سردار جوانی؛ ورود مصداقی سپاه به انتخابات ممنوع
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
۱۱۰۹۴۸۱
۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
۱۱۵۲
سردار یدالله جوانی معاونت سیاسی نمایندگی، ولی فقیه در سپاه در یادداشتی تحت عنوان «دکترین رفتار سیاسی سپاه» نوشت: «دکترین رفتار سیاسی مبنای فعالیت سپاه است.» این عبارت را نماینده محترم، ولی فقیه در سپاه در جمع تعدادی از مسئولان سیاسی نیرو‌های مسلح بیان داشتند.

فارس: سردار یدالله جوانی معاونت سیاسی نمایندگی، ولی فقیه در سپاه در یادداشتی تحت عنوان «دکترین رفتار سیاسی سپاه» نوشت: «دکترین رفتار سیاسی مبنای فعالیت سپاه است.» این عبارت را نماینده محترم، ولی فقیه در سپاه در جمع تعدادی از مسئولان سیاسی نیرو‌های مسلح بیان داشتند.

در ادامه این مطلب آمده است: پرسش اصلی آن است که «دکترین رفتار سیاسی سپاه چیست و با چه هدفی تدوین شده است؟» در پاسخ و به اجمال به اقتضای این یادداشت می‌توان گفت، دکترین رفتار سیاسی با هدف ضابطه‌مند کردن رفتار سیاسی سپاه تدوین، تصویب و ابلاغ شده است.

این سند راهبردی در سال ۱۳۹۱، در هیئت اندیشه‌ورزی حوزه نمایندگی، ولی فقیه در سپاه، براساس اسناد بالادستی تدوین و پس از تصویب نماینده محترم، ولی فقیه، از سوی ایشان و فرمانده محترم کل سپاه، به عنوان اصول حاکم بر فعالیت‌های سپاه در حوزه عمل سیاسی ابلاغ شد.

سند دکترین رفتار سیاسی سپاه در سال ۱۳۹۷ مورد بازنگری قرار گرفت و بار دیگر از سوی نماینده محترم، ولی فقیه و فرمانده محترم کل سپاه ابلاغ شد. پیش‌فرض سند دکترین رفتار سیاسی سپاه قطعی بودن مأموریت سپاه در حوزه سیاسی براساس رسالت این نهاد انقلابی است؛ اما رفتاری که با رفتار احزاب و گروه‌های سیاسی تفاوت اساسی دارد. در این سند حوزه‌های مجاز و غیر مجاز و قلمرو‌های مجاز و ممنوع رفتار سیاسی سپاه مشخص شده است. دکترین یا اصول حاکم بر رفتار سیاسی سپاه دارای دو فصل شامل کلیات و اصول دکترین است.

در مقدمه دکترین به استناد تدابیر رهبر حکیم انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) آمده است: «عمل سپاه صرفاً نظامی نیست، عمل سپاه نظامی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی است.» معظم‌له با چنین نگاهی به رسالت و مأموریت‌ها و کار ویژه‌های سپاه در برخی از مقاطع حساس می‌فرمایند:

«یکی از چیز‌هایی که سپاه توانسته است در این چند سال از اول انقلاب تا حالا تقریباً در همه موارد یا بیشتر موارد، آن را نشان دهد، عبارت بوده است از تشخیص حق و باطل. فتنه‌ها را به صورت فتنه شناخته و با آن‌ها در افتاده است. جبهه حق را به صورت حق شناخته است و همیشه از آن دفاع کرده است. این درک سیاسی لازم دارد که بحمدالله تا امروز بوده است و باید این درک سیاسی را هرچه می‌توانید در خودتان تقویت کنید.»

در تعریف رفتار سیاسی سپاه در این سند آمده است: «رفتار سیاسی سپاه عبارت است از مجموعه فعالیت‌ها و اقدامات رصدی، صیانتی، تبیینی، بصیرت‌افزا، گفتمان‌ساز و اتخاذ مواضع برای تحکیم، توسعه، تعمیق و پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاورد‌های آن مبتنی بر گفتمان امامین انقلاب.»

در فصل دوم سند دکترین رفتار سیاسی سپاه، ۱۲ اصل شامل ولایتمداری، تکلیف‌گرایی، حکمت، عزت و اقتدار، انقلاب‌محوری، امیدبخشی و نشاط‌آفرینی، استکبارستیزی، مردمی بودن، اخلاق‌مداری، جذب حداکثری و دفع حداقلی، هماهنگی و همسویی سازمانی و مشارکت‌آفرینی آگاهانه، به عنوان اصول حاکم بر رفتار سیاسی سپاه مشخص شده است.

ذیل هر اصل، ضمن تعریف و تبیین آن اصل، شاخص‌های تجویزی (بایدها) و شاخص‌های تحذیری (نبایدها) به طور دقیق تعیین شده است.

برای نمونه، در تعریف اصل «عزت و اقتدار» آمده است: «نفوذناپذیری و توانایی تولید و کاربرد مؤثر قدرت سیاسی برای تأمین مصالح و منافع نظام و انقلاب اسلامی در چارچوب ضوابط شرع، قوانین و مقررات نظام اسلامی و سیاست‌ها و تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی).»

«ایستادگی، مقاومت و مقابله با اقدامات براندازانه» یکی از باید‌های این اصل و «پرهیز از ورود به دسته‌بندی‌ها و جناح‌بندی‌های سیاسی درون نظام» و همچنین «پرهیز از مناقشات سیاسی، خطی و جناحی مخدوش‌کننده عزت و اقتدار سپاه»، از نباید‌ها و امور ممنوعه در این اصل است.

اصل دوازدهم با عنوان «مشارکت‌آفرینی حداکثری و آگاهانه»، به نوعی حدود و ثغور رفتار سیاسی سپاه در قبال انتخابات در کشور را مشخص می‌کند.

«تبیین و تبلیغ شرکت در انتخابات به عنوان یک حق و تکلیف شرعی و قانونی» از باید‌های این اصل است و، اما «پرهیز از ورود مصداقی در انتخابات»، برجسته‌ترین «نباید» و قلمرو ممنوعه برای سپاه در انتخابات است. براساس این اصل، سپاه و بسیج، پاسداران شاغل و بسیجیان در حکم شاغلین، حق تبلیغ برای مشارکت‌آفرینی در انتخابات را دارند؛ ولی ورود مصداقی آنان در انتخابات ممنوع است.

براساس همین دکترین انسجام‌بخش به سپاه و بسیج، حضرت حجت‌الاسلام والسلمین حاجی‌صادقی نماینده محترم، ولی فقیه در سپاه، در همایش بصیرتی بسیجیان در حسینیه عاشقان کربلای شهر ساری، ضمن اشاره و تأکید بر یک‌دلی و یک‌سخنی حاکم بر سپاه، فرمودند: «حرف تمام سپاه و بسیج در انتخابات، حضور حداکثری اقتدارآفرین است. هر کسی مصداقی به سپاه نسبت داد یا مدعی شد مصداق سپاه چه کسی است، دروغ می‌گوید؛ چرا که نقش سپاه و بسیج فقط بصیرت‌افزایی است.»

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:13
Netherlands
11:15 - 1400/01/30
نه بابا..دهقان و رضایی و قالیباف و محمد و...چندتا دیگه حتما از کره ماه اومدن که میخوان نامزد انتخابات بشن
پاسخ ها
طاهر
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
نه انهاالان
Iran (Islamic Republic of)
12:29 - 1400/01/30
ما باید فعالیت اشخا ص را مد نظر قرار دهیم که بصورت جهادی عمل می کنند این همه پتانسیل ثروت راکد مانده این چندین سال واین مسولین هیچ کاری نمیکنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
عارفی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
زمردی_فوتر اصلی
دارو سازی عبیدی - فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر