«احضار»نظیر ندارد!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۰۹۹۸۹
۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
۲۵۶۳
دفاعیات مدیر فیلم و سریال «سیمافیلم»؛
مدیرگروه فیلم و سریال مرکز سیمافیلم درباره کیفیت سریال‌های رمضانی امسال تأکید کرد: «ما چنین احساسی نداریم که کیفیت این آثار پایین است و هنوز زود است که در این باره قضاوت شود.»
خبرگزاری مهر: مدیرگروه فیلم و سریال مرکز سیمافیلم درباره کیفیت سریال‌های رمضانی امسال تأکید کرد: «ما چنین احساسی نداریم که کیفیت این آثار پایین است و هنوز زود است که در این باره قضاوت شود.»
 
احساس نمی‌کنیم کیفیت سریال‌های رمضان پایین است
 
مجید اکبرشاهی مدیرگروه فیلم و سریال مرکز سیمافیلم درباره سریال‌های رمضانی امسال و نقدهایی که نسبت به کیفیت این آثار در روزهای ابتدایی ماه رمضان مطرح شده است به ما بیان کرد: ما این احساس را نداریم که کیفیت‌ها پایین است، هنوز آمار و نظرسنجی‌های مردمی اعلام نشده که مردم گفته باشند کیفیت پایین است.
 
وی ادامه داد: از نظر ما کیفیت مطلوب است، یک سری هم نقد دارند به هر حال همیشه به کارها نقد وارد می‌شود ولی فعلاً سریال‌ها در شروع است و خیلی از کسانی که باید نقد کنند هنوز قلم برنداشته‌اند تا آثار را نقد کنند و به نظرم هنوز زود است که کارها را قضاوت کنیم.
 
اکبرشاهی درباره اینکه چقدر در زمان تصویب فیلمنامه یا بازبینی سریال‌ها این حساسیت برای کیفیت آثار وجود دارد؟ بیان کرد: حتماً همینطور است. من با قاطعیت می‌گویم سریالی مثل «احضار» به لحاظ درام و قصه شاید در ۲ سال گذشته نظیر ندارد و من کاری که این چنین قصه درست، منسجم، روان و پرکشش داشته باشد به خاطر نمی‌آورم.
 
وی در واکنش به اینکه این سریال نسبت به آثار قبلی علیرضا افخمی در دهه ۸۰ از کیفیت پایین‌تری برخوردار بوده است و برای بسیاری هم عیان بوده است، عنوان کرد: نمی‌شود که چون شما می‌گویید عیان است این اتفاق درست باشد من هم می‌توانم بگویم خیلی عیان است که قصه این کار خیلی قوی‌تر است. هنوز باید بگذرد و به طور مثال با منتقدان حرف بزنیم که آیا استفاده از بازیگر ناشناخته خوب است یا خیر یا درباره موارد دیگر باید صحبت کرد.
 
حتماً دقت و وسواس روی کارها وجود دارد
 
مدیرگروه فیلم و سریال سیما فیلم درباره وسواس روی فیلمنامه‌ها و خروجی سریال‌ها بیان کرد: حتماً دقت می‌شود هم ما و هم گروه سازنده این دقت را دارند و هم شوراهای مختلفی که در سیمافیلم دایر است دقت می‌کنند و حتماً تشخیص ما این بود که این کار بهتر است و اگر این تشخیص نبود آن را انجام نمی‌دادیم و به تولید نمی‌رسید.
 
وی اضافه کرد: زمانی هست که در پروسه تولید اتفاقی می‌افتد که کار خوب درنمی‌آید ولی هنوز فکر می‌کنیم سریال‌ها خوب هستند. ممکن است منتقدی نظر مخالفی داشته باشد گاهی خود منتقدان هم بین شان موافق و مخالف وجود دارد اما هنوز برای این قضاوت‌ها زود است.
 
«احضار» از کارهای قبلی علیرضا افخمی عقب‌تر نیست
 
اکبرشاهی درباره جلسات پیش از تولید سریال «احضار» عنوان کرد: ما فیلمنامه را با آرامش خوانده‌ایم و جلسات متعددی با علیرضا افخمی کارگردان و محمودرضا تخشید تهیه‌کننده برگزار کرده‌ایم، حرف‌هایمان را زده‌ایم و بخش‌هایی هم تغییر کرده است. فرایند تولید هم با وجود کرونا خیلی روان و راحت جلو رفت و ما در این پروژه کمترین مشکل را داشتیم هنوز هم فکر می‌کنم باید زمان بگذرد و پیش رود. به نظرم این سریال اثر خوبی است و از کارهای قبلی آقای افخمی عقب تر نیست. با این حال باید اجازه بدهید که جلوتر برویم چون قصه تازه دارد شکل می‌گیرد.
 
مدیر گروه فیلم و سریال سیمافیلم در بخش دیگر این گفتگو درباره درج رده بندی سنی برای صحنه‌های حساس درست در فاصله نزدیک با صحنه مورد نظر بیان کرد: ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه قبل از سکانس این هشدار اطلاع رسانی می‌شود اما کل پلان‌های حساس مگر چقدر است؟ در قسمت اول ۱۵ تا ۲۰ ثانیه بود.
 
وی ادامه داد: به نظرم با توجه به تیزرهایی که از سریال پخش شد خانواده‌ها می‌دانسته‌اند که این سریال چه فضایی دارد و باید در برخی از قسمت‌ها تمهیدی برای تماشای سریال داشته باشند.
 
انتخاب با خود مخاطب است
 
اکبرشاهی انتخاب نهایی را با خود مخاطب دانست و عنوان کرد: ما در قسمت اول هم چندین بار زیرنویس کردیم که فضای سریال چگونه خواهد بود و غیر از آن هم همان هشدار سنی را می‌گذاریم و خانواده‌ها می‌توانند با چنین دیدگاهی، تمهید و روش مورد نظر خود را لحاظ کنند. انتخاب با خود مخاطب است تذکر هم داده شده است و این مخاطب است که در نهایت می‌تواند انتخاب کند.
 
مدیرگروه فیلم و سریال سیمافیلم درباره پروژه‌هایی که این روزها همچنان در حال تصویربرداری هستند و باید به آنتن برسند و چالش کرونا نیز تصریح کرد: به شکل کلی راهی را پیدا کردیم که در برخی پروژه‌ها که امکانش هست انجام می‌دهیم و سعی می‌کنیم تیم و گروه تولید را تا حد امکان ایزوله کنیم تا تردد خارجی در تیم رخ ندهد مثلاً اگر در «احضار» اگر ۳۰ یا ۴۰ نفر درگیر هستند تلاش می‌کنیم تولید به صورتی باشد که حتی‌الامکان افراد خارج از پروژه در آن حضور پیدا نکنند.
 
گروه‌ها در شرایط کرونا ایزوله می‌شوند
 
وی درباره شرایط ایزوله گروه‌ها عنوان کرد: اگر عوامل در شهرستان باشند مثل عوامل «زیرخاکی» که در شمال کشور یا مکان‌های دیگر کار می‌کردند دیگر کسی حق تردد و ورود خروج به تیم و پروژه را ندارد، راننده‌ها مشخص هستند، کسی که غذا می‌برد و می‌آورد مشخص است و فرد خارجی نباید وارد گروه شود. حتی ترجیحاً تلاش می‌شود گروه یک آشپزخانه راه بیندازد و فقط مسئول خرید با بیرون ارتباط داشته باشد.
 
مدیر گروه فیلم و سریال سیمافیلم درباره اینکه چرا «زیرخاکی» که قرار بود سریال رمضانی باشد به امسال نرسید بیان کرد: پروسه تولید زیرخاکی طول کشید، این سریال به دلیل تنوع و تعدد لوکیشن و اتفاقاتی که در طول داستان داشت عملاً امکانپذیر نبود که به رمضان برسد. تصویربرداری صحنه‌های اکشن و جنگ و صحنه‌هایی در شمال کشور مانده بود.
 
وی درباره پروژه‌هایی مثل «رعد و برق» که به دلیل همین پروسه سنگین در ابتدای پخش از کنداکتور حذف شد نیز عنوان کرد: این سریال به شبکه پنج تعلق دارد ولی براساس آنچه که گفته شد سریال «رعد و برق» حجم زیادی سی جی و گرافیک و تروکاژ داشته است و خیلی بدیهی است در کار به مشکل رندر یا مشکلاتی از این قبیل بخورید.
 
اکبرشاهی در پایان گفت: صحنه‌هایی از سریال پخش شد که در میان برف و کوه بود و این صحنه‌ها همه با جلوه‌های ویژه طراحی شده بود. اینگونه هم نبود که بگویند الزاماً نمی‌رسد ولی به هر حال رسیدن و نرسیدن سریال با مخاطره مواجه بود و پردازش زیادی نیاز داشت. دوم اینکه اگر می‌خواستند به اجبار برسانند مجبور بودند از کیفیت کار کم کنند. با این دو نکته گفتند بهتر است با کیفیت بهتر روی آنتن برود.
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:22
Iran (Islamic Republic of)
13:53 - 1400/01/31
احضار ضعیف ترین سریالی كه صداوسیما در تاریخ سریال سازی ماه رمضان داشته... این سریال فاجعه ست
Iran (Islamic Republic of)
14:00 - 1400/01/31
سریال احضار عینا رواج خرافه برستیست
تاج بااصلات :لنگی اگه میتونی خودت باش
Iran (Islamic Republic of)
14:04 - 1400/01/31
واقعاکه کیفیتش پایینه مسخرست
Iran (Islamic Republic of)
14:09 - 1400/01/31
زیبا ودیدنی
Iran (Islamic Republic of)
14:14 - 1400/01/31
چرت ترین سریال
Iran (Islamic Republic of)
14:22 - 1400/01/31
اگرچه شاید کمی زود به نظر برسد ولی کیفیت متوسطی دارد که در حد اتتظار نیست
Iran (Islamic Republic of)
15:15 - 1400/01/31
راست میگه نباید زود قضاوت کنید؟؟تا حالا این سریال زیبا و خوب بود،ولی انتخاب آرش مجیدی دو برابر سن دختره ،اشتباه بود؟ کاش از بازیگر جوان تر استفاده میکرد
Iran (Islamic Republic of)
15:18 - 1400/01/31
بدترین سریال عمرمه
Iran (Islamic Republic of)
15:48 - 1400/01/31
چرا فیلمهای مناسبتی نمیسازن ؟؟ این فیلمها چه ربطی به ماه مبارک رمضان داره؟؟
Iran (Islamic Republic of)
15:53 - 1400/01/31
من خیلی وقت پیش دیدم یه قسمتش مزخرفی بود که تا الان نبوده
Iran (Islamic Republic of)
16:26 - 1400/01/31
سریال جالبی نیس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
اورانوس_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیان طب - فوتر
شفا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
تنورستان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر