نمایشگاهی از هنر خاورمیانه در فرانسه
۱۱۰۹۱۷۵
۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
۵۰۵
با لغو شدن نمایشگاه هنری بیروت، یک نمایشگاه در پاریس به نمایش آثار هنری خاورمیانه و آفریقای شمالی خواهد پرداخت.
خبرگزاری ایسنا: با لغو شدن نمایشگاه هنری بیروت، یک نمایشگاه در پاریس به نمایش آثار هنری خاورمیانه و آفریقای شمالی خواهد پرداخت.
 
نمایشگاهی از هنر خاورمیانه در فرانسه
 
 به نقل از نشنال، نمایشگاهی با عنوان «من‌آرت» برای نمایش آثار هنری خاورمیانه و آفریقای شمالی هفته آینده در پاریس آغاز به کار خواهد کرد.
 
این پروژه ایده‌ی «لور دهاتویل»، بنیانگذار نمایشگاه هنر بیروت در سال ۲۰۱۰ است. به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، مشکلات اقتصادی و بحران اجتماعی لبنان نمایشگاه هنر بیروت فعلا لغو شده است اما «دهاتویل» به فرانسه بازگشته تا نمایشگاهی برای آثار هنرمندان منطقه خاورمیانه برگزار کند.
 
این نمایشگاه شامل ۲۲ گالری از ۱۳ کشور جهان خواهد بود. گالری‌هایی از دوبی، عربستان و گالری‌های لبنانی که بخش اعظمی از شرکت‌کنندگان را دربرمی‌گیرند در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
 
نمایشگاهی از هنر خاورمیانه در فرانسه
 
برای مثال گالری بین‌المللی «کانتینیوا» نقاشی از «ایتیل عدنان» هنرمند و شاعر سوری-آمریکایی به نام «نور سفید» را به نمایش خواهد گذاشت.
 
نمایشگاهی از هنر خاورمیانه در فرانسه
 
یک نقاشی به نام «نوازندگان» اثر «بایه محی‌الدین‎» هنرمند الجزایری از دیگر آثار این نمایشگاه خواهد بود.
 
این نمایشگاه بر آثار هنرمندان زن نیز تمرکز خواهد داشت. 
 
مدیر این نمایشگاه بیان کرد: «این نمایشگاه به بررسی آثار حدود ۶۰ هنرمند شناخته شده دهه ۵۰، ۶۰ یا ۷۰ میلادی در کنار آثار شماری از هنرمندان معاصر که هنوز در فرانسه شناخته نشده‌اند خواهد پرداخت.»
 
این نمایشگاه به‌رغم شیوع ویروس کرونا در فرانسه در ۲۷ می یا ۳۰ می برگزار خواهد شد. سخنگوی این نمایشگاه اعلام کرد موارد بهداشتی همچون استفاده از ماسک رعایت خواهد شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج