از نمکی تا قالیباف؛ چرا به کلاب‌هاوس نمی‌آیید؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۰۷۳۱۱
۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
۲۵۳۴
ایرانی‌ها سال ۱۴۰۰ را با پدیده‌ای به نام کلاب‌هاوس آغاز کرده‌اند؛ شبکه‌ای اجتماعی که با وجود تعداد همچنان محدود کاربران و مشکلات دسترسی‌اش، توانسته فضای رسانه‌ای فارسی‌زبان را تحت تاثیر قرار دهد.

روزنامه اعتماد - سیامک رحمانی: ايراني‌ها سال 1400 را با پديده‌اي به نام كلاب‌هاوس آغاز كرده‌اند؛ شبكه‌اي اجتماعي كه با وجود تعداد همچنان محدود كاربران و مشكلات دسترسي‌اش، توانسته فضاي رسانه‌اي فارسي‌زبان را تحت تاثير قرار دهد. حتي رسانه‌هاي رسمي هم اين روزها حواس‌شان جمع است تا مباحثي را كه در اتاق‌هاي گرم كلاب‌هاوس درمي‌گيرد از دست ندهند و مطبوعات به دنبال خوراك خبري از اين فضا هستند.

دليل اقبال به كلاب‌هاوس چندان پيچيده نيست. اينجا همه مي‌توانند بي‌واسطه در ارتباط باشند. بدون فحاشي و تندي‌هاي رايج در شبكه‌اي مثل توييتر. بدون سنگيني فضاي ارتباط معمولا يك‌طرفه اينستاگرام. اينكه يك شهروند معمولي بتواند با وزير مملكت رودررو صحبت كند، هم جذاب و وسوسه‌كننده است و هم غبارآلودگي و بي‌اعتمادي رايج در جامعه ميان مردم و مسوولان را مي‌زدايد.

از نمکی تا قالیباف؛ چرا به کلاب‌هاوس نمی‌آیید؟

مسوولاني كه هميشه متهمند كه از حال و حرف مردم بي‌خبرند و با بدنه جامعه ارتباط مستقيم ندارند. حالا كلاب‌هاوس آمده و همه اين موانع را برداشته و در فضايي عريان و قابل‌تحمل، اجازه مي‌دهد تا صداهاي متفاوت در كنار هم شنيده شود. اينكه بخشي از مسوولان از حضور اين شبكه اجتماعي هراسان شده‌اند هم قابل درك است. مسوولاني كه معمولا به محصولات تازه تكنولوژيك روي خوش نشان نمي‌دهند و رسانه‌ و گفت‌وگوي عمومي را آسيبي براي آرامش و امنيت كشور مي‌دانند.

براي همين هم هست كه هر روز صحبت تازه‌اي از فيلتر شدن كلاب‌هاوس به ميان مي‌آيد و حتي شنيده مي‌شود كه برخي اپراتورها، دست پيش را گرفته‌اند و با توصيه‌هاي شفاهي از بالا، دسترسي كاربران‌شان به اين شبكه اجتماعي را بسته يا محدود كرده‌اند. اما در همين شرايط پرتعليق و با توجه به تجربياتي كه از فيلترينگ فضاهايي چون تلگرام و توييتر و فيس‌بوك وجود دارد، مي‌توان راهكارهاي متفاوتي براي استفاده و ارتباط با كلاب‌هاوس پيشنهاد كرد كه همان نتايج مأيوس‌كننده و بيهوده قبلي را به دنبال نداشته باشد.

اولين پيشنهاد، اتاق‌هاي ثابت روزانه براي تحليل و اطلاع‌رساني درباره موج‌هاي خبري است. اين اتفاق به شكل پراكنده و نسبي در كلاب‌هاوس مي‌افتد، اما خبرگزاري‌ها و رسانه‌هاي معتبر مي‌توانند با تشكيل اتاق‌هاي ثابت، هر روز به مهم‌ترين رويدادها بپردازند ...

از كارشناسان براي صحبت درباره وقايع دعوت كنند و با حضور مسوولان و مديران مرتبط با موضوع، شبهات را برطرف و از رواج شايعات و گمانه‌زني‌هاي نادرست جلوگيري كنند. اتفاقي كه مثلا با حضور دكتر ظريف و توضيحاتش درباره پيمان همكاري با چين افتاد، اما مي‌تواند سيستماتيك و ادامه‌دار باشد. دومين پيشنهاد حضور منظم و بابرنامه روابط ‌عمومي‌ها در كلاب‌هاوس است. اگرچه روابط عمومي بسياري از سازمان‌ها و نهادها تمام تلاش‌شان را مي‌كنند تا سكوت را نشكنند و در مقابل پرسش‌ها پاسخگو نباشند، اما اقليتي هم هستند كه خود را متعهد و مسووليت‌پذير مي‌دانند و تلاش مي‌كنند تا در اسرع وقت و بهترين شكل عملكرد سازمان مربوطه و سوالات افكار عمومي درباره آن را جواب بدهند.

از نمکی تا قالیباف؛ چرا به کلاب‌هاوس نمی‌آیید؟

كلاب‌هاوس بهترين امكان براي اين دوستان است. همان‌طور كه ديده‌ايم و برخلاف آنچه به نظر مي‌رسد، مسائلي كه در كلاب‌هاوس مطرح مي‌شود در اتاق‌ها و جمع‌هاي اين پلتفرم محدود نمي‌ماند و بلافاصله به رسانه‌ها و فضاي جامعه راه پيدا مي‌كند. به دليل اشتياق و تازگي اين رسانه، بازتاب‌هاي آن هم بسيار قابل تامل و مناسب است. ظرفيتي كه نبايد از چشم روابط ‌عمومي‌ها دور بماند. مثال واضح و دردناك اين قضيه غيبت مسوولان بهداشت كشور در رسانه‌ها و صحبت كردن با مردم است. براي وزير بهداشت و مديران ستاد مقابله با كرونا كه مدام از محدوديت‌ها گلايه مي‌كنند و يكي از مصيبت‌هاي دايمي‌شان بي‌توجهي مردم به هشدارهاست، يكي از بهترين راهكارها آمدن به ميان جامعه و برطرف كردن دل‌نگراني‌هاي عمومي و دادن اطلاعات دقيق و مورد نياز است.

اتفاقي كه به بهترين شكل مي‌تواند در كلاب‌هاوس بيفتد و تا امروز نيفتاده. جز اتاق‌هاي موردي -مثل حضور يكي، دو نفر از مسوولان وزارت بهداشت و اعضاي شوراي شهر در اتاقي كه روزنامه همشهري تشكيل داده بود- تا امروز شاهد اين گفت‌وگوي سازنده نبوده‌ايم. بگذريم از اينكه وزير بهداشت در 18 ماه گذشته حتي يك‌بار در ميان اصحاب رسانه حاضر نشده و از هرگونه پاسخگويي مستقيم و صريح طفره رفته است. و آخرين پيشنهاد تن دادن مسوولان و چهره‌هاي سياسي به حضور در كلاب هاوس است.

از نمکی تا قالیباف؛ چرا به کلاب‌هاوس نمی‌آیید؟

نزديك دو ماه مانده به انتخابات رياست‌جمهوري انتظار اين است كساني كه داعيه‌اي دارند و آنها كه تكليفي بر دوش خود احساس مي‌كنند، به عنوان يكي از پيش‌نيازها و براي بيان دلايل اين احساس تكليف به شبكه‌اجتماعي تاثيرگذار و بي‌پرده بيايند. رفتن به ميان مردم و سخنراني، به عنوان ارتباطي يك‌سويه و البته كه براي كساني كه نمي‌خواهند به چالش‌ها پاسخي بدهند، مي‌تواند شيرين‌تر باشد. اما همه مي‌دانيم كه اگر كسي حرفي براي گفتن دارد بايد آن را ميان منتقدان، روزنامه‌نگاران، كارشناسان و شهروندان دغدغه‌مند بيان كند؛ براي چنين تعاملي جايي بهتر از كلاب‌هاوس سراغ نداريم.

در حالي كه پيش از اين چند وزير به ميان پرسش‌كنندگان آمده‌اند و فاجعه‌اي هم اتفاق نيفتاده است، چرا امثال محسن رضايي، سعيد محمد، محمدرضا عارف، علي لاريجاني و بقيه بايد از پاسخگويي در اين اتاق طفره بروند. اين نگراني از رودررويي، ظاهرا بيشتر هم شامل حال مسوولاني است كه خود را اصولگرا و از جبهه انقلابيون مي‌دانند و هميشه اين شائبه را تقويت مي‌كنند كه بزرگواران به دنبال مسيرهاي موفقيتي هستند كه به مقبوليت افكار عمومي و شفافيت در برابر آن مشروط نباشد.

از نمکی تا قالیباف؛ چرا به کلاب‌هاوس نمی‌آیید؟

محمدباقر قاليباف، غلامعلي حدادعادل و همه چهره‌هايي كه پرچمدار جريان اصولگرايي محسوب مي‌شوند، براي نشان دادن ميزان اعتماد به نفس و تسلط خود مي‌توانند در عرصه‌اي با حضور حاميان‌شان حاضر شوند و كمي هم به نظرات متفاوت گوش كنند و پاسخ بدهند. كاري كه محمدجواد ظريف وزير امور خارجه و علي‌اكبر صالحي رييس سازمان انرژي اتمي يا علي مطهري نايب‌رييس سايق مجلس، كرباسچي و تاجزاده و جمعي ديگر چهره‌هاي شاخص اصلاح‌طلب از آن نهراسيدند. و آخرين پيشنهاد به جناب علي‌عسگري رييس سازمان صدا و سيماست. از شما دعوت مي‌كنيم به كلاب‌هاوس بياييد و كمي درباره عملكردتان در رسانه ملي توضيح بدهيد.

رسانه‌اي كه به‌زعم و با آمارهاي ارايه شده از طرف خودتان، به حمايت و استقبال زياد از سوي شهروندان مستظهر است و قاعدتا دفاع از آن بايد آسان و لذتبخش باشد. كسي كه چنين رسانه بزرگي با اين همه شبكه راديويي و تلويزيوني در دست دارد و هرچه بخواهد در ابعاد ملي و بين‌المللي منتشر مي‌كند، چرا نبايد با مخاطبان و صاحبان اصلي‌اش كه مردم هستند، صحبت كند. شما كه در صدا و سيما امكان چنين تضارب افكاري را نداريد و هميشه از آن گريزان بوده‌ايد، آقاي علي‌عسگري. خودتان هم كه مثل اسلاف‌تان در آن مجموعه، هيچ‌وقت حاضر نشده‌ايد در مقابل رسانه‌ها به پاسخگويي بنشينيد. حالا اينجا مردم عادي هستند و حتما مي‌خواهند بابت اين حجم از توليدات و عملكرد شما كه هزاران ميليارد خرج روي دست و جيب ما مي‌گذارد از شما بپرسند. خيلي‌ها نيز مي‌خواهند از شما تشكر كنند. يك‌بار جسارت نشان دهيد و در فضاي عمومي، در كلاب‌هاوس حاضر شويد. نمي‌خورد!

انتشار یافته: 45
در انتظار بررسی:1
Iran (Islamic Republic of)
10:56 - 1400/01/23
اینا که قراردادبستن که چین مجازی نت ایران رو کنترل کنه حق ندارند بیان اونجا
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
به فضایی که دست صهیونیستهاست نباید وارد بشن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
چرا وزیر یک کشور به جای تقویت فضای مجازی داخلی از ساخته های دشمن کشورش تبلیغ می کند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
قالیباف از دوران شهردار بودنش حرف نمی زند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
تقویت فضای مجازی داخلی؟؟!!
چیه از چی لرزه افتاده بهتون؟؟
تورنادو
United States of America
۰۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
نمکی گندهایی که زده انقدر زیاده که جرات نمیکنه بیاد
Iran (Islamic Republic of)
10:57 - 1400/01/23
توئیتر اپ های دیگه هم باید بیرون انداخته بشن اینا که اعتقادی به آزادی ندارند خودشون حامی فیلترینگ اند اما بعد میرن توش
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
ما هم اینترنت صهیونیستی رو کلا می بندیم خخخ
Iran (Islamic Republic of)
10:58 - 1400/01/23
هیچ هم فضای مجازی رو تحت تاثیر قرار نداده . فضایی که به صورت محدود و فقط دارندگان گوشی های Ios و اپل میتونند توش شرکت کنند اونهم کاملاً گلچین شده .
Iran (Islamic Republic of)
11:02 - 1400/01/23
کلاب چه نیازی به اینا داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
اینا مگه بیکارند؟؟؟وقتش تلف کنه؟
Iran (Islamic Republic of)
11:02 - 1400/01/23
از یک طرف میگد این برنامه فیلتره از طرف دیگر دعوت میکنید
Iran (Islamic Republic of)
11:02 - 1400/01/23
بیان اونجا دروغ هاشون رو بگن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
تو خوبی...
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
اره دیگه چیز دیگه ای ندارن بگن
Iran (Islamic Republic of)
11:03 - 1400/01/23
مگه کار ندارن قالیباف نمکی چی دارن بگن اصلا
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
اینا مثل بقیه بیکارند؟؟
Iran (Islamic Republic of)
11:04 - 1400/01/23
چی شد پس مگه نگفت با لیستش برن مجلس همه چی درست میشه
Iran (Islamic Republic of)
11:05 - 1400/01/23
کلاس هاس چیه ببینید درد مردم چیه مگر نون واب برای مردم میشه ...
Iran (Islamic Republic of)
11:06 - 1400/01/23
نمکی مسخره ترین وزیر دهن بین واکسن حسابی نخرید
Iran (Islamic Republic of)
11:10 - 1400/01/23
اولویت اول حضور رئیس دولت‌ و وزیران مخصوصا‌ وزیران‌ اقتصادی‌ دولت‌ و حداقل توضیح درمورد‌ نداشتن‌ کارایی‌ و مدیریت کنترل‌ مایحتاج‌ روزمره‌ مردم‌ خصوصا‌ مرغ‌ و گرانی خوراکیهای‌ ماه‌ مبارک‌ رمضان‌ در این‌ برنامه‌ وزارت‌ ارتباطات‌ است‌ که خدا از ایشان‌ نگذرد‌ حضور مسئولان‌ غیراقتصادی‌ دردی‌ از درمان مردم‌ را حل نمیکند‌ بی جهت سمپاشی‌ نشود.
Iran (Islamic Republic of)
11:31 - 1400/01/23
آقای وزیری‌ که این‌ برنامه‌ کلاس ... تحفه‌ آورده‌ اید میخواهید باز اطلاعات‌ مردم‌ و مسئولین‌ را هک‌ کنند‌ نقش‌ خودشما‌ دراین‌ کارها‌ چیست‌ دولت‌ که یک‌ دولت با کابینه‌ نفوذی‌ وستون‌ پنجم‌ حداکثریست.
Iran (Islamic Republic of)
11:32 - 1400/01/23
چرا جهانگیری و واعظی و نوبخت که اصول گرا نیستن نمیان کلاب هاوس؟؟؟؟
پاسخ ها
نگار
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
کلاب هاس سواد میخواد و پاسخگو بودن نه قالیباف سوادشو داره نه نمکی .
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
حالا میاید در مورد نمکی اینجوری میگید؟ نمکی که وزیر دولت محبوبتون هست مگه رسمتون این نیست که روی همه کارهاشون ماله بکشید حالا چون با رئیس‌جمهورتون به مشکل خورده میاید اینجوری میگید.. برترین ها نظرمو بذار
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد.. وب‌سایت اصلاح طلب برترینها.. خخخخخخخخخخخخخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
11:42 - 1400/01/23
جوابش خیلی ساده است چون خودشون رودرحدپاسخگویی به مردم نمیبینن وارباب مردم میدونن
Iran (Islamic Republic of)
11:45 - 1400/01/23
اینایی که اسم بردی مثل وزیرایی که اومدن کلاب بیکار نیستن... وزیراتون همینجوری سرشون با این چیزا گرمه که جاسوس ها کنارشون رشد میکنن و عین خیالشون هم نیست.. خخخ
Iran (Islamic Republic of)
11:50 - 1400/01/23
اینقدررررررسوال هست که از جهانگیری و و روحانی و فریدون پرسیده بشه.. سیامک رحمانی توووو حتما دسترسیت بهشون بیشتره بهشون بگو بیان کلاب و به پرسش های ملت پاسخ بدن البته اگه بهشون بر نمیخوره
Iran (Islamic Republic of)
11:50 - 1400/01/23
کلاب هاوس هم شده یه موضوعی برای پز دادن افراد ندید بدید. قالیباف رو نمی دونم ولی نمکی سرش شلوغه و بیکار نیست با یه مشت علاف تو یه شبکه که تازه دو روز اومده اختلاط کنه. به نظرم حضور در کلاب هاوس باعث افتخار نیست بلکه انجام وظیفه باعث سربلندی هست
Iran (Islamic Republic of)
12:06 - 1400/01/23
نه عزیزان جدا خیلی پیشنهاد خوبیه ، کسی که حسابش پاکه و مشکلی نداره ترسی هم از این اپلیکیشن نداره و با شجاعت تمام میاد جواب میده
این یه مطالبه ی عمومیه اتفاقا بنظرم من و شما باید بیشتر فشار بیاریم که مسئولین بیان و پاسخگو باشن
مردم خیلی سوالها دارن خیلی مسایل ریز و درشت از ردیف بودجه ها بگیر تا حساب های نجومی برخی مسئولین تا چه ها و چه ها
Iran (Islamic Republic of)
12:23 - 1400/01/23
چون حرفی برای گفتن ندارند مردم بهشان ریشخند میکنند
Iran (Islamic Republic of)
12:45 - 1400/01/23
هرکس هم بیاد حداد عادل نمیاد .
...
Iran (Islamic Republic of)
13:15 - 1400/01/23
باز کدوم آقا زاده ؛ قرار است از طریق این کلاب هاوس ها نورم افزارهای جدید ویا خدمات پشتیبانی وامثال آن پولهای میلیون دلاری به جیب بزنند.

والبته فضا ها روهم غبار آلود
Iran (Islamic Republic of)
13:59 - 1400/01/23
اخه بنده خداها آیفون ندارن !!!!
Iran (Islamic Republic of)
15:45 - 1400/01/23
ای اقا
اینها اگر دغدغۀ مردم و مملکتو داشتن که نمیذاشتن انقدر بی اعتمادی در بین مردم ایجاد بشه
...
Iran (Islamic Republic of)
15:58 - 1400/01/23
چرا روحانی و فریدون وجهانگیری و صفدر حسینی(ذخیره نظام) و خاتمی به کلاب هاوس نمیان. خخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
16:24 - 1400/01/23
اتفاقا خوبه که یه توی کلاب هاوس یه اتاق تشکیل بدن با حضور روحانی وفریدون و ظریف و جهانگیری و نوبخت و دری اصفهانی و محمد علی شعبانی و جیسون رضاییان و الی آخر... خیلی جالب میشه. خخخخخ
United Arab Emirates
17:51 - 1400/01/23
اینا خودشون میفهمن جز دروغ چیزی ندارن
Iran (Islamic Republic of)
17:59 - 1400/01/23
آخه اون مسئول بیچاره بااون حقوق نجومی اندک کجامی تونه گوشی آیفون بخره وبیادتوی کلاب هاوس.خیلی رحمم اومد.طفلکی ها...(فیلم بعدی ده نمکی)
Iran (Islamic Republic of)
18:07 - 1400/01/23
در کلاب هاوس آزادی بیان نیست، میکروفون یک طرفس با افراد هم عقیده
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
داری صدا و سیما رو میگی داداش
Iran (Islamic Republic of)
00:09 - 1400/01/24
فضایی که فقط اصلاح‌طلبان واردش شدن معلوم جز فساد و وطن فروشی هیچی نداره
اینام همش برا انتخابات هست بعد انتخابات دیگه مردم نمی‌شناسند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2