یک پسر می‌خواستیم، حالا پنج تا داریم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۰۷۹۲۶
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
۹۶۵۲
گفتگو با «عابد مرادی»، پدر ۵‌قلو‌های مُهری که خبر تولد فرزندانش به عنوان اولین ۵ قلو‌های سال ۱۴۰۰ مورد توجه قرار گرفت.

روزنامه خراسان: گفتگو با «عابد مرادی»، پدر ۵‌قلو‌های مُهری که خبر تولد فرزندانش به عنوان اولین ۵ قلو‌های سال ۱۴۰۰ مورد توجه قرار گرفت.

یک پسر می‌خواستیم حالا ۵ تا داریم

در این روزها که کشور دوباره عرصه تاخت‌و‌تاز و جولانگاه کرونا شده، کادر بهداشت و درمان یکی از بیمارستان‌های شیراز اواخر هفته گذشته شاهد تولد پنج قلوهابودند. از پنج‌شنبه گذشته خبر تولد پنج قلوهای زوج جوان مُهری ساکن روستای مزایجان در رسانه‌ها و فضای‌مجازی دست به دست شد و قدم‌های نورسیده به خانه و آشیانه این پدر و مادر حال و هوای تازه‌ای بخشیدند. همچنین حال مادر و نوزادان پنج قلو رضایت‌بخش است. در پرونده امروز تصمیم گرفتیم با «عابد مرادی» پدر این پنج‌قلوها، گفت‌وگویی داشته باشیم و از حس‌و‌حال‌ خودش و همسرش و همچنین وضعیت کنونی فرزندانش بپرسیم. در خور ذکر است که او تمایلی به چاپ و انتشار عکس خودش در رسانه‌ها ندارد.


۶ ماه پیش متوجه شدیم که ۵‌قلو‌ها در راه هستند

مرادی متولد 1373 در روستای مزایجان استان فارس است و دو سال از ازدواجش می‌گذرد. این مرد که به تازگی صاحب پنج فرزند شده، درباره احساسش در زمانی که متوجه شد همسرش پنج قلو باردار است، می‌گوید: «از قدیم خانواده من و همسرم در روستا با همدیگر رفت‌وآمد داشتند که البته نسبت فامیلی دوری هم داریم. هم‌اکنون هم ساکن روستای مزایجان هستیم. تقریبا شش ماه پیش متوجه شدیم که پنج‌قلو‌ها در راه‌ هستند. من و همسرم با شنیدن این خبر، اول شوکه اما بعد از ته دل خوشحال شدیم. در ابتدا تصور می‌کردیم شاید خانواده‌ها هم از شنیدن این ماجرا شوکه شوند اما خانواده من و همسرم با شنیدن خبر در راه بودن پنج‌قلوها خیلی شاد شدند و به ما تبریک گفتند. الان هم خداوند منان را بابت فرزندانی که به من هدیه داده، شاکر و سپاس گزارم و حس‌وحال خوبی دارم.»


بارداری ۵‌قلو‌ها بسیار سخت بود

این‌ نوزادان در هفته بیست‌و‌نهم حاملگی این بانوی شیرازی به دنیا آمدند. عابدی در این باره می‌گوید: «فرزندانم هفت ماهه به دنیا آمدند. چون سلامتی مادرشان در خطر بود ،امکان تولدشان در 9 ماهگی نبود و بنا به نظر پزشکان، نمی‌توانستیم تا آن زمان صبر کنیم. همسر عزیزم این اواخر دچار کلیه درد شد و در این هفت ماه از سر درد و پا درد خواب درستی هم نداشت. شرایط بسیار سختی بود و طبیعی است که بارداری پنج‌قلوها بسیار سخت بوده باشد. این را هم بگویم که تا روز تولدشان یعنی هفته پیش فقط خانواده خودم و همسرم در جریان این ماجرا بودند که ما به زودی صاحب پنج‌قلو خواهیم شد. البته با تولدشان، از سوی اهالی روستا تعداد زیادی پیام تبریک به من رسید و همه‌شان از تولد فرزندانم که خدا را شکر سالم هستند، شاد شدند و ابراز خوشحالی کردند که از آن‌ها تشکر می‌کنم.»


هر روز بعدازظهر به دیدن ۵ قلو‌ها در بیمارستان می‌روم

در ادامه از مرادی، حال عمومی و شرایط فعلی‌ پنج‌قلوها و همسرش را جویا می‌شوم که می‌گوید: «چون بچه‌هایم هفت ماهه به دنیا آمدند، هر پنج قلویشان فعلا باید در بیمارستان تحت نظر باشند. خدا را شکر همگی‌شان شرایط خوب و مطلوبی دارند و فکر کنم حداقل باید یک ماه و نیم تا دو ماه دیگر زیر نظر پزشکان و در بیمارستان باشند. حال همسرم هم خوب است و من هر بعدازظهر در وقت ملاقات مرتب به آن‌ها سر می‌زنم و مدام از پرستاران و پزشکان جویای حال‌شان می‌شوم که خدا را شکر کادر بیمارستان حال عمومی‌شان را خوب توصیف می‌کنند. لازم می‌دانم از زحمات پرستاران و پزشکان محترم بیمارستان هم تشکر کنم.»


راننده‌ام و برای ترخیص بچه‌هایم باید ۸۰میلیون هزینه کنم

پدر پنج قلوها درباره شغلش و هزینه‌هایی که تا امروز کرده هم می‌گوید: «من در عسلویه راننده‌ام و برای پیمانکار کار می‌کنم. به‌لحاظ زمانی وقت زیادی ندارم و از چند روز دیگر باید به عسلویه برگردم تا شغلم را از دست ندهم. این را هم بگویم از آن‌جایی که پنج‌قلو داریم و از روستای‌مان تا شیراز پنج ساعت راه است، باید احتمال می‌دادم هر روز یا شب، ممکن است برای همسرم یا بچه‌ها اتفاقی بیفتد.

یک پسر می‌خواستیم حالا ۵ تا داریم

اگر به بیمارستان لامرد می‌رفتیم، آن‌ها هم در نهایت ما را راهی شیراز می‌کردند. بنابراین در شیراز منزلی را اجاره کردم. خدا را شکر دفترچه بیمه دارم، با این حال، مخارج خیلی بالاست و برای هر فرزندم شبی170 هزارتومان پرداخت می‌کنم که در مجموع شبی 850 هزارتومان هزینه بیمارستان‌شان می‌شود. البته با منزلی که اجاره کردم و روزی 200 هزارتومان هم اجاره می‌دهم و با مخارج دیگر ،تا زمان برگشت‌مان به روستا، 80 میلیون هزینه خواهد شد.»


چشم امیدم اول به خدا، بعد به مسئولان و خیران است

«تا کنون فقط یک خیر لطف کرده و قول کمک داده تا شیرخشک و پوشک بچه‌ها تامین شود»، مرادی با این مقدمه ادامه می‌دهد:«خدا کند مسئولان و خیران بیشتری پیدا شوند، حال‌مان را دریابند و کمک‌مان کنند. توان خودم ، به تنهایی از مدیریت مالی این ماجرا خارج است و تمام تلاشم را هم که بکنم حداکثر ماهی سه‌ونیم میلیون بیشتر درآمد نخواهم داشت و این درآمد هم که کفاف مخارج زندگی و فرزندانم را نمی‌دهد. فقط ماهی پنج میلیون و بلکه بیشتر هزینه شیر خشک و پوشک‌شان می‌شود و فراهم‌کردنش با این درآمد خیلی سخت است. برای همین از بهزیستی و کمیته امداد تقاضای کمک‌ دارم.

فعلا که از نهاد خاصی قول کمک نگرفتیم. خلاصه باید سخت کار کنم تا هزینه پوشاک، شیرخشک و بقیه نیازهایشان تامین شود. مادر خودم و مادر همسرم کمک‌حال خانم در خانه خواهند بود ولی هرطور که حساب می‌کنم ،باز هم به دو پرستار برای رسیدگی و مراقبت بیشتر نیاز داریم. بالاخره پنج تا بچه با هم شب گریه می‌کنند، روز شیر خشک می‌خواهند و همسرم به تنهایی خسته می‌شود و نمی تواند به همه‌شان رسیدگی کند. چشم امیدم اول به خدا، بعد به مسئولان و خیران است.»


خواهر و مادربزرگم صاحب دوقلو هستند

نوزادان پنج قلوی این مادر با جراحی سزارین به دنیا آمدند و این پنج قلوها در حالی به دنیا آمده‌اند که این زوج هیچ‌گونه سابقه نازایی نداشته اند و در نخستین زایمان مادر این اتفاق صورت گرفته است.

یک پسر می‌خواستیم حالا ۵ تا داریم

مرادی درباره سابقه تولد چندقلویی در خانواده خودش و همسرش هم می‌گوید: «سابقه دوقلویی بوده اما بیشتر نه. از سمت خانواده ما، خواهرم و مادربزرگم صاحب دوقلو و از خانواده همسرم، مادربزرگ‌شان دوقلو دارند اما بیشتر از دوقلو، هیچ‌کدام از فامیل‌هایمان نداشته‌اند.»


یک پسر می‌خواستیم، اما حالا ۵ تا پسر داریم

در صحبت‌های این پدر، شور و حال وصف‌نشدنی به خاطر تولد پنج‌قلوها موج می‌زند. او در ادامه به نام‌هایی که برای کوچولوها انتخاب کرده، اشاره می‌کند و می‌گوید: «اسامی بچه‌ها را با مشورت خانواده‌های‌مان انتخاب کردیم. اول بگویم که همسرم همیشه دوست داشت اگر صاحب یک پسر شدیم، نامش را امیرعباس بگذاریم که خداوند به‌جایش پنج قلو به ما هدیه داد. نام‌شان را هم امیرعباس، امیررضا، امیرسام، محمدمهدیار و محمد ماهان گذاشتیم که در فاصله سه دقیقه متولد شدند. پسر بزرگ و قل اول امیرعباس و قل آخر هم محمدمهدیار است. فقط هم برایشان آرزوی سلامتی، تندرستی، عاقبت بخیری و آینده و شغل خوب دارم. این روزها آن‌قدر که سرم شلوغ است، هنوز فرصت نکردم با مادرشان درباره آرزوهایی که برای پسرها داریم صحبت کنیم.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 64
در انتظار بررسی:41
Iran (Islamic Republic of)
08:55 - 1400/01/25
مبارک باشه امیدوارم که در کنار شما عزیزان همیشه شاد و سلامت باشن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
قدم نورسیده ها فرخنده باد...
ایکاش برترین ها...با توجه به هزینه های سرسام آور....
شماره کارت پدر را اعلام میکرد ...تا مردم با صفا وخیرین گامی در همراهی با این خانوده بنمایند...
خدا روزی رسان است ولی..
بنی آدم اعضای یک پیکرند...
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
ماشاالله به این مادرکه پنج نوزادرا بمدت ۹ماه تحمل کردبایدهمچومادری راطلا گرفت امیدوارم همگی درسلامت کامل بزرگ بشن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
مسئولین یا علی.. هی میگید بچه بیارید اینم بچه. وظیفه اتون رو انجام بدین و کمک کنید به این خانواده
Iran (Islamic Republic of)
09:14 - 1400/01/25
سلام خیلی ممنون میشم تلفن این اقا رو برای من ارسال کنید تا بتونیم در حد وسعمون کمکی بهش بکنیم روزگار سختیه
پاسخ ها
ایران بانو
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
خدا به قلب مهربونت سلامتی بده
سپیده
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
دقیقا مادر من هم وقتی شنید گفت کاشکی یه شماره کارتی از این اقا میداشتیم که اندازه وسعمون کمکشون کنیم
Iran (Islamic Republic of)
09:17 - 1400/01/25
مبارکککک قدم پسران قند عسل
Iran (Islamic Republic of)
09:20 - 1400/01/25
خدا کمکتون کنه ایشالله
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
انشالله زنده باشن خدا حفظشون کنه چه اسمهای زیبایی
Iran (Islamic Republic of)
09:34 - 1400/01/25
۵ تا بچه داره ۱۰ تا اسم گذاشته همین جوری نمیتونی ۵ تا اسم حفظ بشی صدا کنی چرا آخه اسم های دو تایی رو بچه تون میزارید
بازم مبارکتون باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
فضول بردن جهنم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
خب انصافا راست میگه . اسمای باری به هر جهت . مذهبی و غیر مذهبیش رو کاری ندارم . پنج تا اسم معقول میذاشتین خودتون بتونین صداشون کنین
بدون نام
United States of America
۲۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
خوب دوست داشتن
Iran (Islamic Republic of)
09:37 - 1400/01/25
خدایا در اولین روز ماه مبارک رمضان و بحق قدوم مبارک این پنج قلو و بحق ابوالفضل العباس به همه زنانی که بچه دار نمیشن بهشون فرزندان سالم وصالح بده
الهی آمین
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
الهی آمین، خدایا به منم لطف کن و یه نی نی بده
بدون نام
United States of America
۲۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
آمین
Iran (Islamic Republic of)
09:58 - 1400/01/25
خداوند به زندگیتان برکت دهد وهمیشه شاد وسرزنده باشید و به امید خدا همه 5آقازاده را داماد کنید
Iran (Islamic Republic of)
10:02 - 1400/01/25
مسئولین کجان.خخخخخ...
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
دنبال پرکردن جیب گشادشون
کارگر مظلوم
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
مسئولین از مردم نبرند، کمک کردن پیشکش
بدون نام
United States of America
۲۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
مشغول چپاول وطن
Iran (Islamic Republic of)
10:14 - 1400/01/25
خوب دولت محترم که ددنبال بچه میگرده اینم ۵تا پسر سربازان آینده مردش باشه تا ۱۸ سالگی همه جور حمایت کنه ممثل همه کشورهای ددنیا که ۵ قلو را روی چشمشان میذارن نیاز به گفتن این پدر نیست دولت الان باید با سر بدوذ حتی ی شغل در شهر خودش به او بدهد تا بالاسر زن وبچه اش باشد کاشکی در بلاد کفر بدنیا میامدن تا آدم ناراحتی این پدر را نبیند
پاسخ ها
بدون نام
United States of America
۲۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
دولت دنباله اینه که یه چیزی از مردم بکنه
Iran (Islamic Republic of)
10:22 - 1400/01/25
خدابرایتان حفظشان کنه.
Iran (Islamic Republic of)
10:40 - 1400/01/25
خدا بهتون سلامتی بده تا از عهده همه نیازهاشون بربیاد
Iran (Islamic Republic of)
10:41 - 1400/01/25
قدمشون مبارک باشه
Iran (Islamic Republic of)
11:07 - 1400/01/25
قدم ۵قلوها براتون پر از خیر و برکت باشه ایشالا همیشه و همه حال با امید و انرژی باشید. خدا براتون بهترین ها رو بخواد
Iran (Islamic Republic of)
11:09 - 1400/01/25
انشاالله خدا کمکتون کنه
Iran (Islamic Republic of)
11:33 - 1400/01/25
اسماشون جالبه : سه تا امیر دو تا محمد!!!!
Iran (Islamic Republic of)
11:38 - 1400/01/25
خدا خودش کمک کنه واقعا سخته - من دوقلو دارم تا حدودی درک میکنم سختی هاشو.از خدا برای شما سلامتی آرزو دارم
Canada
11:59 - 1400/01/25
بارداری بیش از یک قلو بارداری سنگین محسوب میشه و فشار زیادی به بدن مادر وارد میکنه وجالبه بدونید خیلی نادر چند قلوزایی طبیعی اتفاق میافته بخصوص کسی که سابقه خانوادگی چند قلویی نداشته باشه یعنی مثلا مادر یا مادر بزرگش چند قلو نباشه به احتمال زیاد عوارض دارو یا مورد فیر طبیعی است در قرن اخیر اکثر چند قلو زایی ها عوارض مصرف یک سری داروهاست
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
دوست عزیز بهرحال از دو طرف ژن دوقلو زایی داشتند که شده پنج قلو
Iran (Islamic Republic of)
12:07 - 1400/01/25
باسلام اين نوزادان هر كجاي دنيا زاده بشن زير جتر حمايت دولت قرار ميكيرن اميد وارم در مملكت ما هم اوليا امور توجه داشته باشن
پاسخ ها
بدون نام
United States of America
۲۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
زهی خیال باطل
Iran (Islamic Republic of)
12:10 - 1400/01/25
اسم هاي خوشكلي گذاشتي ان شالله نام دار باشن
Iran (Islamic Republic of)
12:19 - 1400/01/25
خدا فقط بهش کمک‌کنه.
انشاالله خدا به ماهم‌یکی سالم وصالح بده.به همه انشاالله خدا فرزندی عطا کنه
پاسخ ها
یک پرسپولیسی
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
سلام
لطفا شماره حساب این پدر ومادر عزیز رو اعلام بفرمائید تا هموطنان عزیز به اندازه توانشان با این خانواده خوش شانس مساعدت نمایند در عمل خیر درنگ جایز نیست مردم شریف خصوصا جامعه ورزشی درنگ نفرمایند خداوند پشتو پناه ایران و ایرانی خصوصا این خانواده محترم.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
انشالله
Iran (Islamic Republic of)
12:46 - 1400/01/25
تو انتخاب اسم بدجوری اشتباه کردین اینارو چنان قاطی میکنید که مثل چی پشیمون میشی دیدم که میگم!
Iran (Islamic Republic of)
13:36 - 1400/01/25
خوشحالی ؟ درحالیکه همین اول بسم الله واسه فقط برای ترخیص از بیمارستان باید 80 میلیون پیاده شی؟ والا من عوض ایشون استرس گرفتم
Germany
14:06 - 1400/01/25
خواهشا ذست این مرد و بگیرید
با حقوق ماهی سه و نیم میلیون تقریبا بزرگ کردن این بچه ها غیر ممکنه
Iran (Islamic Republic of)
14:52 - 1400/01/25
اگه میشه شماره همراه پدرشون رو بدید در حد توان کمکی بهش بکنیم
Iran (Islamic Republic of)
14:57 - 1400/01/25
دمت گرم‌خیلی خوشحالمون کردی!خیلی مردی مسعولین محترم به این کمک کنید حداقللللللل
Iran (Islamic Republic of)
15:15 - 1400/01/25
انشاالله خداوند بهت قوت بده وله مادر گرامیشان هم تندرستی عنایت کنه وهمگی در پناه حق سالم ویلامت وشاد باشید
Iran (Islamic Republic of)
15:21 - 1400/01/25
مسئولان کمکشان کنید!
Iran (Islamic Republic of)
15:26 - 1400/01/25
لطفا یه اطلاعات تماس از خانواده بدید تا بتونیم یه کمک جزئی بکنیم
Iran (Islamic Republic of)
16:04 - 1400/01/25
میخواین چاپ نکنین نکنین ولی از من گفتن پدر این خانواده رسماً بدبخت شد رفت پی کارش :))))
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
یکیشم زیاده
Iran (Islamic Republic of)
17:46 - 1400/01/25
خداروشکر سالم هستن، ولی به اونهایی که بچه دار نمشن میخام بگم ناراحت نباشید چیزی ازدست ندادید، تو این کشور با این شرایط بچه آوردن واقعا ظلم در حق اون بچه هست، چون هیچ آینده روشن از هر نظر دیده نمیشه. شما الان فکر می‌کنید این پنج قلو ها در آینده از پدر مادرشون تشکر میکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
خوش به حالت.. کاش میشد منم داشته باشم. دلم بچه میخواد
Iran (Islamic Republic of)
18:47 - 1400/01/25
قدمشون مبارک انشالله سالم باشند و تندرست
Iran (Islamic Republic of)
20:10 - 1400/01/25
از برترین ها خواهشمندیم شماره حساب پدر ۵قلو ها روبده که بتونیم حداقل کمی از بار خرج و مخارج این نورسیده ها رو به حساب پدرشون واریز کنیم ممنون از برترین ها
United States of America
20:46 - 1400/01/25
هم مبارکه هم خدا روزی بچه هاتونو زیاد کنه هم خدا بهتون صبر بده
United States of America
20:56 - 1400/01/25
دولت بی عرضه کجایی که باید کمک کنی
Iran (Islamic Republic of)
21:33 - 1400/01/25
خدا بزرگه خدا روزی رسانه توکلت فقط به خداوند باشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
استیل رگال_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
استیل رگال_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی