برنامه موشکی ایران در مذاکرات اضافه می‌شود
۱۱۰۵۲۵۹
۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
۱۸۲۳
وزیر خارجه سعودی با تکرار ادعا‌های این کشور علیه ایران مدعی شد، به ریاض اطمینان داده شده است که برنامه موشکی و رفتار‌های منطقه‌ای ایران در توافق جدید با تهران گنجانده خواهد شد.

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه سعودی با تکرار ادعاهای این کشور علیه ایران مدعی شد، به ریاض اطمینان داده شده است که برنامه موشکی و رفتارهای منطقه‌ای ایران در توافق جدید با تهران گنجانده خواهد شد.
عربستان: به ما اطمینان داده شده که مساله موشکی ایران در مذاکرات گنجانده خواهد شد

«فیصل بن فرحان» وزیر خارجه سعودی در مصاحبه با شبکه فرانسه ۲۴ مدعی شد، به ریاض اطمینان داده شده است که هرگونه توافق جدید با ایران درخواست های بیشتری در زمینه برنامه موشکی این کشور و همچنین حمایت تهران از گروههای نظامی در منطقه را شامل خواهد شد.

وی گفته، ما مطمئن هستیم که جامعه بین‌المللی سخت کار خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که نقصهای توافق هسته‌ای به مرور مرتفع خواهد شد و بی ثباتی منطقه‌ای ناشی از فعالیتهای ایران برطرف می‌شود.

وزیر خارجه سعودی در ادامه تاکید کرد، هیچ کانال غیرمستقیمی بین ریاض و تهران وجود ندارد اما عربستان سعودی آماده است در صورت تغییر رفتارهای ایران وارد مذاکره شود.

وزیر خارجه عربستان سعودی روز شنبه در گفت‌وگو با شبکه آمریکایی «سی ان ان» هم خواستار مشارکت در مذاکرات هسته‌ای ایران شد و آن را فرصت‌ گفت‌وگو میان عربستان سعودی و ایران و احتمال توسعه روابط بین آنها تا سطح مشارکت خواند.

در مورد یمن نیز فیصل بن فرحان به فرانس ۲۴ گفت، علیرغم حمله نیروهای حوثی (انصارالله) به نیروهای مورد حمایت عربستان سعودی، پیشنهاد آتش بس همچنان روی میز قرار دارد.

وزیر خارجه سعودی‌ها درباره عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نیز گفت: هرگونه عادی سازی روابط میان ریاض و تل آویو بعد از توافق صلح میان فلسطین و اسرائیل ممکن خواهد شد.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:89
Iran (Islamic Republic of)
15:15 - 1400/01/16
از این دولت هیچی بعید نیست.
Iran (Islamic Republic of)
15:17 - 1400/01/16
شتر در خواب بیند پنبه دانه
Iran (Islamic Republic of)
16:03 - 1400/01/16
این بیچاره هنوز تو خواب و رویاست !
Iran (Islamic Republic of)
16:06 - 1400/01/16
إيران هيچگاه بدنبال تهدید همسایگان خویش نبوده و نیست.توان دفاعی کشور از اهمیت ویژه ای بر خوردار است.جنگ ایران و عراق را فراموش نکنیم .اگر توان دفاعی قوی نداشته باشیم همین همسایگان به ما رحم نخواهند کرد.مشکلات اقتصادی و معیشتی و اختلافات سليقه ای نباید موجب تفرقه شود .این شرایط خواهد گذشت و مردم هم سختی بسیاری تحمل خواند کرد اما یادمان باشد که چه کسانی جانشان را فدای یکپارچگی وطن کردند.داشتن این تعداد دشمن برای کشوری چون ایران بدون دلیل نیست و قابل تامل است.ایران کشوری قدرتمند و دارای پتاسيل بالا و ملتی متمدن و قابل احترام است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج