گدای میلیاردر در زیرزمین خانه‌اش به قتل رسید
۱۱۱۰۲۲۲
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۵
۶۵۴۴
جسد پیرمرد ثروتمند که با تکدی‌گری روزگارش را می‌گذراند در زیر‌زمین خانه ویلایی‌اش در حالی کشف شده که 10روز از قتلش می‌گذشت.

همشهری: جسد پیرمرد ثروتمند که با تکدی‌گری روزگارش را می‌گذراند در زیر‌زمین خانه ویلایی‌اش در حالی کشف شده که 10روز از قتلش می‌گذشت.

ظهر روز دوشنبه سی‌ام فروردین‌ماه مردی با 110تماس گرفت و وقتی اپراتور پاسخ داد گفت از خانه همسایه‌شان بوی تعفنی به مشام می‌رسد. وی گفت: بوی بد و تعفن از خانه پیرمردی است که در همسایگی ما در یک خانه ویلایی به تنهایی زندگی می‌کند. چند روزی می‌شود که از او خبری نیست و احتمال می‌دهیم بلایی بر سرش آمده باشد.

بعد از این تماس، ماجرا به مأموران کلانتری اعلام شد و مأموران پلیس به همراه آتش‌نشانان راهی محل زندگی پیرمرد تنها که خانه ویلایی قدیمی در مرکز تهران بود شدند. با دستور قاضی، قفل در خانه ویلایی شکسته شد و مأموران قدم در خانه وی گذاشتند. با انجام جست‌و‌جو جسد بوگرفته مرد 70ساله در زیرزمین خانه‌اش درحالی‌که دست و پایش با نخ پلاستیکی بسته و دور گردنش هم نخ پلاستیکی پیچیده شده بود، کشف شد. به‌نظر می‌رسید که پیرمرد به‌دلیل خفگی به قتل رسیده است. ماجرای این جنایت به قاضی حبیب‌الله صادقی بازپرس وی‍ژه قتل اعلام شد. طولی نکشید که وی به همراه تیم تشخیص هویت در صحنه جرم حضور یافتند.

با انجام بررسی‌ها مشخص شد که حدود 10روز از مرگ پیرمرد می‌گذرد. از وضعیت جسد، معلوم بود که وی به قتل رسیده است. اما قفل در خانه وی سالم بود و حکایت از این داشت که جنایت از سوی یک آشنا صورت گرفته است. تیم جنایی در ادامه به تحقیقات بیشتر دست زدند تا ردی از عامل یا عاملان جنایت به‌دست آورند. آنها در داخل خانه مقتول با به هم ریختگی وسایل روبه‌رو شدند. این موضوع نشان می‌داد که عامل یا عاملان جنایت با انگیزه سرقت دست به قتل وی زده‌اند چرا که شواهد نشان می‌داد برخی از اموال وی دزدیده شده‌اند.

آنطور که مشخص بود پیرمرد وضع مالی خوبی داشت. تحقیقات نشان می‌داد که او هر روز صبح برای گدایی از خانه‌اش خارج می‌شد و شب با دست پر به خانه برمی‌گشت. این موضوع را همسایه‌ها نیز تأیید کردند و گفتند که پیرمرد تنها، با تکدی گری امرار معاش می‌کرد. یکی از همسایه‌ها به پلیس گفت: حدود 20سالی می‌شود که مقتول در خانه ویلایی قدیمی زندگی می‌کند. در این چند سال کسی به خانه او رفت وآمد نداشت و ما احتمال می‌دادیم او همسر و فرزندی ندارد. فقط به برخی از همسایه‌ها گفته بود که یک خواهر دارد که او هم در شهرستان زندگی می‌کند.

وی ادامه داد: گرچه وضع مالی مرد تنها خوب بود و شواهد نشان می‌داد که ثروت زیادی داشته و مشکل مالی نداشته است اما با وجود این او گدایی می‌کرد. هر روز از خانه بیرون می‌رفت و در خیابان‌های اطراف (شرق تهران) مشغول به‌کار بود و شب دوباره به خانه باز می‌گشت. چند روزی می‌شد که از او خبری نداشتیم و احتمال دادیم که به دیدن خواهرش در شهرستان رفته باشد اما وقتی متوجه بوی تعفن از خانه وی شدیم احتمال دادیم که بلایی بر سرش آمده است. حتی به مقابل خانه‌اش رفتیم. اما هرچه زنگ زدیم کسی باز نکرد.

کارآگاهان در ادامه جست‌و‌جوهای خود یک دفترچه بانکی در خانه مقتول کشف کردند که نشان می‌داد سال‌ها قبل مبلغ 220میلیون تومان به یکی از حساب‌های بانکی‌اش واریز کرده ودیگر پولی از آن حساب برداشت نکرده است. علاوه بر این با توجه به شواهد موجود و کشف فیش‌های واریزی بانکی مشخص شد که مقتول مبالغ زیادی در حساب‌های دیگرش جا به جا کرده است. اما در ادامه تحقیقات هیچ پولی از خانه وی کشف نشد.

از این رو این فرضیه مطرح شده که عامل یا عاملان جنایت از اینکه او پول زیادی در خانه نگهداری می‌کند اطلاع داشته و با انگیزه سرقت دست به قتل وی زده‌اند. جسد برای تعیین علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شده و گروهی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران تحقیقات وی‍ژه‌ای برای کشف اسرار این جنایت آغاز کرده‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:8
Iran (Islamic Republic of)
07:24 - 1400/02/01
انسان طمع کار هر بلائی سرش میاد
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
چشم تنگ دنیا دوست را
یا قناعت پر کند یا خاک گور
Iran (Islamic Republic of)
08:20 - 1400/02/01
خواهره وضعش خوب شد
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
خخخ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
یعنی به پیرزن پیرمردهام پول ندیم؟ من همیشه میدم بعد فکر میکنم نکنه اسگلم کرد بعد میگم الان وضع اقتصادی خرابه
Iran (Islamic Republic of)
08:37 - 1400/02/01
واقعا ادم میمونه به این گداها کمک کنه یانه
Iran (Islamic Republic of)
08:38 - 1400/02/01
شاید زن و بچه داشته از دست خساستش فرارکردند
Iran (Islamic Republic of)
09:54 - 1400/02/01
به گدا کمک نکنید ، چون یا اینجوری هستند و نیاز ندارن یا عضو گروهی هستند که شب به شب مجبورند بیشتر پول را به دیگری بدهند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
به پیرزنهام ندیم؟ البته جوراب فروش بود پاشو نشون داد باد کرده میخواد بره دکتر
Iran (Islamic Republic of)
10:02 - 1400/02/01
همشون یاد گرفتن وضع شون خوبه
پاسخ ها
بچه‌ نظام‌ اباد‌ تهران‌
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
خوش به حال خواهرش
Iran (Islamic Republic of)
10:04 - 1400/02/01
خیلی تو ایران اینطوری هستند مثل بدبخت ها زندگی میکنند
Iran (Islamic Republic of)
11:01 - 1400/02/01
خداروشکر. امیدوارم نسل همه خسیس های بدبخت کنده بشه از رو کره زمین.
پاسخ ها
میم شین
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
آمین
Iran (Islamic Republic of)
11:01 - 1400/02/01
بعضیا چجوری حاضر میشن اینجوری زندگی کنن؟؟؟ با اون 220 میلیون چند سال گذشته و این خانه ویلایی مسلمه که سالهاست نیاز مالی نداره ولی اینکه چرا با اون پول و این خونه کاسبی و سرمایه گذاری نکرده و زن و تشکیل خانواده نداده و خودش رو از لذات حلال محروم کرده رو من درک نمی کنم؟؟؟
یه عمر با وجود این همه ثروت با خفت زندگی کرد و نهایتا هم با خفت مرده و حالا پولاش حیف و میل میشه؟؟
واقعا چرا بعضیا اینجورین؟؟؟؟
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
12:16 - 1400/02/01
صدقه های مردم خورد به جونش....
Iran (Islamic Republic of)
15:13 - 1400/02/01
بخدا کشتنش حلال بود ادم احمق این همه پول پ کی میخواست زندگی کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج