از کنار روئسایشان بی‌اعتنا رد نشوید
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۱۰۱۲۲
۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹
۱۶۲۸
اتحادیه جنبش عدالت‌خواه دانشجویی به سیدابراهیم رئیسی ریاست قوه قضائیه درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی نامه نوشت.

خبرگزاری دانشجو: اتحادیه جنبش عدالت‌خواه دانشجویی به سیدابراهیم رئیسی ریاست قوه قضائیه درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی نامه نوشت.

متن این نامه بدین شرح است.

آیا حرکتهایی همچون تجمّع مقابل قوّه قضاییّه و مطالبه شدید از آنها در جهت مبارزه با مفاسد اقتصادی، تضعیف نظام است؟

‌فرق میکند. گاهی اوقات قوّه قضاییّه مایل است واقعاً کاری انجام دهد، که اگر پشتوانه اینطوری هم ببیند، حتماً انجام خواهد داد. بعضی از امواج سیاسی جلوِ قوّه قضاییّه را در بعضی از کارها میگیرد؛ بنابراین تصوّر نمیکنم این کار تضعیف نظام باشد. البته گاهی ممکن است در شرایطی تضعیف باشد، اما در شرایطی هم تقویت است؛ یعنی در واقع کمک به آنهاست تا کاری را که میخواهند، بتوانند بکنند و در برابر بعضی از جریانهای سیاسی که مزاحمت ایجاد میکنند، حربه قویتری داشته باشند.

رهبر معظم انقلاب

برگزاری دادگاه های پرونده شبکه فساد در قوه قضائیه به سردستگی اکبر طبری، از مدیران سابق این قوه و پرونده فساد هلدینگ یاس به سردستگی عیسی شریفی، قائم مقام سابق شهردار تهران و محمود سیف که با استناد به اظهارات ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، معاون اقتصادی اطلاعات سپاه بوده اند، نشانگر جدیت دستگاه قضا در ورود به موضوعاتی است که تا چندی پیش حتی گمان طرح آنها نیز نمی رفت و از این منظر جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.

لكن همانگونه که رهبری انقلاب فرموده اند؛ «در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود. هیچ کس و هیچ نهاد و دستگاهی نباید استثنا شود. هیچ شخص یا نهادی نمی تواند با عذر انتساب به اینجانب یا دیگر مسئولان کشور، خود را از حساب کشی معاف بشمارد. با فساد در هر جا و هر مسند باید برخورد یکسان صورت گیرد.» از این رو ابهامات و سوالاتی جدی در اذهان مردم مطرح است که وظیفه خود می دانیم پاسخ آنها را از جنابعالی طلب کنیم. چرا که بی اعتنایی به این ابهامات نتیجه ای جز خدشه دار شدن اعتبار دستگاه قضا و به تبع آن نظام اسلامی نخواهد داشت و شفاف سازی در این زمینه ها ضروری و واجب است.

سوال اساسی این است که نقش آقایان صادق آملی لاریجانی، محمدباقر قالیباف و حجت الاسلام حسین طائب در آمریت، عاملیت ، میزان اطلاع و درگیری احتمالی با این مفاسد چه بوده است؟


البته ما معتقد نیستیم که در هر مجموعه‌ای که فساد رخ داد، ریاست این مجموعه در فساد شریک بوده است اما بی‌توجهی به این مسائل و عدم بررسی دقیق آن در دادگاه علنی موجب افزایش شبهات نسبت به افراد نامبرده میگردد.

چرا که تمامی این جرمها در حیطه مدیریتی ایشان رخ داده و حداقلی ترین انتظار از ایشان توضیحی در پیشگاه مردم پیرامون نحوه وقوع این جرائم در زیر مجموعه مدیریتی شان است.

خصوصا که بی جواب گذاشتن این شبهات موجب می‌شود که دیگر هیچکس جلودار برخی از این آقایان نباشد. و موجب می‌شود کسانی که نزدیک‌ترین اطرافیانشان متهم به پرونده‌های فسادند ژست فساد ستیزی بگیرند و پله پله نهادهای انتخابی و انتصابی را رو به بالا درنوردند.

گمانه‌ی ما از این پرونده ها و شرایط حاکم بر آنها این بوده‌است که فسادی سازمان یافته در این دستگاه‌ها رخ داده است که بدون بررسی نقش ریاست این دستگاه‌ها و سایر عوامل مرتبط، بررسی پرونده ناتمام باقی می‌ماند و افرادی مانند اکبر طبری، عیسی شریفی و محمود سیف تنها مقصران این پرونده ها خواهند ماند، آن هم زمانی که برخی از این آقایان در پرونده‌های مذکور نقشی اساسی و غیر قابل انکار داشته‌اند مانند حکم پرونده کلاک که به تأیید شخص آقای آملی لاریجانی رسیده بود.

دلسوزان انقلاب، همگی بر این نکته متفقند که مختومه شدن این پرونده ها در عدلیه بی آنکه به صورت شفاف به اطلاع مردم برسد و پاسخی قانع کننده به این سوالات داده شود و اقدامی متناسب صورت گیرد؛ معادل با مختومه شدن این پرونده ها در اذهان مردم نیستم و این از سهمگین ترین اتفاق ها برای یک نظام اسلامی است. پرواضح است که جنبش عدالتخواه دانشجویی قضاوت یا ادعایی در خصوص قصور یا بی تقصیری نامبردگان در جرائم رخ داده مذکور ندارد؛ چرا که اساسا شفافیتی در این زمینه وجود ندارد و متاسفانه به بهانه های غیرقابل قبول دادگاه این افراد غیر علنی بوده و از جزئیات آن همگان بی خبرند و آنچه در این نامه آمده صرفا طرح صریح سوالاتی مهم است که بسیاری از مردم جویای پاسخ آنهایند و با نظر به روند امیدوار کننده دوره جدید قوه قضائیه امید است سبب بسط يد ایشان گردیده و اقداماتی موثر صورت گیرد.

و من الله توفیق
حمید محمد پور
دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
چوب و هنر _فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دیاکو_فوتر داخلی
سفیر بار ساقدوش_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
چوب و هنر _فوتر
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
کالابرد_فوتر
تدبیرکالا_فوتر