آفریدن شخصیت نورالدین خانزاده به جایگاهی واقعی و البته رفیعی در حرفه‌ای دست یافت که از سال ۱۳۷۲ با بازیگری در برنامه "پرواز ۵۷" (مهران مدیری) و سال بعد "ساعت خوش" آن‌را آغاز کرده بود.

نورالدین خانزاده نقش اصلی سریال نون، خ در این ایام عید به یک بخش ثابت از برنامه‌های دیداری مخاطبان درآمده است. علاوه بر خود سریال، فیلمنامه ساده، اما جذاب و استفاده از فضای بومی کردستان و ... یکی از ارکان دوست داشتن سریال نون خ شخصیت نورالدین خانزاده پسر نور محمد است. شخصیتی که با بازی درخشان سعید آقاخانی یک چهره به یاد ماندنی در تلویزیون را به تصویر کشیده است.

در شخصیت پردازی فیلمنامه روشی وجود دارد به اسم خلق "شخصیت معصوم انرژیک" که آقا نوری مصداق بارز چنین شخصیتی است. صادق و ساده است، و با شور و حالی مثال زدنی کار و زندگی‌اش را پیش می‌برد. نمونه کارکرد این قانون در کودکان و شخصیت‌های کودکان بسیار نمود دارد و آقا نوری با وجود سن و سالش، اما انگار هنوز یک کودک معصوم انرژیک است.

نون خ

شاید بسیاری ندانند و فکر کنند سعید آقا خانی با سریال نون. خ به عرصه ساخت سریال روی آورده است، اما آقاخانی در زمینه سریال سازی کارنامه پرباری دارد و قبل از نون، خ سریال‌های زیادی را کارگردانی کرده است، چون:

روزگار خوش حبیب آقا (کارگردانی مشترک با مهدی مظلومی/ ۱۳۸۶)، عید امسال (۱۳۸۸)، زن‌بابا (۱۳۸۹)، خوش‌نشین‌ها (۱۳۸۹)، راه دررو (۱۳۸۹)، نقطه سر خط (۱۳۹۰)، دزد و پلیس (۱۳۹۱)، خروس (۱۳۹۲)، روز‌های بد، به‌در (۱۳۹۳)، بیمار استاندارد (۱۳۹۴)، شب عید (۱۳۹۶) و عاقبت در سال ۱۳۹۷ فصل اول سریال نون، خ را ساخت که در عید نوروز ۱۳۹۸ از تلویزیون پخش شد و با استقبال مخاطبان به عنوان پربیننده‌ترین سریال آن سال انتخاب شد.

در میان سریال‌های ذکر شده قبل از نون، خ آنچه که بیشتر به چشم آمد سریال «دزد و پلیس» با بازی بهنام تشکر و هومن برق نورد بود و البته نویسندگان آن پیمان و مهراب قاسم خانی بودند.

اگرچه آقاخانی در سال ۱۳۹۳ فیلم سینمایی «لامپ ۱۰۰» را هم کارگردانی کرد، اما انگار ترجیح داد در زمینه ساخت سریال فعالیتش را ادامه دهد و دیگر فیلمی نساخت.

حال بعد از این همه تجربه سعید آقا خانی سریال نون، خ را ساخت که با توجه به کُرد بودن خود او (متولد شهر بیجار در کردستان) و شناخت دقیق از روحیه و فرهنگ مردم کُردستان یک مجموعه قابل قبول و دلنشین را ارائه کرده است و شخصیتی خلق کرده که مخاطبان با او ارتباط برقرار می‌کنند و اصطلاحا بسیار شیرین و دوست داشتنی است. مانند خود نورالدین یک سادگی در سریال نون، خ وجود دارد که این سادگی حاصل تجربه و شناخت از مدیوم مد نظر است.

نون خ

نورالدین مرد میانسالی است با قلبی پاک، امیدوار، صادق و معصوم. او اهل کار و تلاش است و به شکلی سالم و درست می‌خواهد گره از کار خود و اطرافیانش باز کند ولی برخی اوقات اتفاقات به گونه‌ای رقم می‌خورد که این خیر خواهی و نیت پاک، مشکلاتی برای خودش و خانواده اش بوجود می‌آورد.

هر آنچه که در دل دارد را به زبان می‌آورد و اهل نیرنگ، ریا، دور زدن آدم‌ها و قلب واقعیت نیست. مثلا در همین فصل سوم در جمع اطرافیان و اهالی روستا به سادگی اعلام می‌کند که برای مراسم عروسی دخترش شیرین دست و بالش تنگ بوده و مجبور شده زمینش را به ۴ میلیون تومان به سلمان بفروشد.

او دل هیچ کسی را نمی‌شکند و هر کسی هر چه می‌گوید حق را به او می‌دهد و می‌گوید تو هم راست می‌گویی. مانند کودک‌ها صاف و ساده است و با کوچکترین اتفاقات خوشحال و شاد می‌شود و از هر نکته مثبتی گل از گلش می‌شکفد و غرق در شادی و لذت می‌شود و از همان طرف ناراحتی و غم دیگران به سرعت او را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در خانه اش باز است و اگرچه شاید خیلی پولدار نباشد، اما سفره اش همیشه بر روی مهمانان گسترده است و در هر شرایطی او مهمان نواز است. احترام بزرگ و کوچک را نگاه می‌دارد و عمه‌هایی که در خانه او هستند را همیشه تکریم کرده و اعتقاد دارد که عمه‌ها چشم و چراغ خانه او هستند. عاشق دخترانش است و هر آنچه در توان دارد برای بهتر شدن زندگی دختران و خانواده اش به کار می‌گیرد.

نون خ

او اهل تسامح و تساهل است. قصد ندارد در برخورد با ناملایمات قهر کند و یا رویکردی انتقامی و خشن داشته باشد بلکه بیشتر سعی در حل و گذشت از مصائب را دارد.

در همین فصل سوم سکانس درد دل کردن او با خدا جالب توجه بود. از خدا خواست که او را موقع خواب از این دنیا ببرد، چون به نظرش او دیگر آدم به‌درد نخوری شده بود که نمی‌توانست کمک حال دخترانش باشد و مشکلات آن‌ها را حل کند، ولی با دیدن عکس کودکی دخترانش سریع نظرش عوض شد و از خدا خواست که آن درخواستش را لغو کند.

استفاده از کلمات انگلیسی در مکالمه هایش مانند «اوه، یس» و یا تکیه کلام‌هایی ساده، اما به موقع شخصیت او را دلنشین‌تر می‌کند جملاتی مانند: آییی باریک الله، عروسک‌های کوکی بابا، عرض شود به حضور انور شما، یا ایزد منان، بابا گیان (بابا جان) و یا سوال: دختران بابا دوست دارید پدر شما همین جا سکته کند بمیرد؟ و ...

اگرچه شخصیت نورالدین یا آقا نوری خیالی و ساخته ذهن است، اما همه ما دوست داریم جهان اطراف ما پر از انسان هایی، چون «کاک نوری گیان» باشد. جدا از نورالدین خانزاده، تمامی شخصیت‌های این سریال دارای جذابیت منحصربه‌فردی هستند، از شخصیت جدی روناک گرفته تا دختران ساده و دامادهای پرحاشیه‌ی آقانوری که همگی باعث پرطرفدار شدن این سریال شده‌اند.

واکنش‌ها به این سریال در شبکه‌های اجتماعی

کاربران در شبکه‌های اجتماعی نیز درباره این سریال نظراتی داشته‌اند که در ادامه تعدادی از آن‌ها را خواهید خواند.

نون خ

نون خ

نون خ

نون خ

انتشار یافته: 48
در انتظار بررسی:31
Iran (Islamic Republic of)
09:14 - 1400/01/09
خدا طول عمر و سلامتی بهش بده واقعا سریال خوبیه اقای اقاخانی خیلی آقایی ،خدا حفظت کنه ، چی بود سریال پایتخت ؟ مخصوصا بازیگرانی مثل دوقلوها سارا و نیکا که اصلا بویی از بازیگری نبرده بودند ،نون خ همه از پیر و جوان حرفه ای و مبتدی عالی بازی میکنند دست مریزاد آقا سعید آقا خانی
Iran (Islamic Republic of)
09:15 - 1400/01/09
درود بر سعید آقا خانی و همه‌ی عوامل نون خ .
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
سریال وزد و پلیس هم فوق العاده بود
Iran (Islamic Republic of)
09:18 - 1400/01/09
نون خ واقعا فصل به فصل پیشرفت کرد. فصل اول خودشونم نمیدونستن چی میخوان از ساخت این سریال. فصل دو یه مقدار فیلمنامه رو پا شد ولی این فصل یه فیلمنامه قوی با یه ساخت خوب که تکلیفش با خودش مشخصه. شوخی ها کپی نیست و خلاقیت توشه. از همه کمدی های اخیر ساخته شده جلوتره البته پایتخت جایگاهش محفوظه. خلاصه آقاخانی کارگردان خوبیه فقط کافیه یه متن خوب بدی دستش. کارو درمیاره
Iran (Islamic Republic of)
09:20 - 1400/01/09
تلویزیون به جز نون خ برنامه دیگری نداشت خیلی بی حال بود .
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
بخاطر همین نون خ گل کرد نه بخاطر خوب بودن خودش البته من یک قسمتشم ندیدم اما کسانیکه دیدن میگن از نبود سریال این و می بینیم
Iran (Islamic Republic of)
09:46 - 1400/01/09
ب قوربان نون خ و عوامل هر بژی کورد چاومانی سعید آقاخانی
Iran (Islamic Republic of)
09:47 - 1400/01/09
خوبه ، کاراکترها جذابند ولی نون خ ۲ بهتر بود ، یه کمی افت کرده ، خود سعید آقاخانی عالی بازی میکنه، نون خ ۲ نوشته بهتری داشت، نقش نازنین تو سریال یه وصله ناجوره با بازی بد شقایق دهقان اگه کلا این کاراکتر نبود بهتر بود، ممنون از همه دوستان
Iran (Islamic Republic of)
09:49 - 1400/01/09
خداروشکر تلویزیون میلی چندساله نمی‌بینیم.... این تازه حفظ ابرخوشه ببین بقیش چیه
پاسخ ها
Mosi
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
کاملن باهات موافقم
Iran (Islamic Republic of)
10:31 - 1400/01/09
گاندو هم خیلی خوبه در کنار نون خ.
Iran (Islamic Republic of)
10:40 - 1400/01/09
نون خ اوج ابتذال.واقعا کدوم آدمی اینو با پایتخت مقایسه میکنه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
من
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
ناموسا معنی ابتذال برات برعکسه ؟ الان پایتخت که توش پر شده از بی احترامی به بزرگتر و توهین و اینجور چیزا مبتذل نیست ، اون وقت این شده مبتذل ؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
همونو بگو
Iran (Islamic Republic of)
11:01 - 1400/01/09
از فصل 1و 2 نون خ هم همینجوری تعریف میکردید؟ به جرئت میگم حتی نویسنده این متن هم بقیه سریال های نوروزی رو هر شب میبینه ولی خب فعلا ماموریت اینه که فقططط از نون خ تعریف بشه.. بقیه سریال هارو حتی اگه عالی باشن میکوبونید چون رییستون اینجوری دستور داده وگرنه حقوق بی حقوق.. نظرمو بذار
پاسخ ها
m.m
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
تو نگاه نکن........خخخخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
12:00 - 1400/01/09
اتفاقا سریالهای امسال علاوه بر نون خ هم خیلی خوب بودن و پربیننده.البته می دونم و درک می کنم که برای امثال شما که مدت هاست دارید از شکست تلویزیون حرف می زنید این موضوع دردناک و عصبی کنندست و مجبورید با گفتن جمله هایی مثل اینکه بقیه سریالها ضعیف بودن و فقط نون خ خوب بود خودتونو آروم کنید. به هر حال سعی کنید با این موضوع کنار بیاید.الان کسی راجع یه سریالهای شبکه خانگی که می کوبیدشون سر تلویزیون حرف نمی زنه و همه از سریالهای تلویزیون میگن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
مخصوصا گاندو
بصورت اتفاقی فقط 63 دقیقه تو سوپر محل تا خرید کنم فقط صداشو شنیدم
بقدری لوس و بی مزه و مسخره بود
حالم بهم خورد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
لایک
Iran (Islamic Republic of)
12:18 - 1400/01/09
عالی عالی من شیرازیم به خدا عاشق قوم کرد شدم دخترم میگه باید برام لباس کردی بخری
Iran (Islamic Republic of)
12:30 - 1400/01/09
من این سریال را نمی بینم چون کلا تلویزیونی نیستم. اما آن خانمی که گفته بود جمله های انگلیسی به کار می بره به نظرم یک نقطه ضعفه مگر این که اون جمله را روشن کنه به فارسی. همین جمله معادلش در فارسی میشه هوا پسه. یا مواظب باشید. یا چنین چیزی. یا طوفان در راهه. ساده اش میشه یا حضرت عباس! Winter is coming
Iran (Islamic Republic of)
12:36 - 1400/01/09
واقعا دست اقا خانی درد نکنه بقیه سریالها فقط اسم طنز دارند فقط لودگی و مسخره بازی هستند
Netherlands
12:54 - 1400/01/09
بخدا حاضرم شرط ببندم بادوربینمخفی.نه رو کاغذ بنوسید اسم سریالهای عید رو همه به نوت خ .رای میدن واقا ابروی تلوزیون رو خرید.قابل توجه کسانی که مسولان ی برای
صداوسیما انتخاب میکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
تلویزیون چه بدبخته که آبروش اینه خودم و اطرافیانم هیچکس این و نمی بینن
Iran (Islamic Republic of)
13:05 - 1400/01/09
دست مریزاد به آقای آقا خانی عزیز..تو تلویزیون فقط نون خ میبینیم خانوادگی..عاالیه کارتون ممنون
Germany
13:22 - 1400/01/09
سریال پاییتخت همه اول به هم دروغ میگفتن بعد پنهان کاری میکردن بعد آخرش دست همه رو مبشد تو این سریال این اعصاب خوردی نیست دیگه
Iran (Islamic Republic of)
13:32 - 1400/01/09
جایی که به ضررتون باشه نظر آدمو ثبت نمیکنید مثل سریال گاندو
Iran (Islamic Republic of)
13:44 - 1400/01/09
برترین ها حتما دارید از الان یه متن هم برای فردا انتخاب میکنید که دوباره بیاید از بقیه سریال های نوروزی بد بگید تا شاید یه کم آتیشتون بخوابه.. برترین ها اینقدر ..باش.. میدونیم از گاندو عصبانی هستی ولی قبول کن حقیقت تلخه.. کمتر هم شر و ور بنویسید.. حتما فردا نوبت عبدلی هست که یه نطقی بگه.. یا دانندهِ عصر ایران. بخدا خیلی بدبختین
Iran (Islamic Republic of)
13:53 - 1400/01/09
سریال خوبیه ولی میتونست بهتر باشه زیاد خنده دار نیست
Iran (Islamic Republic of)
14:00 - 1400/01/09
واقعا عالیه ،تنها فیلمی هست که خانوادگی نگاه میکنیم
Iran (Islamic Republic of)
14:00 - 1400/01/09
تا به حال ندیده بودم برترین ها از یه سریال تلویزیونی اینقدر تعريف کنه!!! همه میدونن برای چی داری تعریف میکنی.. بسه دیگه.. هی اصرار دارید بگید بقیه( سریال های بی کیفیت تلویزیونی) همه میدونن منظورتون با چه سریالی هست.. کیفیت اون سریال هم شما تعیین نمیکنید. اصلا کل این متن برای زدن اون سریال بوده.. چقدر گناه دارید بخدا
Iran (Islamic Republic of)
14:11 - 1400/01/09
برترین ها خودتونو بکشید هم نمیتونید منکر پربیننده بودن سریال شبکه سه بشید.. حتی اگه صد صفحه از نون خ تعریف کنید!!کاری که هیچوقت برای سریال های تلویزیونی انجام نمیدادید.. همه هم میدونن این تعریف ها به چه منظوره، دست از این کارهای بچه بازی بردارید.. خخخ
Iran (Islamic Republic of)
14:15 - 1400/01/09
حتی اگر فرض کنیم که سریال خوبی بوده که نبوده
این تلویزیون میلی بقدری بی ابرو شده که با یک سریال درست نمیشه
کلا باید درش و گل بگیرند
یکی دیگه یجای دیگه از اول بسازند
Iran (Islamic Republic of)
14:18 - 1400/01/09
تو تلوزیون فقط نون خ خوبه بقیش چرت
راستی از کارکتر شوهر خواهر اقا نوری هم خیلی خوشم اومد
Iran (Islamic Republic of)
14:23 - 1400/01/09
خیلی سریال بیخودیه
آ آآآآی چه بامزه گفتم
Iran (Islamic Republic of)
15:02 - 1400/01/09
سریال خوبیه خیلی بامزه یه دمشون گرم
Iran (Islamic Republic of)
15:30 - 1400/01/09
برترین متن مقاله فرداتونو برای کوبیدن بقیه سریال های نوروزی آماده کردین؟؟؟؟؟ ای خدا که چقدررررر گناه دارید.. احمق ها..
Iran (Islamic Republic of)
16:03 - 1400/01/09
خیلی غلط کردن ب مترجما توهین کردن
دیالوگش ک میگ مترجم ریخته
بی فرهنگای بی‌شعور
Iran (Islamic Republic of)
17:56 - 1400/01/09
حالا چرا همش از نون خ تعریف میکنید و گاندو رو میکوبید؟ اتفاقا گاندو در تلوبیون بازدیدش از نون خ بیشتر هست
Iran (Islamic Republic of)
17:58 - 1400/01/09
برای اینکه گاندو رو خراب کنی انقدر از نون خ تعریف میکنی
Iran (Islamic Republic of)
19:18 - 1400/01/09
پایتخت خوب بود خدایش پارسال عالی بود این دو قسمت وقت نداشته بودن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج