چگونه در سریع‌ترین زمان به تمام اهدافم برسم؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۱۰۳۷۵
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۶
۴۲۷۵
در زندگی برای رسیدن به موفقیت باید هدف‌گذاری کرد، اما هدف‌گذاری هم برای خود روش و قانون‌هایی دارد که باید به آن‌ها عمل کرد. تعریف شما از هدف گذاری چیست و چگونه می‌توان در سریع‌ترین زمان ممکن به تمام اهدافمان دست پیدا کنیم.

برترین‌ها: در زندگی برای رسیدن به موفقیت باید هدف گذاری کرد، اما هدف گذاری هم برای خود روش و قانون‌هایی دارد که باید به آن‌ها عمل کرد. تعریف شما از هدف گذاری چیست؟

چگونه در سریعترین زمان ممکن به تمام اهدافمان دست پیدا کنیم. برایان تریسی می‌گوید: موفقیت یعنی رسیدن به اهداف و تمام چیز‌های دیگر توضیحات اضافه‌اند. زندگی شما فقط زمانی به یک زندگی عالی و ایده‌آل تبدیل می‌شود که خواسته‌هایتان را مشخص کنید، برای رسیدن به آن‌ها برنامه‌ای را تنظیم کرده و سپس هر روز روی برنامه‌هایتان کار کنید. در این مطلب تکنیک‌های ۱۴گانه رسیدن به اهداف را بررسی می‌کنیم، با ما همراه باشید:

آموزش هدف‌گذاری در زندگی

هدف چیست؟

زمانی که در زندگی از اهداف صحبت می‌کنیم، منظورمان وضعیتی است که شما مایل هستید در آینده داشته باشید. هدف همان چیزی است که برای شما درگیری و چالش ذهنی ایجاد می‌کند و نتیجه تلاش پشتکار و برنامه ریزی شما خواهد بود. برای اینکه بتوانید به هدفتان به درستی دست پیدا کنید، باید جزئیات آن را بشناسید و دقیقاً بدانید چه کار‌هایی باید انجام دهید.


هدف گذاری چیست؟

تعریف هدف گذاری یعنی تشخیص و شناسایی درست اهداف و مشخص کردن آنها. در واقع هدف گذاری یعنی اینکه بتوانید برای اهداف تان برنامه ریزی کنید، آن‌ها را به چند گام کوچک‌تر تبدیل کنید و اهداف کوتاه مدتی را تعیین کنید که مقدمه رسیدن به اهداف بزرگ شما باشند.

در هدف گذاری باید اهداف، رویا‌ها و آرزوهایتان را دقیق مشخص کنید و بدانید که قرار است به کجا برسید و چه کار‌هایی انجام دهید. به این ترتیب است که می‌توانید یک هدف گذاری حرفه‌ای و موفق داشته باشید.

آموزش هدف‌گذاری در زندگی


تکنیک‌های ۱۴ مرحله‌ای رسیدن به اهداف

۱. مشخص کنید که در هر بخش کلیدی از زندگی چه می‌خواهید

تصور کنید که هیچ محدودیتی در مورد آنچه می‌خواهید داشته باشید یا انجام دهید وجود ندارد. فکر کنید که وقت و پول کافی، همۀ افراد و ارتباطات خوب و همچنین تحصیلات و تجربیاتی را که برای تحقق یک هدف خاص نیاز هست را همین حالا دارید.

در کمتر از ۳۰ ثانیه، سه هدف مهم در زندگی‌تان را یادداشت کنید. پاسخ شما احتمالاً تصویری دقیق از آن چیزی است که واقعاً در زندگی‌تان می‌خواهید.

۲. اهدافتان را یادداشت کنید

باید اهدافتان را به گونه‌ای بنویسید که گویا می‌خواهید محصولی خاص با کیفیتی مشخص را به یک کارخانه سفارش دهید تا برای‌تان بسازد. وقتی هدفی رو با جزئیات و واضح مینویسین ذهن ناخودآگاه شما سریعا شروع میکنه به فعال شدن و مسیر رسیدن به اون هدف رو آهسته آهسته بدون اینکه حتی شما متوجه بشین براتون هموار میکنه و منابع، افراد و هر چیزی که لازمه تا به اون هدفتون برسین رو به سمت شما جذب میکنه.

آموزش هدف‌گذاری در زندگی

۳. مهلت مورد نظر برای رسیدن به هدفتان را مشخص کنید

ضمیر ناخودآگاه‌تان از مهلت‌هایی که تعیین کرده‌اید به عنوان یک سیستم پیش رانش‌گر استفاده می‌کند (هل دادن یا راندن یک جسم یا فرد به جلو) تا شما را آگاهانه و یا ناخودآگاه به سمت اهدافتان سوق دهد. اگر هدفتان خیلی بزرگ است، هدفتان را به هدف‌های کوچکتری تقسیم کنید و مهلت کوتاه‌تری مشخص کنید.

۴. موانع را شناسایی کنید

قانونی تحت عنوان قانون ۸۰/۲۰ در مورد محدودیت‌ها وجود دارد که می‌گوید: ۸۰ ٪ از دلایلی که شما را از رسیدن به هدفتان باز می‌دارد، در درون خودتان وجود دارد. این عوامل محدود کننده فقدان مهارت یا نداشتن دانش هستند. فقط ۲۰ ٪ از دلایلی که شما به هدف خود دست پیدا نمی‌کنید، در دنیای بیرون شما وجود دارند. پس بهتر است روی خودتان کار کنید.

۵. مهارت‌هایی که نیاز دارید را شناسایی کنید

به طور ویژه مهارت‌هایی را که داشتن‌شان سبب می‌شود جزو ۱۰ ٪ برتر رشته یا حوزه کاری خودتان باشید را بنویسید. با کار کردن روی مهارتی که بیشترین موانع را در مسیر هدفتان به وجود آورده، می‌توانید پیشرفت کنید.

۶. افرادی که به کمک آن‌ها نیاز دارید را شناسایی کنید

از تمام افراد موجود در زندگی‌تان لیستی تهیه کنید چرا که برای رسیدن به هدفتان لازم است با آن‌ها کار کنید یا از آن‌ها کمک بخواهید. با اعضای خانواده خود شروع کنید. رئیس، همکاران و زیردستانتان را لیست کنید. به ویژه مشتریانی که به پشتیبانی شما نیاز دارند را لیست کنید که بتوانید محصول یا خدمات‌تان را به آن‌ها بفروشید تا پول مورد نظرتان را بدست آورید.

۷. لیست کار‌هایی که باید انجام دهید را تهیه کنید

تک تک قدم‌هایی که فکر می‌کنید برای رسیدن به هدفتان باید دنبال کنید را لیست کنید. وقتی لیستی از تمام کار‌هایی که برای رسیدن به هدفتان باید انجام دهید را تهیه کردید، می‌بینید که این هدف به مراتب بیشتر از آنچه فکر می‌کردید، دست یافتنی است.

آموزش هدف‌گذاری در زندگی

۸. لیست کار‌های بخش قبل (قدم هفتم) را اولویت‌بندی کنید

شما با تعیین اولویت و ترتیب مراحل انجام کارها، می‌توانید لیست خود را سازماندهی کنید. قانون ۸۰/۲۰ می‌گوید که ۲۰ ٪ از زمانی که برای برنامه‌ریزی و تنظیم برنامه خود صرف می‌کنید به اندازه ۸۰ ٪ زمان و تلاشی که برای رسیدن به هدفتان نیاز دارید ارزش دارد. پس برنامه‌ریزی بسیار مهم است.

۹. برنامه‌ریزی کنید

لیست خود را مرحله به مرحله از ابتدای راه تا زمان رسیدن به هدفتان مرتب کنید. هر چه در برنامه‌ریزی کار‌های خود حساب‌شده‌تر و دقیق‌تر باشید، در زمان کمتری به موفقیت بیشتری دست می‌یابید.

۱۰. مهمترین کار هر روز را انتخاب کنید

از خود این سوال را بپرسید: اگر فقط بتوانم یکی از کار‌های این لیست را انجام دهم، کدام کار از بقیه کار‌ها مهمتر است؟ و عدد ۱ را در کنار کاری که از همه مهمتر است، بنویسید. دوباره از خود بپرسید: اگر فقط بتوانم یک کار دیگر از این لیست را انجام دهم، کدام کار از بقیه کار‌ها ارزشمندتر است تا وقتم را صرف آن کنم؟ سپس در کنار آن کار عدد ۲ را بنویسید. این کار را تا جایی ادامه دهید که ۷ وظیفه اصلی‌تان را اولویت‌بندی کنید.

حالا از خودتان بپرسید: اگر من فقط یک کار را می‌توانستم در طول روز انجام دهم، کدام کار در رسیدن به اهدافم بیشتر به من کمک می‌کند؟

تمرکز و جمع کردن حواس روی یک کار به این معنی است که شما می‌دانید دقیقاً می‌خواهید چه چیزی را به انجام برسانید و بنابراین باید تمام حواستان را جمع و روی آن کار متمرکز نمایید.

۱۱. به نظم شخصی عادت کنید

توانایی شما در تداوم نظم شخصی و شروع کار بر روی آن، بدون اینکه حواستان پرت شود، کیفیت و کمیت کارتان یعنی تولید و بهره‌وری شما را ۲ تا ۳ برابر افزایش می‌دهد.

آموزش هدف‌گذاری در زندگی

تمرکز کامل و ۱۰۰ درصدی روی یک کار از قدرتمندترین تکنیک‌های مدیریت زمان است. این مفهوم به این معنی است که وقتی کاری را شروع می‌کنید وسایل اضافی را که می‌تواند حواستان را پرت کند از خود دور کنید و میزتان را خلوت و تمیز کنید.

۱۲. اهدافتان را تجسم نمایید

در ذهنتان تصاویری واضح، روشن، برانگیزنده و احساسی از اهداف‌تان را تجسم کنید، هر روز صبح بعد از بیداری یا شب‌ها قبل از خواب چند لحظه وقت بگذارید و احساس کنید که واقعا به هدف‌تان دست پیدا کرده‌اید. این تصویر ذهنی با احساسات زیادی همراه است که می‌توانند بر ذهن خودآگاه و ذهن اَبَرآگاه یا ناخودآگاه شما تاثیر زیادی بگذارند.

آموزش هدف‌گذاری در زندگی

۱۳. تمرین تعیین هدف

یک کاغذ تمیز بردارید و کلمۀ اهداف را همراه با تاریخ امروز در بالای صفحه بنویسید. حداقل ۱۰ هدفی که می‌خواهید در سال یا در آینده‌ای نزدیک به آن‌ها دست پیدا کنید را بنویسید.

هر هدف را با کلمۀ من شروع کنید. کلمۀ من را در جمله با یک فعل عملی و به صورت زمان حال بنویسید تا به عنوان یک دستور از ذهن خودآگاه شما به ذهن ناخودآگاه‌تان وارد شود.

اهداف خود را به صورت دقیق و با فعل زمان حال بنویسید، گویی که محقق شده‌اند. به عنوان مثال بنویسید:

من از تاریخ ۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ تا تاریخ ۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ ماشین تیبا سفید رنگ را خریدم.

ننویسید: تا سال آینده ماشین می‌خرم.

۱۴. در مورد هدف اصلی تصمیم بگیرید

وقتی که ۱۰ هدف اصلی خود را لیست کردید، از خودتان بپرسید که: اگر من بتوانم در طول ۲۴ ساعت چوب جادویی‌ام را تکان دهم و فقط به یکی از اهداف این لیست دست پیدا کنم، کدام یک از اهداف بیشترین تأثیر مثبت را بر زندگی‌ام خواهد گذاشت؟

پاسخ شما هر چه که هست، دور آن هدف خط بکشید و سپس، آن هدف را به بالای برگه کاغذ منتقل کنید.


نتیجه‌گیری

از قبل به خود بگویید که هر اتفاقی که بیفتد، هرگز تسلیم نخواهید شد. پایداری در عمل خودش یک نوع دست یافتن به هدف است. هر بار که بلند می‌شوید و به مسیر خود ادامه می‌دهید و از تجربه ناامید کننده‌ای عبور می‌کنید، قدرتمندتر می‌شوید. به مرور شخصیت قوی‌تر و عمیق‌تری پیدا می‌کنید و عزت‌نفس و اعتماد‌به‌نفس‌تان را نیز با این کار افزایش می‌دهید.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
United States of America
14:31 - 1400/02/02
دلتون خوشه زندگیمون فریز شده چون واسه عر گامی ختی کوچیک میخواهیم برداریم یه حداقل هزینه لازمه مه با این فشار اقتصادی نیست که نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
اورانوس_فوتر2
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر